Ako zistiť, ak Drive Overlay Program je nainštalovaný v systéme Windows

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 186057 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Ak tento článok nepopisuje váš problém s hardvérom, navštívte nasledovnú webovú lokalitu spoločnosti Microsoft, na ktorej nájdete ďalšie články týkajúce sa hardvéru:
http://support.microsoft.com/default.aspx/w98?sid=460
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento článok popisuje, ako určiť, či program prekrytie jednotky spustené na počítači so systémom Windows.

DALSIE INFORMACIE

Prekrytie program jednotky je poskytnuté výrobcami tretej strany a je nahrá do pamäte, skôr, ako sú načítané súbory systému pri spustení počítača. Prekrytie program jednotky môžu byť inštalované pre niektorý z nasledujúcich dôvodov:
 • Váš počítač nepodporuje logical block addressing (LBA). Môže to byť spôsobené základný vstupno-výstupný systém (BIOS) vášho dosky nepodporuje pevné disky, ktoré sú väčšie ako 528 megabajtov (MB).

  Informácie o LBA, pozri nasledujúci článok v databáze Microsoft Knowledge Base:
  ID ČLÁNKU: 122052
  Názov: Logical Block Addressing (LBA) definované
 • Má váš počítač pevného disku, ktorá je väčšia ako 1024 fliaš alebo 4 096 fliaš.
 • Má váš počítač nezlučiteľné jednotky pevných diskov, ktoré je potrebné používať spoločne.
Nasledujúce metódy môžu alebo nemusia zistiť ak jednotku prekrytie program existuje v počítači so systémom Windows. Ak nie ste istí, ak jednotka prekrytie program nainštalovaný, obráťte sa na výrobcu základnej dosky alebo disku výrobcu. Určiť, ak jednotka prekrytie program sa nainštalované, použite akékoľvek nasledujúce metódy:

Drive Overlay správy

Keď spustíte počítač, hlásenie sa môže zobraziť na obrazovke, Zobrazí názov výrobcu alebo sa zobrazí výzva na stlačenie klávesu na boot na disketu. Aktuálnej verzie programov prekrytie jednotka nemusí zobraziť túto správu na základe predvoleného nastavenia.

Dátum systému BIOS

Počítače pred 1994 nepodporujú LBA. Overiť, ak je systém BIOS v počítač podporuje LBA, dokumentácii výrobcu alebo obráťte sa na výrobcu počítača.

Príkaz fdisk stav

Spustite počítač s Windows 95/98 spúšťaciu disketu, zadajte "Fdisk / status "(bez úvodzoviek) v príkazovom riadku, a potom overte, či že suma existujúcich oblastí je väčšie než celkový pevnom disku.

Spúšťacia disketa systému Windows 95/98

Vypnúť počítač, počkajte 10 sekúnd, spustite počítač s Spúšťaciu disketu systému Windows (to bráni jednotku prekrytie program zo zaťaženia), a potom boot v príkazovom riadku. Porovnať dátum a veľkosť systémové súbory v priečinku Windows pre menšie nekonzistentnosti. Ak veľkosť fyzického disku je omnoho väčšia ako 528, typu "c:" (bez cenového monitoringu známky), a potom stlačte kláves ENTER. Typ CD \windows\command určiť, ak je dostupný.

POZNÁMKA: To platí len tento podpriečinok bol vytvorený po prvýkrát 528 MBs naplnia.

Overte, či súbory

Niektoré jednotky prekrytie súbory použiť .ovl alebo príponou .bin. Na príkazovom výzva, napíšte "Dir /a * .bin" alebo "Dir /a *.ovl" (bez úvodzoviek) na Skontrolujte, či existencia súbory iné než súbor drvspace.bin a súbor dblspace.bin.

Skontrolujte Config.sys

Softvér prekrývania jednotiek môže byť naložené v súbore Config.sys pre prístup k jednotky iné ako aktívne zavádzacej oblasti predlohy jednotky na primárny radič IDE.

Kontrola pamäte

Boot iba systém MS-DOS a potom otestujte v pamäti počítača. Urobiť Takže, použite nasledovný postup:
 1. Reštartujte počítač a stlačením klávesu F8, keď sa zobrazí hlásenie „Starting Windows 95 ".
 2. Vyberte iba systém MS-DOS a potom stlačte kláves ENTER.
 3. Do príkazového riadka napíšte "MEM /C" určiť celkové množstvo konvenčnej pamäte. Číslo menšie ako 655,360 môže naznačujú existenciu programu prekrytie jednotky však menšom množstve môže namiesto naznačujú existenciu SCSI jednotky alebo hlavný zavádzací záznam vírusu.

  POZNÁMKA: Mnoho posledných verzií softvér prekrývania jednotiek nepoužívajte konvenčnej pamäte.
Note This is a "FAST PUBLISH" article created directly from within the Microsoft support organization. The information contained herein is provided as-is in response to emerging issues. As a result of the speed in making it available, the materials may include typographical errors and may be revised at any time without notice. See Terms of Use for other considerations.

Vlastnosti

ID článku: 186057 - Posledná kontrola: 19. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows 95
Kľúčové slová: 
kbenv kbhowto kbmt KB186057 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:186057

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com