Pomôcka konfigurácie systému Rozšírené riešenie problémov nastavenia

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 181966
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento článok popisuje rozšírené nastavenie riešenia problémov v systéme Konfigurácia Utility nástroj.

DALSIE INFORMACIE

Spustiť Pomôcku konfigurácie systému a zobrazenie rozšírených riešenie problémov nastavenia, použite nasledovný postup:
  1. Kliknite na tlačidlo Štart a potom kliknite na položku Spustiť.
  2. Do poľa Otvoriť zadajte Msconfig, a potom kliknite na tlačidlo OK.
  3. Kliknite na položku Spresnenie.

Pokročilé riešenie problémov nastavenia

Vypnutie zarážky v systémovej ROM:

Toto nastavenie určuje, či systém Windows 98 by mali používať čítať iba pamäte Priestor adries (ROM) medzi F000:0000 a 1 megabajt (MB) pre prestávke bod. Systém Windows zvyčajne vyhľadá tento priestor adries nájsť špeciálny pokyn, ktorý sa používa ako bod zlomu systému. Ak toto riešenie priestoru obsahuje niečo iné ako nepretržite k dispozícii ROM by ste mali vypnúť toto nastavenie. Táto funkcia nastavuje "SystemROMBreakPoint = 0" v súbore System.ini súbor. Toto je ekvivalent spustenia systému Windows s prepínačom príkazového riadka "/ d:s".

Ďalšie informácie o SystemROMBreakPoint nájdete nasledujúci článok v databáze Microsoft Knowledge Base:
ID článku: 71264
Názov: Informácie o systéme.INI [386enh] vstupu SystemROMBreakPoint =

Vypnutie virtuálne HD IRQ:

Toto nastavenie zabráni ukončuje prerušenia z pevný disk systému Windows 98 radič disku a obteká rutina pamäte ROM, ktorá spracováva tieto prerušenia. Niektoré jednotky pevného disku môžu vyžadovať toto nastavenie pre prerušenia spracovať správne. Ak je toto nastavenie zapnuté, Rutina pamäte ROM bude obsluhovať prerušenia, ktoré môžete spomaliť výkon systému. Táto funkcia nastavuje "VirtualHDIRQ = 0" v súbore System.ini. Toto je ekvivalent spustenia systému Windows s prepínačom príkazového riadka "/ d:v".

EMM vylúčiť A000-FFFF:

Toto nastavenie zabraňuje snaží vyhľadať nevyužívanú pamäť systému Windows priestor adries. To tiež zakáže náhodný prístup pamäť (RAM) a ROM vyhľadávanie pokyny pre adresný priestor pamäte. Toto prehladávanie môžete ru?eniu niektoré zariadenia, ktoré používajú tie isté adresy pamäte. Táto funkcia nastavuje "EMMExclude = a000-ffff" v súbore System.ini. Toto je ekvivalent spustenia systému Windows s prepínačom príkazového riadka "/ d:x".

Sila prístup na Disk režim kompatibility:

Toto nastavenie zabráni načítaniu okrem všetkých 32-bitových ovládačov disku ovládač diskiet. Chcete zapnúť toto nastavenie, ak váš počítač nemá nemožno spustiť kvôli okrajové problémy vstup/výstup (I/O) na disku. Ak ste povoliť toto nastavenie, všetky I/O používa ovládače reálneho režimu alebo základného vstupno-výstupný systém (BIOS). Tiež všetky diskové jednotky, ktoré sú funkčné v chránený režim iba nefunkčné. Toto je ekvivalent začína Windows s prepínačom príkazového riadka "/ d:f".

Ďalšie informácie o riešení problémov s kompatibilitou režime, kliknutím na nasledujúce číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
130179 Riešenie problémov kompatibility režim MS-DOS na pevných diskoch


VGA 640 x 480 x 16:

Toto nastavenie spôsobuje Windows 98 použiť štandardný zobrazovací adaptér VGA ovládač. To vypne existujúcej trate "display.drv=" v súbore System.ini súborov a pridá riadok "display.drv=vga.drv" do sekcie [boot] Súbor System.ini.

Použiť zdvojenie medzipamäte SCSI:

Niektoré malé počítačový systém rozhrania SCSI jednotky môžu vyžadovať to nastavenie je zapnuté. Systém Windows 98 rozpozná či toto nastavenie je potrebné, tak by len zapnete toto nastavenie Ak disk prístup problém. Toto pridá riadok „Doublebuffer = 2 "na súbor Msdos.sys. Toto nastavenie je k dispozícii, ak je Doublebuffer položka už existuje v Súbor Msdos.sys.

Vypnutie používania programu Scandisk po nesprávnom vypnutí systému:

Toto nastavenie pridá riadok "automatického prehľadávania = 0" na súbor Msdos.sys. Toto môže byť užitočné, keď ste problémov vypnutia, ako sa znižuje čas spustenia po nesprávnom vypnutí systému.

Obmedziť pamäť na <x>MB: </x>

Toto nastavenie obmedzuje využitie pamäte v počítači na prvý <x>MB, kde <x>je niekoľko megabajtov. Toto nastavenie pridá "MaxPhysPage =<nnn>" riadok v súbore System.ini, kde <nnn>je hexadecimálnu hodnotu množstvo pamäte, ktoré sa majú použiť. Ak je toto nastavenie príliš nízka (16 MB alebo menej), systém Windows 98 môže zabrániť spusteniu normálne. </nnn></nnn></x></x>

Vypnúť rýchle vypnutie:

Toto nastavenie vypne systém Windows 98 vypnúť zlepšenia výkonu. Toto môže byť užitočné na riešenie problémov s vypínaním systému Windows 98.Vypnúť systém súborov UDF:

Toto nastavenie vypne podporu pre súbor formátu UDF (Universal Disk) systém pre všetky vymeniteľné médium. Toto nastavenie sa môže použiť na riešenie problémy s proprietárnu prehrávače diskov DVD, ktorý môže byť nekompatibilný s formátom UDF.Zapnúť opravu Pentium F0 (Lock CmpXchg):

Toto nastavenie poskytuje metódu na prácu okolo erratum v Intel P5 rad spracovávatelia (Pentium a Pentium MMX). Procesor zastaví Ak je vydané najmä nepovolená inštrukcia postupnosť reagovať (zablokuje sa). Tento problém by sa nemali vyskytnúť s normálne program, to by musel byť generované neoprávnene. Ak je toto nastavenie zapnuté, systém Windows 98 neinicializuje ochrana rutina sa zabránilo visí. Toto nastavenie môže rušiť niektoré jadro režim aplikácie (napríklad ladiace nástroje), tak to by sa nemali používať pri ladení programov.

Poznámka: Norton Utilities 3.0 SpeedDisk a UnErase Sprievodcu nástroje zámok počítač, ak je toto nastavenie zapnuté. Ak máte Norton Utilities Spoločnosť Microsoft odporúča že nie použite toto nastavenie alebo vypnúť Norton Utility od štartu.Ďalšie informácie o prepínačoch príkazového riadka Win.com nájdete nasledujúci článok v databáze Microsoft Knowledge Base:
ID ČLÁNKU: 142544
Názov: Windows 95 Win.com prepínače príkazového riadka

Ďalšie informácie o súborový systém riešenie problémov nastavenia, Prečítajte si nasledujúci článok v databáze Microsoft Knowledge Base:
ID ČLÁNKU: 165503
Názov: Popis systému súborov, riešenie problémov možnosti

Ďalšie informácie o pamäti riešenie problémov nájdete v nasledujúci článok v databáze Microsoft Knowledge Base:
ID ČLÁNKU: 134503
Názov: Parita chybové hlásenia môže naznačovať, zlé pamäti

Ďalšie informácie o súbore Msdos.sys nájdete nasledujúci článok v databáze Microsoft Knowledge Base:
ID ČLÁNKU: 118579
Názov: Obsah súboru Msdos.sys Windows
POZNÁMKA: Ak používate Windows Millenium Edition, nasledujúce možnosti sú k dispozícii na Rozšírené karta:
  • Zapnúť ponuku po spustení
  • Umožniť hlbokého spánku
Kľúč databázy registry pre kontrolu implementácie S3 režim hlbokého spánku je:
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\VxD\CONFIGMG
Vlajkou je pomenovaný režim hlbokého spánku.

"Hlbokého spánku" je definovaná ako S3 režim spánku tiež známy ako úsporný režim. Ďalšie informácie o stavy režimu spánku, kliknite na nasledujúce číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
197739 Popis rôznych Advanced Power Management štáty

Vlastnosti

ID článku: 181966 - Posledná kontrola: 18. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Kľúčové slová: 
kbenv kbinfo kbmt KB181966 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:181966

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com