SQL Server 7.0 - Failover sık sorulan sorular-

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 195761 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalede, SQL Server 7.0 için yerine çalışma desteği ile ilgili sık sorulan sorular gidermektedir.

Önemli Bu makale, kayıt defterini düzenlemekle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri nasıl yükleyeceğinizi anladığınızdan emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve düzenleme ile ilgili bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması

Daha fazla bilgi

 1. S. sürüm 6.5 sunucu kümesinin parçası olduğunda nasıl SQL 6.5 sürümünüzün SP5'e SQL Server 7. 0'a yükselttiğim?

  A SQL Server 6.5 sunucu kümesinin parçası olan, sunucu, SQL Server 7. 0'a yükseltmek için aşağıdaki adımları gerçekleştirmelisiniz:
  1. SQL Server 6.5 birincil her düğümde kümelemenin kaldırın.
  2. SQL Server 7.0 Çevrimiçi Kitapları'nin "Yapılandırma MS DTC için kullanma ile SQL Server 7.0, bir küme yapılandırması" bölümünde açıklandığı gibi bir grup için Microsoft Distributed Transaction Coordinator (MS DTC) ile küme. Bu grup, bir disk, IP adresi ve ağ adı kaynağı içermesi gerekir. Böyle bir grup varsa, SQL Server 7.0 yüklemesi başarısız olur.
  3. Bu noktada, SQL Server 6.5 tek başına bir sunucudur. Etkin/etkin yapılandırma için SQL Server 6.5, SQL Server 7. 0'a yükseltme her düğümde, Enterprise Edition. Aktif/Pasif bir yapılandırma için birincil düğümünü yükseltmek yeterlidir.
  4. En son SQL Server 7.0 hizmet yükleme paketi.
  5. SQL Server 7.0 Enterprise Edition SQL kullanarak küme birincil her düğümde Küme Failover Wizard. Daha fazla bilgi için bkz:
   SQL Server 7.0 Çevrimiçi Kitapları'nda "desteklenen Küme yapılandırmaları"
   219264INF: SQL Server 7.0, Kur Küme hizmeti yükleme sırası
 2. S. SQL Server, kümelenmiş bir ortamda başlangıç ve izleme bayrağı nasıl kullanırım?

  A kümelenmiş bir ortamda SQL Server'ı başlatın ve çeşitli başlangıç parametrelerini kullanın için aşağıdaki adımları gerçekleştirin:

  1. Microsoft Küme sunucusu (MSCS) küme kullanan yönetici sanal sunucusunu çevrimdışına almak için.
  2. Bu adım, kayıt defterinin düzenlenmesi gerekir.

   Uyarı Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi yanlış kullanımından kaynaklanan sorunları çözebileceğinizi garanti edemez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.
   REGEDT32 çalıştırın ve aşağıdaki anahtara gidin:
   HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\MSSQLServer $ <SVS >
   Burada <SVS > sanal SQL sunucusunun adıdır.
  3. Bir başlangıç parametresi için Parameters\SQLArg ekleme veya değiştirme <n > yeri (anahtarn 2'den büyük ve 1 n için varolan en büyük değerden daha büyük).
  4. Sanal sunucuyu yeniden çevrimiçine getirin. Bu kayıt defteri anahtarlarının, okunacak neden olur ve SQL Server, yeni parametreler kullanılarak başlatılır.
 3. S. donanıma, SQL Server 7.0, bir küme ortamında çalıştırmak için gerekli mi?

  A. desteklenen donanım yapılandırmaları ve donanım yapılandırma bilgileri için Microsoft Küme Server Yönetici Kılavuzu'na bakın.

  Ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
  309395Sunucu kümeleri, donanım uyumluluk listesinde ve Windows Server kataloğu için Microsoft destek ilkesi
 4. S. SQL Server 6.5 bir düğüm ve SQL yüklenebilir Server 7.0, diğer düğümde Küme yüklenecek?

  A. No SQL Server 6.5, SQL Server 7.0, bir düğümde kümelenmiş olan bir kümede katılamaz. Benzer şekilde, SQL Server 7.0, SQL Server 6.5, bir düğümde kümelenmiş olan bir kümede katılamaz. Iki SQL Server'ı bir kümede yer varsa, bunlar aynı sürümünü (yani, ya da her iki sürüm 6.5 veya her iki sürüm 7.0) olmalıdır.
 5. S. burada MIYIM yerine çalışma desteği sağlamak amacıyla SQL Server 7.0 dosyalarını yerleştirmek?

  A. tüm veritabanı diskleri, SQL Server ve SQL Server'ı destekleyen tüm kaynakları tarafından kullanılan paylaşılan disklerde yüklenmelidir. Normal küme kurulumunun bir parçası olarak, bazı dosyaları her iki küme düğümlerinde yerel diske kopyalanır, ancak dikkat edin.
 6. S. nasıl MIYIM SQL Server komut satırından olmadan, Küme hizmeti bu kapatma başarısız olarak yorumlanması kapatma?

  A komut satırından SQL Server'ı kapatmak için uygun şekilde, Microsoft Windows NT Server Enterprise Edition ile birlikte gelen cluster.exe uygulama kullanmaktır. Bu uygulama, normal Windows NT küme de Küme Yöneticisi'ni ve diğer yönetim uygulamalarını yüklemek için bir Windows NT Workstation veya üye sunucu bilgisayarda çalıştırılabilen kurulumu, bir parçası olarak yüklenir. Bu komut temel sözdizimi şöyledir:
    cluster [cluster name] RESOURCE [resource name] /option
  						
  yukarıdaki komut sözdiziminde, bu işlevselliği / seçenek anahtarını denetler. Kullanılacak belirli seçenekleri / online ve / offline ' dir. Bu iki seçenek için net start mssqlserver komutlar eşdeğerdir (SQL Server'ı komut satırından başlatmak için yöntemi) ve net stop mssqlserver (SQL Server'ı komut satırından kapatmak için yöntemi) olmayan sanallaştırılmış bir sunucu için sırasıyla. Bu yordam gerçekleştirilemez, genel hizmet, SQL Server Agent 7.0 ve SQL Server 7.0 kaynakları.

  Bu komutun sözdizimini kullanmak bazı örnekler şunlardır:
  Küme adı "SQLCluster" ve "(burada 'VirtualSQL' değil sanal ağ adı kaynağı SQL Server 7.0 kaynak adıdır) VirtualSQL" adlı bir kaynak, SQL Server 7.0 kaynağı çevrimdışına almak için:
     cluster "SQLCluster" resource "VirtualSQL" /offline
  						
  SQL Server 7.0 kaynağı yeniden çevrimiçi duruma getirmek için:
     cluster "SQLCluster" resource "VirtualSQL" /online
  						

Sorunuza yanıt vermedi görüyor musunuz? Adresindeki Microsoft SQL Server haber grupları) ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/communities/newsgroups/en-us/

Özellikler

Makale numarası: 195761 - Last Review: 6 Şubat 2014 Perşembe - Gözden geçirme: 6.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 7.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbfaq kbinfo KB195761 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:195761

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com