Popis nástroje ScanDisk pro systém Windows (Scandskw.exe) v systému Windows 98 / Me

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 186365
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento článek popisuje nástroj ScanDisk pro systém Windows je součástí systému Microsoft Windows 98, Windows 98 Druhé vydání a Windows Millennium Edition (ME).

Další informace

Při použití programu ScanDisk pro systém Windows (Scandskw.exe) kontrolu disku a Oprava nástroje můžete zkontrolovat integritu (která zahrnuje média pevné disky a diskety) a opravě většiny problémů, které mohou nastat.

POZNÁMKA:: Windows 98 a Windows 98 Druhé vydání spustíte program ScanDisk pro systém MS-DOS (Scandisk.exe) automaticky při operační systém nesprávně vypnut nebo disk obsahuje kritickou chybu. Systém Windows Me spustí program ScanDisk pro systém Windows (Scandskw.exe) automaticky při ukončení mproperly je operační systém nebo disk obsahuje kritickou chybu. Další informace naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
152404 Spustí program ScanDisk po nesprávném vypnutí nebo chyba disku
Při použití programu ScanDisk pro systém Windows (Scandskw.exe) následující nastavení konfigurace jsou k dispozici:

Typ testu

 • Standardní: Tuto možnost použijte při kontrole souborů a složek.
 • Důkladné: Pomocí této možnosti můžete provést standardní test a rovněž prohledávání disku pro fyzické chyby. Program ScanDisk může trvat dlouho kontrola disku chyby v závislosti na velikosti disku. Pokud použijete možnost důkladné, jsou k dispozici následující konfigurační nastavení programu ScanDisk, po klepnutí na tlačítko Možnosti:

  Oblasti disku a prohledávání:

  Pokud chcete pomocí programu ScanDisk zkontrolovat celý disk fyzicky poškozený, včetně oblastí systém i data, klepněte na tlačítko systémové a datové oblasti. Pokud chcete, aby program ScanDisk a zkontrolovat systémová oblast na disku, klepněte na oblast pouze systém. Chyby v systémové oblasti disku může znamenat, že je nutné nahradit disku. Program ScanDisk obvykle opravit chyby v systémové oblasti. Pokud chcete, aby program ScanDisk a zkontrolovat datová oblast disku, klepněte na oblast pouze Data.

  Další povrchu prohledávání funkce:

  Pokud nechcete, aby program ScanDisk a ověřte, že odvětví lze číst a zapisovat na disk, klepněte na tlačítko vyberte pole proveďte provést zápis testování. Pokud chcete program ScanDisk opravy, které jsou skryté a systémové soubory na disku, klepněte na tlačítko "nelze opravit chybné sektory ve skryté a systémové soubory", zaškrtněte políčko.

Rozšířené možnosti programu ScanDisk

Po klepnutí na tlačítko Upřesnit, jsou následující nastavení konfigurace k dispozici:
 • Zobrazit souhrn: Můžete program ScanDisk zobrazíte souhrn pokaždé, když program ScanDisk dokončí kontrolu disku. Souhrn obsahuje informace o disku a zobrazuje, zda program ScanDisk zjištěna nebo opravit všechny chyby. Chcete-li zobrazit souhrn pokaždé, když program ScanDisk dokončí kontrolu disku, klepněte na možnost vždy. Pokud nechcete, aby program ScanDisk po kontrole disku zobrazí souhrn, klepněte na položku nikdy. Chcete-li zobrazit souhrn pouze v případě, že program ScanDisk nalezne chyby, klepněte, pouze pokud nalezeny chyby.
 • Soubor protokolu: Můžete program ScanDisk pro ukládání historie událostí programu ScanDisk do souboru protokolu s názvem Scandisk.log. Chcete-li nahradit soubor Scandisk.log každém použití programu ScanDisk, klepněte na tlačítko Nahradit protokol. Chcete-li uložit do souboru Scandisk.log každém použití programu ScanDisk, klepněte na tlačítko Přidat do protokolu. Scandisk.log soubor je uložen v kořenové složce disku. Soubor Scandisk.log můžete zobrazit pomocí libovolného textového editoru (například Poznámkový blok). Pokud chcete vytvořit soubor protokolu programu ScanDisk, klepněte na protokol Č.
 • Překřížené soubory: Můžete program ScanDisk vyhledejte překřížené soubory. Překřížení nastane, pokud dva nebo více souborů používají stejný cluster (oblast disku) současně. Pokud chcete odebrat všechny překřížené soubory, vyhledá na disku pomocí programu ScanDisk, klepněte na odstranit. Pokud chcete, aby program ScanDisk na různých místech na disku vytvořit samostatné kopie překřížené soubory, klepněte na tlačítko Vytvořit kopie. Pokud nechcete, aby program ScanDisk zjistit překřížené soubory na disku, klepněte na tlačítko Ignorovat.
 • Ztracené fragmenty souborů: Můžete program ScanDisk zjistit fragmenty souborů, které nejsou používány programy. Fragmenty souboru jsou částí souborů na disku, které byly ztraceny programem. Pokud chcete, aby program ScanDisk odebrat fragmenty souborů k obnovení místa na disku, klepněte na příkaz uvolnit. Pokud chcete, aby program Scandisk uložit fragmenty souborů, klepněte na tlačítko Převést soubory. Uložíte-li fragmenty souborů na disk, fragmenty souborů jsou převedeny na názvy souborů, jako je například File0000.chk a jsou uloženy v kořenové složce disku. Zobrazení uloženého souboru můžete použít libovolný textový editor (například Notepad). Tento soubor může nebo nemusí obsahovat všechny užitečné informace.
 • Kontrola souborů pro: Můžete použít ověření názvů souborů, kalendářní data a časy jsou součástí programu ScanDisk a vyhledání duplicitních souborů na disku. Chcete-li vyhledat soubory na disku, který může obsahovat neplatné názvy, zaškrtněte políčko neplatné názvy souborů vyberte. Chcete-li vyhledat soubory, které mohou obsahovat neplatná data a časy, klepnutím vyberte zaškrtávací pole neplatná data a časy. Chcete-li vyhledat duplicitní soubory na disku, zaškrtněte políčko duplicitní názvy jej vyberte.
 • Další funkce programu ScanDisk:

  • Nejprve zkontrolujte hostitelské jednotky: Chyby na komprimované jednotce jsou často způsobeny chybami na jednotce hostitelské. Ve výchozím nastavení program ScanDisk pro systém Windows kontroluje hostitelské jednotce před skenováním komprimované jednotky. Zabránit ScanDisk pro systém Windows Kontrola hostitelské jednotky první (není doporučeno), klepněte na tlačítko zrušte zaškrtávací políčko "Zkontrolovat nejprve hostitelskou jednotku".
  • MS-DOS režimu název délka chybách - MS-DOS neumožňuje cesty k souborům nebo složkám delší než 66 znaků. Standardně program ScanDisk pro systém Windows nezjišťuje, zda MS-DOS režimu název délka chyby. Chcete-li program ScanDisk pro systém Windows rozpoznat tyto chyby, klepněte na tlačítko vyberte pole "Chybách systému MS-DOS režimu název délka". To způsobí, že program ScanDisk pro systém Windows rozpoznat složek, které nelze otevřít v režimu MS-DOS, protože oprava systému MS-DOS je delší než 66 znaků. Pokud není zaškrtnuto políčko automaticky opravovat chyby, program ScanDisk pro systém Windows vás vyzve k tuto chybu ignorovat a pokračovat, opravit chybu přesunutím složku nebo složku obsahující tuto chybu odstranit. Všimněte si, že výchozí akce (bez ohledu na to, zda je zaškrtnuto políčko automaticky opravovat chyby) tuto chybu ignorovat a pokračovat. Další informace o tomto problému naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
   132883 Chybová zpráva: Jednotka C obsahuje chyby, které musí být opraveny...

Automaticky opravovat chyby

Pokud chcete, aby program ScanDisk Většina chyb bez jakýchkoli automaticky opravit výzvy, zaškrtněte políčko automaticky opravovat chyby vyberte.

Jak spustit program ScanDisk

Chcete-li spustit program ScanDisk, použijte následující postup:
 1. Klepněte na tlačítko Start, přejděte na příkaz programy, přejděte na položku Příslušenství, přejděte na položku Systémové nástroje a klepněte na položku ScanDisk.
 2. Vyberte možnosti a funkce, kterou chcete použít a klepněte na tlačítko Spustit.
Poznámka: Toto je článek určený k rychlému zveřejnění, který vydala přímo služba podpory společnosti Microsoft. Uvedené informace jsou poskytovány jako odpověď na vzniklé problémy. Vzhledem k požadavku na rychlé zveřejnění je možné, že zpráva obsahuje typografické chyby, a může být kdykoli bez ohlášení revidována. Další pokyny naleznete v dokumentu Podmínky užití.

Vlastnosti

ID článku: 186365 - Poslední aktualizace: 23. dubna 2011 - Revize: 3.0
Klíčová slova: 
kbenv kbinfo kbmt KB186365 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:186365

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com