Proces zhromažďovania Active Directory databázy odpadky a výpočet povolené intervaloch

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 198793 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

V systéme Microsoft Windows 2000 a Microsoft Windows Server 2003, databázu Active Directory zahŕňa proces zhromažďovania odpadky ktorý beží nezávisle na každý radič domény v podnik.

DALSIE INFORMACIE

Odpadky kolekcia je hospodárenie proces, ktorý je navrhnutý na voľné miesto v rámci databázu Active Directory. V systéme Windows 2000 a v pôvodnej verzii systému Windows Server 2003, tento proces sa spustí na každý radi? domény v podniku s predvolený životnosť interval 12 hodín. Tento interval môžete zmeniť úpravougarbageCollPeriod atribúte celopodnikové DS objekt configuration (NTDS).

Cesta k objektu v Contoso.com domény by podobať nasledujúcemu textu.
KN = adresárovej služby, KN = Windows NT, CN = služby, CN = Configuration, DC = CONTOSO, DC = COM
Použitie služby Active Directory editáciu nástroj na nastavenie garbageCollPeriod atribút. Podporované nástroje zahŕňajú Adsiedit.msc, nástroj Ldp.exe, a Active Directory Service Interfaces (ADSI) skripty.

Keď je objekt vypustiť, to sa odstráni z databázy služby Active Directory. Namiesto toho objekt je namiesto toho označené na odstránenie v neskoršom termíne. Táto značka je potom replikovať na iné doménové radiče. Preto zber odpadkov začína proces odstránením zostáva predtým odstránených objektov z databáza. Tieto objekty sú známe ako náhrobných kameňov. Ďalej, proces zhromažďovania odpadky odstráni zbytočnú denníka súbory. Nakoniec, začína proces defragmentácie vlákno žiadať dodatočné voľný priestor.

Okrem toho existujú dve metódy pre defragmentáciu Databázu Active Directory v systéme Windows 2000 a Windows Server 2003. Jeden metóda je online defragmentation operáciu, ktorá beží ako súčasť odpadky proces zhromažďovania. Výhodou tejto metódy je, že server nie Musím byť prijatých offline pre prevádzku na spustenie. Táto metóda však nezmenší veľkosť súboru databázy služby Active Directory (Ntds.dit). Ostatné metóda berie server v režime offline a defragmentuje databázy pomocou Pomôcka Ntdsutil.exe. Tento prístup si vyžaduje, aby databáza začať v oprava režim. Výhodou tejto metódy je, že sa veľkosť databázy a sa odstráni nevyužité miesto. Preto, a veľkosť Ntds.dit súboru je znížená. Túto metódu použite, radič domény musí odobrať v režime offline.

Limity pre garbageCollPeriod:
Minimálna hodnota je 1, a maximálna je 168 jeden týždeň. Predvolená hodnota je 12 hodín.

Minimum pre maximálnu životnosť:
Minimum pre maximálnu životnosť je 2 dni na účely KCC pobytu vykonania výpočtu.

Databázová vrstva AD presadzuje ďalšie metrika. TSL dní nesmie byť menšie ako trikrát odpadky zberača interval. Na základe predvoleného nastavenia 12 hodín, TSL je minimálne 2 dni. Ak GC interval je 20 hodín, minimálne TSL je 3 dni (musí byť väčšia ako 60 hodín). Ak je GC interval 25 hodín, dostanete mimo troch dní (75 hodín) a minimálna TSL je 4 dni.

Úlovok s kontrolami oba DB vrstvy a KCC vykonať, je, že ak TSL je nižšia ako povolené minimum, nie vrátiť, minimálnou hodnotou 2 alebo viac dní, ale predvolené 60 alebo 180 dní.

DÔLEŽITÉ: V prípade, že TSL je opravená predvolené z dôvodu nekompatibilných, hodnota pre interval zberu odpadky je tiež nastaviť predvolené 12 hodín.

Zmeny na náhrobek životnosť v systéme Windows Server 2003 Service Pack 1

Predvolené maximálnu životnosť (TSL) v systéme Windows Server 2003 má ukázala byť príliš krátky. Napríklad, prestaged domény radič môžu byť v tranzite dlhšie ako 60 dní. Správca nesmie vyriešiť zlyhanie replikácie alebo priniesť offline doménový radič do operácia, kým TSL je prekročená. Windows Server 2003 Service Pack 1 (SP1) zvyšuje TSL od 60 do 180 dní v nasledujúcich scenáre:
 • Radič domény systému Windows NT 4.0 je inovovaná na Windows Server 2003 pomocou inštalačného média systému Windows Server 2003 SP1 na vytvorenie novej lesnej.
 • Windows Server 2003 SP1 počítač vytvorí nový lesa.
Windows Server 2003 SP1 nemení hodnota TSL ak platí niektorá z nasledujúcich podmienok:
 • Doméne systému Windows 2000 inovuje na systém Windows Server 2003 pomocou inštalačného média pre Windows Server 2003 s balíkom SP1.
 • Windows Server 2003 SP1 je nainštalovaná na doménovom radiči, ktorý je spustený v pôvodnej verzii systému Windows Server 2003.
Zvýšenie TSL pre doménu do 180 dní má nasledujúce výhody:
 • Zálohovanie, ktoré sa používajú v údajoch obnovenie scenáre majú dlhšie obdobie použiteľnosti.
 • Systém štátu zálohy, ktoré sa používajú pre inštaláciu z médií promotions majú dlhšie obdobie použiteľnosti.
 • Radiče domén môžu byť v režime offline dlhšie. Prestaged počítače prístup TSL exspirácie menej často.
 • Radič domény môžete úspešne vrátiť k doméne po dlhšej dobe v režime offline.
 • Znalosť odstránené objekty sa zachová dlhšie na pôvodné radiči domény.

Vlastnosti

ID článku: 198793 - Posledná kontrola: 20. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Windows Server 2008 R2 Enterprise
 • Windows Server 2008 R2 Standard
 • Windows Server 2008 Enterprise
 • Windows Server 2008 Standard
Kľúčové slová: 
kbenv kbinfo kbmt KB198793 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:198793

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com