Úvod do Lightweight Directory Access Protocol (LDAP)

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 196455 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Souhrn

Chcete-li lépe porozumět Lightweight Directory Access Protocol (LDAP), diskutovat Řekněme X.500 a DAP (Directory Access Protocol).

Agent System Directory (DSA) v X.500, je databáze, ve kterém je uložena informace adresáře. Tato databáze je hierarchický formulář navržen poskytují rychlé a efektivní vyhledávání a načítání.

Directory User Agent (DUA) poskytuje funkce lze implementovat v všechny seřadí uživatelského rozhraní prostřednictvím vyhrazené DUA klientům, webového serveru brány nebo e-mailové aplikace.

DAP (Directory Access Protocol) je protokol používaný v X.500 adresářové služby pro řízení komunikace mezi agenty DUA a DSA. Agentů představují uživatel nebo program a adresář, respektive.

Adresářové služby X.500 jsou vrstvy aplikačních procesy. Adresářové služby lze poskytovat globální jednotný pojmenování služby pro všechny prvky v síti, překladu mezi názvy sítě a adresy, poskytují popisy objektů v adresáři a poskytují jedinečných názvů pro všechny objekty v adresáři. Tyto objekty X.500 jsou hierarchické různé úrovně pro každou kategorii informací, například země, stavu a Město, organizace.

Tyto objekty mohou být soubory (v souboru výpis adresáře systému), sítě entity (jako v síti pojmenování služby jako například Novell NDS), nebo jiné typy entity.

Protokol lightweight je libovolné třídy navržena pro použití sítí propojených vysokorychlostní protokoly. High-Speed Transport Protocol (HSTP), XTP (Xpress Transfer Protocol) a Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) jsou příklady.

Kombinovat Lightweight protokoly služby Směrování a přenosu efektivnějším způsobem než tradiční protokoly transportní a síťové vrstvy. To umožňuje přenášet prostřednictvím sítí vysoké rychlosti, například ATM nebo FDDI a média, například kabel s optickým vláknem efektivněji.

Lightweight protokoly pomocí různých rozměry a vylepšení zjednodušit a urychlit přenosy, jako například použití přenosy orientovaný na připojení, například (TCP/IP) a pevné velikosti záhlaví a přívěsu uložit režii přenosu cílovou adresu s každý paket.

(LIGHTWEIGHT Directory Access Protocol) je podmnožinou protokolu X.500. Klienti LDAP jsou tedy menší, rychlejší a snazší implementovat než jsou klienti X.500. LDAP je nezávislý na dodavatele a pracuje s, ale nevyžaduje, X.500.

Nesmějí X.500, podporuje LDAP TCP/IP, který je nezbytný pro libovolný typ přístupu k Internetu. Protokol LDAP je otevřený protokol a aplikací jsou nezávislé serveru platformy hostování adresáře.

Active Directory není adresářů X.500. Namísto toho používá LDAP jako protokol pro přístup a podporuje model X.500 informace bez nutnosti systémy hostiteli celý režii X.500. Výsledkem je vysokou úroveň spolupráce vyžadované pro Správa reálného světa, heterogenních sítích.

Active Directory podporuje přístup prostřednictvím protokolu LDAP z jakéhokoli klienta LDAP-povolena. Názvy LDAP jsou méně než Internet názvy intuitivní, ale složitosti pojmenování LDAP obvykle skryté v rámci aplikace. Názvy LDAP používat konvenci pojmenování X.500 nazývá "Attributed Naming."

Názvy LDAP URL podržením služby Active Directory a název připisována objektu serveru. Například:
LDAP://SomeServer.Myco.Com/CN=jamessmith,CN=Sys,CN=Product,CN =Division,DC=myco,DC=domain-controller
				
LDAP C API (RFC 1823) je informační RFC, které je de facto standardem C programování aplikací LDAP.

Kombinováním nejlepší DNS a pojmenování standardy, LDAP, jiné protokoly klíče a formátovaným sadu rozhraní API X.500 Active Directory umožňuje jediný bod pro správu pro všechny prostředky včetně: soubory periferní zařízení, připojení hostitele, databází, přístup k webu, uživatelé libovolného jiné objekty, služby a síťové prostředky.

Vlastnosti

ID článku: 196455 - Poslední aktualizace: 31. října 2006 - Revize: 1.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows 2000 Server
Klíčová slova: 
kbmt kbinfo KB196455 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:196455

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com