OL98: (CW) použití nástroje pro opravu doručené zprávy obnovení

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 181325 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.


Poznámka: Tyto postupy platí pouze aplikaci Outlook nainstalovanou s Corporate Workgroup a další možnost. Tato možnost umožňuje použití služeb Messaging Application Programming Interface (MAPI). Chcete-li zjistit typ instalace, v nabídce Nápověda klepněte na položku Microsoft Outlook. V About Microsoft Outlook by se měl zobrazit "Podniková" máte instalace Corporate Workgroup.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

V tomto článku je popsán postup obnovení složek a položek z poškozeného souboru osobních složek (PST) pomocí nástroje pro opravu doručené pošty.

Další informace

Poznámka: V příkladech uvedených níže uvedené odkazovat na soubor PST pomocí nástroje pro opravu doručené pošty. Stejné postupy lze použít i u souboru složek offline (OST). Vyhledejte soubor složek offline (OST) klepnutím vyberte Složky Offline (*.ost)Vybrat soubor ke kontrole.

Nástroj pro opravu doručené pošty (Scanpst.exe) pomáhá při opravě problémů souvisejících se soubory osobních složek (PST). Tento nástroj lze použít také k opravám souborů složek offline (OST).

Nástroj pro opravu doručené pošty se dodává se systémem Microsoft Windows 95 a je rovněž na disku CD-ROM aplikace Microsoft Outlook 98 i na disku sady Microsoft Office 2000. Instaluje se automaticky současně s produktem. Tento nástroj se dále instaluje v rámci instalace Kurýrní služby systému Windows umístěné na disku CD-ROM se systémem Microsoft Windows 98. Tyto programy naleznete v následující složce:
<CD drive>:\tools\oldwin95\message\us\wms.exe
V systému Windows 2000 můžete vyhledat tyto programy v následující složce:
<Jednotky >: \Program Files\Common Files\System\Mapi\1033\NT\Scanpst.exe

Spusťte Nástroj pro opravu doručené pošty

 1. Klepněte na tlačítko Start a přejděte na příkaz Najít nebo Hledat, v závislosti na operačním systému.
 2. Do pole Vyhledat soubory a složky s názvem zadejte scanpst.exe.
 3. Zadejte cestu a název souboru pst nebo klepnutím na tlačítko Procházet vyhledejte soubor pomocí systému souborů systému windows.
 4. Klepněte na přepínač.

Akce provedené nástrojem pro opravu doručené pošty

Po spuštění nástroje pro opravu doručené pošty u souboru osobních složek (PST) budou provedeny následující akce:
 • Nástroj pro opravu doručené pošty provede analýzu hlaviček položek a struktury adresáře souboru osobních složek (PST) a pokusí se obnovit všechny složky a položky.
 • Jestliže nástroj pro opravu doručené pošty obnoví soubor osobních složek (PST), znamená to, že našel problémy a opravil vše, co bylo možné.
 • Nástroj pro opravu doručené pošty se pokusí změnit nějaký soubor na soubor osobních složek (PST). (Pokud například změníte název určitého spustitelného souboru na název Něco.pst, změní nástroj daný soubor na připojitelný soubor PST).

Obnovený soubor osobních složek

Po spuštění nástroje pro opravu doručené pošty spusťte aplikaci Outlook s použitím profilu obsahujícího soubor osobních složek (PST), který jste se pokusili opravit. V nabídce Zobrazit klepněte na tlačítko Seznam složek zapnout zobrazení Seznam složek. V seznamu složek, měli byste vidět obnovit následující složky:
  Recovered Personal Folders

   Calendar
   Contacts
   Deleted Items
   Inbox
   Journal
   Notes
   Outbox
   Sent Items
   Tasks
				
tyto obnovené složky jsou obvykle prázdné, protože se jedná o znovu vytvořený soubor PST. Měla by být zobrazena také složka s názvem Ztráty a nálezy. Tato složka obsahuje složky a položky obnovené nástrojem pro opravu doručené pošty. Položky, které ve složce Ztráty a nálezy chybí, nelze opravit.

Obnovení opravených položek

Všechny položky ze složky Ztráty a nálezy byste měli přesunout do nového souboru osobních složek (PST) ve svém profilu. Nejdříve vytvořte ve svém profilu novou položku souboru osobních složek (PST) a potom přetáhněte všechny obnovené položky ze složky Ztráty a nálezy do příslušného umístění v novém souboru osobních složek (PST).

Vytvoření nového souboru osobních složek (PST) v profilu

 1. Spusťte aplikaci Outlook s použitím profilu obsahujícího obnovené soubory osobních složek (PST).
 2. V nabídce soubor klepněte na příkaz Správa datových souborů.
 3. Klepněte na tlačítko Přidat otevřete dialogové okno Nový datový soubor aplikace Outlook.
 4. V poli Typy úložišť klepnutím vyberte Soubor osobních složek (PST) a potom klepněte na tlačítko OK.
 5. V dialogovém okně Vytvořit nebo otevřít datový soubor Outlook klepněte na tlačítko adresář a název souboru pro nový soubor osobních složek (PST) a potom klepněte na tlačítko Otevřít.
 6. Klepněte na tlačítko OK.
V profilu by měl být vytvořen nový soubor osobních složek (PST). Přetáhněte obnovené položky ze složky Ztráty a nálezy do nového souboru osobních složek (PST). Po přesunutí všech položek můžete obnovený soubor osobních složek (PST) včetně složky Ztráty a nálezy odebrat ze svého profilu.

Obnovení položky z zálohování souboru osobních složek (PST)

Poznámka: před spuštění nástroje pro opravu doručené nelze otevřete původní soubor osobních složek (PST), je možné, že následující postupy nemusí fungovat. Jestliže lze původní soubor osobních složek (PST) otevřít, je možné, že následující postupy umožní obnovit další položky z poškozeného souboru osobních složek (PST).

Při spuštění nástroje pro opravu doručené pošty je vybrána možnost pro vytvoření záložní kopie původního souboru osobních složek (PST). Tato možnost vytvoří soubor na pevném disku nazvané < název > BAK a je kopií původního souboru PST < název > s jinou příponou. Soubor s příponou BAK je uložen v adresáři původního souboru osobních složek (PST).

Je možné, že ze souboru s příponou BAK budete moci obnovit položky, které nebylo možné obnovit pomocí nástroje pro opravu doručené pošty. Vytvořte kopii souboru s příponou BAK, přičemž souboru přiřaďte nový název s příponou PST (například Nový_název.PST).

Spusťte aplikaci Outlook s použitím profilu obsahujícího nový soubor osobních složek (PST) z kroku 4 uvedeného v části Obnovení opravených položek tohoto článku a pokuste se importovat složku Nový_název.PST pomocí Průvodce importem a exportem. Akce:
 1. V nabídce soubor klepněte na příkaz Importovat A exportovat.
 2. Klepněte na položku Importovat z jiného programu nebo souboru a potom klepněte na tlačítko Další.
 3. Klepnutím vyberte Soubor osobních složek (PST) a potom klepněte na tlačítko Další.
 4. V části Import souborů zadejte souboru newname.pst. Ve skupinovém rámečku MožnostiNeimportovat duplicitní položky a tlačítko Další.
 5. V části Vyberte složku, ze které chcete importovat klepnutím vyberte soubor osobních složek (PST) a klepnutím vyberte včetně podsložek, klepněte na přepínač importovat do stejné složky v, klepněte na tlačítko Nový soubor osobních složek (PST) z kroku 4 v tomto článku v části "Obnovení opravených položky" a potom klepněte na tlačítko Dokončit.
Poznámka: Zapamatovat záložní soubor byl původního poškozeného souboru a stát, že nebudete moci obnovit nic ostatní, co bylo obnoveno ve složce ztráty a nálezy. Pokud není možné importovat soubor Nový_název.PST do aplikace Outlook, došlo ke ztrátě veškerých informací, které nejsou ve složce Ztráty a nálezy.

Pokud má soubor approached limit velikosti 2 GB a nástroje pro opravu doručené není funkční, potom by pokusíte nástroji oříznutí PST a OST
296088Nástroj pro zkrácení příliš velkých souborů PST a OST

Vlastnosti

ID článku: 181325 - Poslední aktualizace: 20. ledna 2006 - Revize: 2.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Outlook 98 Standard Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbhowto KB181325 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:181325
Právní omezení pro obsah znalostní báze týkající se produktů, jejichž podpora byla ukončena
Tento článek byl napsán o produktech, pro které společnost Microsoft již neposkytuje nadále podporu. Článek je tedy nabízen v takovém stavu, v jakém je, a nebude již nadále aktualizován.

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com