Popis nástroja ScanDisk pre systém Windows (Scandskw.exe) v systéme Windows 98 / Me

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 186365
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento článok popisuje nástroja ScanDisk pre Windows je súčasťou systému Microsoft Windows 98, Windows 98 Second Edition a Windows Millennium Edition (Me).

DALSIE INFORMACIE

Keď použijete program ScanDisk pre Windows (Scandskw.exe) kontroly disku a Repair tool, môžete skontrolovať integrity médií (ktorá zahŕňa pevné disky a diskety), a oprava väčšina problémov, ktoré sa môžu vyskytnúť.

POZNÁMKA: Windows 98 a Windows 98 Second Edition spustiť program ScanDisk pre systém MS-DOS (Scandisk.exe) automaticky keď operačný systém správne vypnutý alebo disk obsahuje kritickej chybe. Windows Me spustí program ScanDisk pre Windows (Scandskw.exe) automaticky, keď operačný systém je vypnutie mproperly alebo disku obsahuje kritickej chybe. Pre ďalšie informácie pozri článok v databáze Microsoft Knowledge Base:
152404 Program ScanDisk sa spustí po nesprávneho vypnutia alebo chyba disku
Keď použijete program ScanDisk pre Windows (Scandskw.exe), nasledujúce Konfigura?né nastavenia sú k dispozícii:

Typ testu

 • Štandard: Túto možnosť použite na kontrolu súborov a priečinkov chýb.
 • Dôkladné: Túto možnosť použite na výkon štandardného testu a tiež skenovať fyzických chýb na disku. Program ScanDisk môže trvať dlhý čas na kontrolu chýb v závislosti na veľkosti disku na disku. Ak použijete možnosť úplný, nasledujúci program ScanDisk konfigura?né nastavenia sú k dispozícii po kliknutí na položku Možnosti:

  Oblasti disku na skenovanie:

  Ak chcete použiť program ScanDisk na kontrolu celý disk fyzického poškodenia, vrátane oblastí systému a údajov, kliknite na položku systém a údaje oblastiach. Ak chcete, aby program ScanDisk na kontrolu iba systémová oblasť na disku, kliknite na položku iba oblasti systému. Chyby v oblasti systému disku môže naznačovať, že disku musí nahradiť. Program ScanDisk nemôže zvyčajne opraviť chyby v oblasti systému. Ak chcete, aby program ScanDisk na kontrolu len oblasti údajov na disku, kliknite na položku iba oblasti údaje.

  Doplnkový povrch skenovania funkcie:

  Ak nechcete, aby sa program ScanDisk na overte, či sektorov, ktoré sa môžu čítať z a napísaný na disku, kliknite na políčko vykonať Nepíšete-testovanie ho vyberte. Ak nechcete, aby program ScanDisk Neopravovať skryté a systémové súbory na disku, kliknite na tlačidlo „Neopravovať chybné sektory v skryté a systémové súbory "políčko ho vyberte.

Program ScanDisk rozšírené možnosti

Po kliknutí na tlačidlo Spresniť, nasledujúce konfigurácie nastavenia sú k dispozícii:
 • Zobraziť Zhrnutie: Môžete použiť program ScanDisk chcete zobraziť súhrn každom ukončení kontroly disku programom ScanDisk. Súhrn poskytuje informácie o disku a zobrazuje, či program ScanDisk zistil alebo opraviť akékoľvek chyby. Ak chcete zobraziť súhrn každom ukončení kontroly disku programom ScanDisk, kliknite na možnosť vždy. Ak nechcete, aby sa program ScanDisk zobrazí zhrnutie po kontrole disku, kliknite na položku nikdy. Ak chcete zobraziť súhrn len vtedy, keď program ScanDisk nájde chyby, kliknite na položku iba ak zistené chyby.
 • Súbor denníka: Program ScanDisk môžete použiť na ukladanie histórie udalostí, program ScanDisk do súboru denníka s názvom Scandisk.log. Ak chcete nahradiť súbor Scandisk.log zakaždým, keď sa používa program ScanDisk, kliknite na položku nahradiť denník. Ak chcete uložiť informácie v súbore Scandisk.log zakaždým, keď sa používa program ScanDisk, kliknite na tlačidlo Pridať do denníka. Scandisk.log súbor je uložený v koreňovom priečinku pevného disku. Scandisk.log súbor môžete zobraziť ľubovoľnom textovom editore (ako je napríklad Poznámkový blok). Ak nechcete, aby sa program ScanDisk na vytvoriť súbor denníka, kliknite na položku denník Č.
 • Prekrížené súbory: Program ScanDisk môžete použiť na vyhľadanie prekrížených súborov. Prekríženie nastane, keď dva alebo viac súborov používa ten istý klaster (oblasť na disku) v rovnakom čase. Ak chcete, aby program ScanDisk odstráni krížovo prepojené súbory vyhľadá na disku, kliknite na tlačidlo Odstrániť. Ak chcete, aby program ScanDisk na samostatné kópie z prekrížených súborov v oddelené miesta na disku, kliknite na položku vytvoriť kópie. Ak nechcete, aby sa program ScanDisk na zistenie prekrížené súbory na disku, kliknite na tlačidlo ignorovať.
 • Stratené fragmenty súborov: Môžete použiť program ScanDisk na zistenie fragmenty súborov, ktoré nie sú používané programy. Fragmenty súborov sú častí súborov na disku, ktoré boli stratené v programe. Ak chcete, aby program ScanDisk odstrániť fragmenty súborov obnoviť priestor na disku, kliknite na voľný. Ak chcete, aby program Scandisk uložiť fragmenty súborov, kliknite na položku Konvertovať na súbory. Keď uložíte fragmenty súborov na disk, fragmenty súborov sa skonvertujú na súbor názvy ako File0000.chk a sú uložené v koreňovom priečinku disku. Ľubovoľnom textovom editore (ako je napríklad Poznámkový blok) môžete použiť na zobrazenie uložený súbor. Tento súbor môže alebo nesmie obsahovať akékoľvek užitočné informácie.
 • Kontrola súborov pre: Môžete použiť funkcie zahrnuté s program ScanDisk na overenie názvy súborov, súboru dátumy a časy a vyhľadajte duplicitné súbory na disku. Ak chcete vyhľadať súbory na disku, ktoré môžu obsahovať neplatné mená, kliknite na políčko neplatné názvy súborov ho vyberte. Ak chcete nájsť súbory, ktoré môžu mať neplatné dátumy a časy, kliknite na políčko neplatné dátumy a časy ho vyberte. Ak chcete nájsť duplicitné súbory na disku, kliknite na políčko duplicitných názvov ho vyberte.
 • Ďalšie funkcie programu ScanDisk:

  • Najprv skontrolovať hostiteľskú jednotku: Chyby na skomprimovanej jednotke sú často spôsobené chybami na hostiteľskej jednotke. Podľa predvoleného nastavenia program ScanDisk pre Windows prehľadáva hostiteľskej jednotke pred skenovaním komprimovanej jednotky. Zabrániť programu ScanDisk pre systém Windows z kontrolu hostiteľskej jednotiek prvý (neodporúča sa), kliknite na políčko "Skontrolovať hostiteľskú jednotku prvý" zrušte.
  • Správa systému MS-DOS chyby v dĺžke názvov - MS-DOS neumožňuje cesty k súborom alebo priečinkom byť dlhšie ako 66 znakov. Podľa predvoleného nastavenia program ScanDisk pre Windows nekontroluje pre MS-DOS chyby v dĺžke názvov. Vynútiť program ScanDisk pre Windows na zistenie týchto chýb, začiarknite políčko „správa systému MS-DOS chyby v dĺžke názvov"ho vyberte. Toto spôsobí program ScanDisk pre Windows zistiť priečinkov, ktorý sa nedá otvoriť v režime MS-DOS, pretože MS-DOS oprava je dlhšie ako 66 znakov. Ak ste nevybrali políčko Automaticky opraviť chyby, program ScanDisk pre Windows zobrazí výzvu na chcete túto chybu ignorovať a pokračovať, chybu opravte presunutím do priečinka alebo odstránenie postihnutých priečinok. Poznámka: Predvolená akcia (nezávisle od, či je začiarknuté políčko automaticky opravovať chyby) je chcete túto chybu ignorovať a pokračovať. Ďalšie informácie o tomto probléme, pozri nasledujúci článok v databáze Microsoft Knowledge Base:
   132883 Err Msg: Jednotke C obsahuje chyby, ktoré musí byť napravené...

Automaticky opraviť chyby

Ak chcete, aby program ScanDisk na opravu väčšinu chýb automaticky bez akejkoľvek výzvy, kliknite na políčko Automaticky opraviť chyby ho vyberte.

Ako spustiť program ScanDisk

Spustite program ScanDisk, použite nasledovný postup:
 1. Kliknite na tlačidlo Štart, ukážte na položku programy, ukážte na položku Príslušenstvo, ukážte na položku Systémové nástroje a potom kliknite na položku ScanDisk.
 2. Vyberte možnosti a funkcie, ktoré chcete použiť, a potom kliknite na tlačidlo Štart.
Note This is a "FAST PUBLISH" article created directly from within the Microsoft support organization. The information contained herein is provided as-is in response to emerging issues. As a result of the speed in making it available, the materials may include typographical errors and may be revised at any time without notice. See Terms of Use for other considerations.

Vlastnosti

ID článku: 186365 - Posledná kontrola: 19. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Kľúčové slová: 
kbenv kbinfo kbmt KB186365 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:186365

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com