DirectX: Opis diagnostický nástroj DirectX

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 190900 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Ak tento článok nepopisuje vášho hardvéru vydať, navštívte nasledovnú webovú lokalitu Microsoft zobraziť viac článkov o hardvér:
http://support.microsoft.com/default.aspx/w98?sid=460
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento článok popisuje diagnostický nástroj DirectX (Dxdiag.exe) je súčasťou rozhrania Microsoft DirectX.

DALSIE INFORMACIE

Diagnostický nástroj DirectX je navrhnutý tak, aby vám pomohol riešenie problémov s DirectX otázkach.

Predvolený inštalačný priečinok pre Dxdiag.exe pre systém Microsoft Windows 2000 a Microsoft Windows XP je:
C: Windows System32
Diagnostický nástroj DirectX, kliknite na položku Štart, kliknite na tlačidlo Spustiť, typu Program DxDiag v Otvorené a potom kliknite na ok.

Nasledujúci zoznam obsahuje popis jednotlivých kartách Diagnostický nástroj DirectX dialógové okno.

Systém

V Systém karta poskytuje systémových informácií o počítača a určuje verziu rozhrania DirectX, ktorý je nainštalovaný na vašom počítač.

Súbory DirectX

V Súbory DirectX karta zobrazuje názov súboru a číslo verzie každého súboru rozhrania DirectX, ktorý je nainštalovaný v počítači, ako rovnako ako názov súboru a číslo verzie mnohých spoločné súbory, ktoré sa používajú Autor hry, ktoré sú spustené pod DirectX.

Ak diagnostický DirectX Nástroj zistí problém so súborom, DirectX, upozornenie sa zobrazí v Poznámky rámček.

Zobrazenie "N'

('N"je počet fyzických zobrazovacieho zariadenia.)

V Displej kartu zobrazí aktuálne nastavenie zobrazenia a umožňuje Ak chcete vypnúť DirectDraw, Direct3D a zrýchlenie textúr AGP. Táto karta tiež umožňuje testovania DirectDraw a Direct3D. Absolvovanie týchto testov označuje že grafické rozhranie DirectX runtime súbory sú nainštalované a prevádzkové správne. Nie je komplexnú skúšku hardvér vášho počítača.

V Displej karta tiež zobrazuje vaše zariadenie dostupná pamäť a Môžem vám povedať, ak má ovládač videa zložil Microsoftu WHQL Windows Hardware Quality Labs () testovanie režim skontrolovaním či Označené logom organizácie WHQL je nastavený na Yes alebo Nie.

Poznámka: Dxdiag.exe nemôže podať správu pamäte, ktorá sa používa v čase, začína. Preto nie je nezvyčajné vidieť menej pamäte uvádzané ako vaše grafická karta skutočne má.

Ak diagnostický nástroj DirectX zistí problém s nastavenia obrazovky, upozornenie sa zobrazí v Poznámky rámček.

Zvuk

V Zvuk karta zobrazuje aktuálny zvuk nastavenia, a umožňuje testovať DirectSound. V Zvuk kartu Môžem vám povedať, ak váš ovládač zvuku je "podpísaná" - čo naznačuje, že má zložil spoločnosti Microsoft Windows Hardware Quality Labs testovanie režim.

Hardware Sound Acceleration Level jazdec je použité pre nápravu audio glitches to môže byť spôsobené niektoré zvukové ovládače. Zníženie zrýchlenie jedným zárez a re-testing žiadosti je najlepší spôsob, ako riešenie DirectSound audio problémy. Znížením Hardware Sound Acceleration Level z predvolené nastavenie "plnou akceleráciou" môže deaktivovať advanced audio spracovateľské techniky ako napríklad 3D spatialization z fungovania.

Ak diagnostický nástroj DirectX odhalí problém s nastavenia zvuku upozorňujúce hlásenie sa zobrazí v poli poznámky.

Hudba

V Hudba karta zobrazuje vaše súčasné MIDI nastavenia, a umožňuje testovať DirectMusic súčasť rozhrania DirectX.

Ak diagnostický nástroj DirectX odhalí problém s DirectMusic, upozorňujúce hlásenie sa zobrazí v poli poznámky.

Poznámka: DirectMusic je nové zložky zahrnuté do DirectX 6.1.

Vstup

Vstup karta zobrazuje vstupné zariadenia pripojené k počítaču a vstupné ovládače nainštalované v počítači.

Ak rozhranie DirectX Diagnostický nástroj zistí problém so vstupným zariadením alebo vstupné zariadenie vodič, upozornenie sa zobrazí v poli poznámky.

Sieť

V Sieť karta obsahuje zoznam registrovaných DirectPlay Poskytovatelia služieb. Tieto sú spôsoby pripojenia, že DirectPlay pracovať v celej. Databáza Registry obsahuje problém tu môžu spravidla vyriešiť Preinštalovať súčasť DirectX.

Registrovaných Lobyable DirectPlay Aplikácie časti zoznam všetkých aplikácií, ktoré informovali DirectX, budú sa používať DirectPlay pre ich potreby komunikačné siete. Register sa tu zvyčajne dá chyba vyriešiť odstránením a opätovným nainštalovaním že aplikácia.

Testovať DirectPlay otvorí okno konverzácie cez DirectPlay pomocou nastavení určíte. Systémy, ktoré nemožno úspešne chat s jedným Ďalším tu bude takmer určite sa nedá nadviazať sieťové pripojenie v rámci hry.

Ak diagnostický nástroj DirectX odhalí problém s Poskytovateľ služby DirectPlay alebo aplikácie, upozornenie sa zobrazí v poli poznámky.

Ďalšiu pomoc

Ak váš DirectX problém nemôžete odstrániť pomocou predchádzajúcich riešenie problémov s kartami, môžete použiť Ďalšiu pomoc TAB Pokračujte v riešení problémov vydanie.

Nasledovný zoznam obsahuje popis funkcie každého tlačidla na Viac Pomocník karta:
 • Riešenie problémov s
  V Riešenie problémov s tlačidlo spustí poradcu, DirectX.
 • Zvuk
  V Zvuk tlačidlo začína zvuk poradcu pri riešení problémov.
 • MSInfo
  V MSInfo tlačidlo spustí Msinfo32.exe, pomôcka, ktorá zhromažďuje systémové informácie o počítači. Súbor vytvorený súbor Msinfo32.exe môžete zasielať technickú podporu spoločnosti Microsoft pomôcť vyriešiť pretrvávajúce problémy.
 • Prepísať
  V Prepísať tlačidlo zmeny DirectDraw obnovovania.
Poznámka: Spoločnosť Microsoft neodporúča zmenou frekvencie obnovovania DirectDraw ako všeobecné riešenie problémov krok.

Vlastnosti

ID článku: 190900 - Posledná kontrola: 19. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows 98 Standard Edition
 • Microsoft Windows Millennium Edition
Kľúčové slová: 
kbtshoot kbdisplay kbsound kbnetwork kbinfo kbui kbmt KB190900 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:190900

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com