PowerPoint pre Mac "táto prezentácia je chránené heslom alebo Digital Rights Management (DRM)" pri pokuse o otvorenie prezentácie

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 188732 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.

PRIZNAKY

Pri pokuse otvoriť program Microsoft PowerPoint pre Mac prezentácia môže zobraziť nasledovné chybové hlásenie:

Táto prezentácia je chránený heslom alebo Digital Rights Management (DRM). Prístup k tejto prezentácie, musíte mať verziu, ktorá nie je chránená heslom alebo DRM.

PRICINA

Tento problém sa môže vyskytnúť, ak zvukový súbor je chránený proti kopírovaniu Microsoft Digital Rights Management (DRM) alebo ak máte zabezpečený heslom.

DALSIE INFORMACIE

Program Microsoft Powerpoint 2008 nemôže otvoriť prezentácie zabezpečené heslom. Ak chcete tento problém obísť, získať súbor bez ochranného hesla.  Ak nemôžete, skúste súbor otvoriť v programe Powerpoint pre PC.

Ak video alebo zvuk (hudba) je chránený DRM, obísť tento problém, zaobstarajte si súbor bez DRM ochrán.

POZNÁMKA: PowerPoint Mac 2008 neposkytuje schopnosť heslo-chrániť kód makra, ktorý je uložený v prezentácii.


DRM najčastejšie otázky


Q1: Čo je DRM?

A1: DRM stojany pre správu digitálnych prístupových práv. DRM je technológia používajú poskytovatelia obsahu, napríklad internetové obchody, na kontrolu ako digitálne hudobné súbory alebo videosúbory môžete získať od nich sú použité a distribuované. Niektoré internetové obchody predávajú a prenajímajú hudobné skladby a filmy s aplikovanou DRM službou. Súbor, ktorý ho aplikovanou službou DRM je známy ako chráneného súboru.

Q2: Čo je chránené piesne alebo chránené video?

A2: Chránené piesne alebo chránené video je súbor, ktorý používa DRM ochranu. Prehrať chránené piesne alebo videosúboru, musíte mať práva na používanie médií pre ňu.

Q3: Robí Microsoft Powerpoint 2008 súbory môžete otvoriť DRM?

A3: č. Musíte mať práva na DRM súboru.

O4: Aké práva na používanie médií?

A4: Práva na používanie médií sú povolenia na používanie chránených súborov určitým spôsobom. Poskytovateľov obsahu, napríklad internetové obchody, môžete určiť, ako možno používať chránené súbory, ktoré získate z nich. Napríklad poskytovateľom obsahu môže vám pridelí oprávnenie prehrávať súbor v počítači (právo na prehrávanie), napáliť daný súbor na zvukový disk CD (právo na napaľovanie), alebo synchronizovať súbor do prenosného zariadenia (právo na synchronizáciu).

Každý právo môže mať určité vlastnosti. Napríklad poskytovateľa obsahu môže prideliť, môžete tieto práva na používanie: právo prehrávať konkrétne pieseň v počítači neobmedzený počet timesThe právo na synchronizovanie danej hudobnej skladby s dvoma prenosnými zariadeniami päť krát za monthThe práva na napálenie piesne na zvukový disk CD twiceMedia práva na používanie sa niekedy nazývajú licencie.

O6: Sú práva na používanie médií uložené v súbore hudby alebo videa?

A6: č. Práva na používanie médií sú uložené v počítači oddelene od vaše hudobné súbory alebo videosúbory.

Q7: Ako zistiť, ak sa video alebo hudobný súbor je chránený DRM?

A7: Ak vaša prezentácia bola vytvorená v systéme Windows, skontrolovať, ak video alebo hudbu je chránený DRM v systéme Windows, postupujte nasledovne:

Poskytovateľ obsahu určí, aké práva na používanie médií vám prideľuje. Práva na používanie chránených súborov zobrazíte nasledovne:
 1. Po prvé, uložiť vaše video Video priečinka v systéme Windows. V prehrávači Windows Media Player klikniteKnižnicakartu.
 2. V Podrobnosti na table pravým chránený súbor a kliknite na tlačidlo Vlastnosti.
 3. Kliknite na Práva na používanie médií kartu.

  Práva na používanie sú uvedené v poli práva na používanie médií. Ak sa v poli práva na používanie médií žiadne informácie, môže to byť kvôli jednej z nasledujúcich dôvodov:
  • Počítač chýbajú práva na používanie médií pre súbor.
  • Práva na používanie médií pre súbor uplynula.
  • Súbor nie je chránený.
  • Súbor sa neprevzala do počítača. Napríklad súbor môže byť odoberaného obsahu, ktorý je prenášaný do počítača z internetového obchodu.

Q8: Je možné odstrániť DRM zo súboru?

Nie.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

Vlastnosti

ID článku: 188732 - Posledná kontrola: 19. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Office PowerPoint 2004 for Mac
 • Microsoft Office PowerPoint 2008 for Mac
Kľúčové slová: 
kbprb kbusage dftsdahomeportal kbmt KB188732 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:188732

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com