Jak nainstalovat systém Windows 98 do prázdné složky (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 193902 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Při inovaci systému Microsoft Windows 95 Windows 98 nemusí být možné nainstalovat v jiné složce z existující složky Windows 95 Windows 98. Však může být situace, ve které je nutné nainstalovat systém Windows 98 do nové složky, například v následujících situacích:
 • Řešíte problémy s hardwarem nebo softwarem.
 • Počítač má poškozené nebo chybějící soubory.
 • Windows 95 registru je poškozen.
Při instalaci systému Windows 98 do nové složky instalace systému Windows 98 ignoruje dříve nainstalované programy a nastavení registru.

Tento článek popisuje instalaci systému Windows 98 v jiné složce z existující složky Windows 95.

Další informace

Poznámka: před pokus o instalaci systému Windows 98 do nové složky ověřte, zda máte dostatek volného místa na pevném disku. Informace o volného místa je vyžadováno pro různé metody instalace systému Windows 98 naleznete v následujícím článku databáze Microsoft Knowledge Base:
182751Minimální hardwarové požadavky pro Windows 98 instalace
Windows 98 nainstalovat do jiné složky z existující složky Windows 95, použijte následující kroky.
 1. Vytvořit disketu pro spuštění systému Windows 98 pomocí Fat32ebd.exe nástroje, které lze spustit v systému Windows 95 nebo MS-DOS.
  Fat32ebd.exe nástroj vytváří 3,5, 1,44 megabajtu (MB), Windows 98 spouštěcí diskety.

  V závislosti na konfiguraci hardwaru počítače spouštěcí disketu systému Windows 98 může poskytují přístup k jednotce CD-ROM z příkazového řádku. Další informace naleznete v následujícím článku databáze Microsoft Knowledge Base:
  190303Jak použít reálný režim ovladače ze spouštěcí diskety systému Windows 98
 2. Restartujte počítač pomocí disku spuštění systému Windows 98 a zvolte Start počítače s podpora CD-ROM v nabídce spuštění systému Windows 98.
 3. Vložte disk CD-ROM se systémem Windows 98 v jednotce CD-ROM, zadejte na příkazovém řádku následující příkaz a stiskněte klávesu ENTER
  drive:
  kde drive je písmeno jednotky CD-ROM.

  Získat přístup k CD-ROM jednotka v příkazu příkazového řádku, postupujte podle kroků v části "Spuštění instalace z the CD-ROM systému Windows 98" dále v tomto článku. Pokud nelze získat přístup k jednotce CD-ROM v příkazovém řádku ale můžete v systému Windows 95, postupujte podle kroků v části "spuštění instalace z složky na svůj disku" dále v tomto článku.

Spuštění instalace z disku CD-ROM Windows 98

 1. Jiné problémy podpory zabránit, přejmenujte složku Program Files. Chcete-li to provést, zadejte následující příkazy příkazového řádku stisknutím klávesy ENTER po každém řádku:
  cd\
  c:\windows\command\move progra ~ 1 oldprog
 2. Pokud chcete použít jako název složky, ve kterém je nainstalován systém Windows 98 "Windows" přejmenovat existující složce Windows. Chcete-li to provést, zadejte následující příkazy příkazového řádku stisknutím klávesy ENTER po každém řádku:
  cd\
  c:\windows\command\move windows oldwin
 3. Vložte disk CD-ROM se systémem Windows 98 v jednotce CD-ROM, zadejte na příkazovém řádku následující příkaz a stiskněte klávesu ENTER
  drive: \setup
  kde drive je písmeno jednotky CD-ROM.

 4. Postupujte podle pokynů na obrazovce. Při vyzváni k zadání cílové složky pro systém Windows 98 klepněte na přepínač Jiný adresář a potom klepněte na tlačítko Další.
 5. Po zobrazení následující výzvy klepněte na tlačítko Ano:
  Pokud nainstalujete systém Windows 98 nového adresáře, je třeba přeinstalovat všechny programy systému Windows tak, aby byly v systému Windows 98 pracovat správně.

  Zkopírováním souborů s příponou GRP a ini z adresáře Windows nelze spustit programy v systému Windows 98.

  Chcete pokračovat?
 6. Postupujte podle pokynů na obrazovce dokončete instalaci systému Windows 98.

Spuštění instalace ze složky na pevného disku

 1. Odebrání disku spuštění systému Windows 98 a potom restartujte počítač.
 2. Klepněte na tlačítko Start, přejděte na příkaz programy a poté klepněte na položku Příkazový.
 3. Na příkazovém řádku zadejte následující příkazy a každý z nich potvrďte stisknutím klávesy ENTER:
  cd\
  MD winflat
 4. Vložte disk CD-ROM se systémem Windows 98 CD-ROM jednotky.
 5. Na příkazovém řádku zadejte následující příkaz a stiskněte klávesu ENTER
  xcopy drive: \win98\*.* c:\winflat\*.* /s
  kde drive je písmeno jednotky CD-ROM.

 6. Po instalaci systému Windows 98 jsou soubory zkopírovány Winflat složky, restartujte počítač. Po zobrazení zprávy "spouštění systému Windows 95" stiskněte klávesu F8 a zvolte v nabídce spuštěníNouze se režim MS-DOS.
 7. Jiné problémy podpory zabránit, přejmenujte složku Program Files. Chcete-li to provést, zadejte následující příkazy příkazového řádku stisknutím klávesy ENTER po každém řádku:
  cd\
  c:\windows\command\move progra ~ 1 oldprog
 8. Pokud chcete použít jako název složky, ve kterém je nainstalován systém Windows 98 "Windows" přejmenovat existující složce Windows. Chcete-li to provést, zadejte následující příkazy příkazového řádku stisknutím klávesy ENTER po každém řádku:
  cd\
  c:\windows\command\move windows oldwin
 9. Na příkazovém řádku zadejte následující příkaz a stiskněte klávesu ENTER:
  c:\winflat\setup
 10. Postupujte podle pokynů na obrazovce. Po zobrazení výzvy zadejte název cílové složky pro systém Windows 98 klepněte na přepínač Jiný adresář a potom klepněte na tlačítko Další.
 11. Po zobrazení následující výzvy klepněte na tlačítko Ano:
  Pokud nainstalujete systém Windows 98 nového adresáře, je třeba přeinstalovat všechny programy systému Windows tak, aby byly v systému Windows 98 pracovat správně.

  Zkopírováním souborů s příponou GRP a ini z adresáře Windows nelze spustit programy v systému Windows 98.

  Chcete pokračovat?
 12. Postupujte podle pokynů na obrazovce dokončete instalaci systému Windows 98.

Vlastnosti

ID článku: 193902 - Poslední aktualizace: 7. května 2007 - Revize: 2.2
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows 98 Standard Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbhowto kbsetup KB193902 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:193902

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com