Firewally a prístavy používať služby Windows Media Services

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 189416 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Nasledujúci článok popisuje porty služby Windows Media.

DALSIE INFORMACIE

Prúd typ: rozosielania
Protokol používaný: UDP rozosielania
Porty: 1-65000
Osobitné poznámky: rozosielaných prúdov údajov sú vysielané na IPs stanovenej Windows Media správcu v nasledujúcom rozsahu: 224.0.0.1 na 239.255.255.255. Port UDP použité pre rozosielanie prúdy nešpecifikuje Windows Media Administrator a patrí do nasledujúcom rozsahu: 1-65000.

Prúd typ: UDP jednosmerového vysielania prúdu Používané protokoly: UDP a TCP Porty: TCP 1755 a UDP prístavu v nasledujúcom rozsahu: 1024 - 5000 Osobitné poznámky: pri použití UDP prúdov, klient najprv robí pripojenie na server Windows Media s použitím portu TCP 1755. Po tomto pripojenie je usadený, klient a server vybrať UDP prístav, ktorý sa bude používať server prúd obsahu Windows Media nadol klient.

Prúd typ: TCP jednosmerového vysielania prúdu
Protokol používaný: TCP
Port použili: 1755
Osobitné poznámky: žiadne

Prúd typ: HTTP jednosmerového vysielania prúdu
Protokol používaný: TCP
Port použili: 80
Osobitné poznámky: vo väčšine prípadov sa tento port už sa otvorí pre Web prevádzky. Prehrávač Windows Media Player je tiež schopný pomocou HTTP Webový server proxy dostať HTTP jednosmerového vysielania prúdu.

Prúd typ: MSBD distribúcie prúd
Protokol používaný: TCP MSBD 1
Port použili: 7007
Osobitné poznámky: pre server-server komunikáciu, TCP7007 je predvolená. Avšak, keď robíte server-server MSBD pripojenia a jeden Server už používa port 7007, prídavné pripojenia je možné uskutočniť náhodné port v rozsahu 1024-5000. V niektorých prípadoch, takéto ako program Windows Media Encoder na server, je možné zmeniť tento port používať hodnotu medzi 1 a 65000. Ak používate program Windows Media Encoder nakonfigurovaný tak, aby použiť alias prúdu na pripojenie na server Windows Media, musíte otvoriť príslušné porty pre DCOM prejsť cez bránu firewall. Pozri DCOM poznámkach nižšie pre viac informácií.

Prúd typ: HTTP distribúcie prúd
Protokol používaný: TCP
Port použili: 80
Osobitné poznámky: vo väčšine prípadov tento port už sa otvorí pre Web prevádzku.

Mimoriadne úvahy DCOM

Niektoré súčasti Windows Media používajú DCOM, osobitne Windows Media Správca a programu Windows Media Encoder, ktorý je nakonfigurovaný na používanie prúd aliasu.

Protokol používaný: TCP, UDP
Port použili: TCP 135, UDP-135 a UDP1-65000
Osobitné poznámky: DCOM dynamicky alokuje jeden port jeden proces. Ste musí rozhodnúť koľko porty chcete prideliť, ktorá je ekvivalentná počet simultánnych DCOM procesy prostredníctvom Brána firewall. Musíte otvoriť všetky porty UDP a TCP zodpovedajúce čísla portov, ktoré vyberiete. Okrem toho musíte otvoriť TCP/UDP 135, ktorý sa používa pre RPC koncový bod mapovanie, medzi iné veci. Okrem toho musí povedať DCOM ktoré prístavy si vyhradené pomocou nasledujúci kľúč databázy registry:
      HKEY_LOCAL_MACHINES\Software\Microsoft\Rpc\Internet
				
Budete pravdepodobne musieť vytvoriť tento kľúč.

Upozornenie: Nesprávne pomocou editora databázy Registry môže spôsobiť vážne problémy môžu vyžadovať preinštalovanie operačného systému. Microsoft nemôže zaručiť, že problémy vyplývajúce z nesprávne používanie databázy Registry Môžu byť vyriešené editora. Použite Editor databázy Registry na vlastné riziko.

Informácie o tom, ako upraviť databázu registry, zobraziť "zmena kľúče A hodnoty"témy pomocníka Editora databázy Registry (Regedit.exe) alebo"pridať a odstrániť Informácie v databáze Registry"a tém Pomocníka"Upravovať údaje databázy Registry" Program Regedt32.exe. poznámky, ktoré ste mali zálohovať register pred upravovaním to. Ak používate systém Windows NT, mali by ste tiež aktualizovať vaše núdzové Repair Disk (ERD).

Tu je príklad toho, ako obmedziť DCOM rozsahu 10 portov:

Pomenovanú hodnotu: porty
Typ: REG_MULTI_SZ
Nastavenie: Rozsah portu. Môže byť viacero riadkov ako napríklad: 3001-3010 135.

Pomenovanú hodnotu: PortsInternetAvailable
Typ: REG_MULTI_SZ
Nastavenie: "Y"

Pomenovanú hodnotu: UseInternetPorts
Typ: REG_MULTI_SZ
Nastavenie: "Y"

Jeden posledná upozornením: počítače mimo firewall musia byť schopní získať prístup k vnútri počítače pomocou ich skutočnou IP adresy. Preklad adries nahradenie, a tak ďalej nie sú povolené.

Vlastnosti

ID článku: 189416 - Posledná kontrola: 19. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Windows Media Services 4.1
Kľúčové slová: 
kbdswmm2003swept kbinfo kbmt KB189416 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:189416

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com