Podrobné vysvetlenie, SecondLevelDataCache

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 183063 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

SUHRN

Tento článok popisuje nasledujúci kľúč databázy registry:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager \Memory Management\SecondLevelDataCache

REG_DWORD Rozsah: Kilobajtov 0, 1 - veľkosť vyrovnávacej pamäte Predvolená hodnota: 0 (256 kB)

DALSIE INFORMACIE

Dôležité upozornenie Tento oddiel, metóda alebo úloha obsahuje kroky, ktoré vám povedať, ako upraviť databázu registry. Ak databázu Registry upravíte nesprávne, môžu nastať vážne problémy. Preto dávajte pozor a postupujte presne podľa týchto krokov. Na dosiahnutie lepšej ochrany je vhodné pred úpravou databázu Registry zálohovať. To vám umožní obnoviť databázu Registry, ak sa vyskytnú problémy. Ďalšie informácie o zálohovaní a obnovení databázy Registry nájdete v nasledujúcom článku databázy Microsoft Knowledge Base:
322756 Zálohovanie a obnovovanie databázy Registry v systéme Windows

SecondLevelDataCache záznamy veľkosť vyrovnávacej pamäte procesora, tiež známy ako sekundárne alebo L2 cache. Ak táto položka hodnotu 0, systém sa pokúsi načítať veľkosť vyrovnávacej pamäte L2 z Hardware Abstraction Layer (HAL) pre platformu. Ak tak neurobí, využíva veľkosť vyrovnávacej pamäte L2 predvolené 256 KB. Ak je hodnota tohto vstupu nie 0, to používa túto hodnotu ako L2 cache veľkosť. Táto položka je navrhnutý ako sekundárny zdroj veľkosť vyrovnávacej pamäte informácie pre počítače, na ktorých vrstvy HAL nedokáže rozpoznať L2 cache.

To nie je v spojení s hardvérom; to je užitočné len pre počítače s priamo mapovaná L2 cache. Pentium II a neskôr spracovatelia nemajú priame- priradené L2 cache. SecondLevelDataCache môžete zvýšiť výkon približne 2 percentá v určitých prípadoch pre staršie počítače s dostatok pamäť (viac než 64 MB) tak, že rozptyľuje fyzické stránky lepšie adresu priestor tak nie sú toľko L2 cache zrážkam. Nastavenie SecondLevelDataCache 256 KB skôr ako 2 MB (ak počítač má 2 MB L2 cache) by pravdepodobne o 0,4 percenta výkonu trestu.

Vlastnosti

ID článku: 183063 - Posledná kontrola: 18. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
  • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition
Kľúčové slová: 
kbinfo kbmt KB183063 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:183063

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com