ID článku: 181050 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

PRIZNAKY

Keď sa pripájate k webovej lokalite, ktorá je pred vrátením informácií programu Internet Explorer spustená určitý čas, môže sa zobraziť jedno z nasledujúcich chybových hlásení.

Chybové hlásenie 1
Chyba 10060 programu Microsoft Internet Explorer: Vypršal časový limit pripojenia.
Chybové hlásenie 2
Program Internet Explorer nemôže otvoriť internetovú lokalitu <webová adresa>. Časový limit operácie uplynul.
Chybové hlásenie 3
Stránka sa nedá zobraziť. Nepodarilo sa nájsť server alebo sa vyskytla chyba servera DNS.

PRICINA

Program Internet Explorer využíva časový limit, v rámci ktorého má server vrátiť údaje. Tento časový limit je v predvolenom nastavení nasledujúci:
Zbaliť túto tabuľkuRozbaliť túto tabuľku
Internet Explorer 4.0 a Internet Explorer 4.015 minút
Internet Explorer 5.x a Internet Explorer 6.x60 minút
Internet Explorer 7 a Internet Explorer 860 minút

Keď sa na serveri vyskytne problém, program Internet Explorer nečaká na vrátenie údajov zo servera neobmedzenú dobu.Aplikácie, ktoré priamo využívajú aplikačné programové rozhranie WinInet, narazia na nasledujúce hodnoty ReceiveTimeout:

Zbaliť túto tabuľkuRozbaliť túto tabuľku
WinINet.dll, verzia 4.x5 minút
WinINet.dll, verzie 5.x a 6.x60 minút
WinINet.dll, verzie 7.x a 8.x30 sekúnd

Verziu súboru WinINet.dll možno vyhľadať v adresári %windir%\system32.
RIESENIE

Ak sa stránka nevráti v priebehu niekoľkých minút, mnohí používatelia to chápu tak, že sa vyskytol problém, a zastavia proces. Procesy na serveri by ste preto mali navrhovať tak, aby vracali údaje do približne piatich minút, takže používatelia nebudú musieť dlho čakať.

Dlhé procesy možno zvyčajne rozdeliť na menšie úseky. Server môže tiež vracať údaje o stave, prostredníctvom ktorých bude používateľov informovať o priebehu procesu. Môžete tiež vytvoriť dlhý proces na serveri využívajúci hlásenia alebo asynchrónny prístup, ktorý bude údaje vracať používateľovi okamžite po odoslaní úlohy a potom ho upozorní na dokončenie dlhého procesu.

DALSIE INFORMACIE

Dôležité upozornenie: Táto sekcia, postup alebo úloha obsahuje kroky, ktoré informujú o úpravách databázy Registry. Ak databázu Registry upravíte nesprávne, môžu nastať vážne problémy. Postupujte preto presne podľa týchto krokov. Na dosiahnutie lepšej ochrany je vhodné pred úpravou databázu Registry zálohovať. Umožní vám to obnoviť databázu Registry, ak sa vyskytnú problémy. Ďalšie informácie o zálohovaní a obnovení databázy Registry získate po kliknutí na nasledujúce číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
322756 Zálohovanie a obnovovanie databázy Registry v systéme Windows
Hoci spoločnosť Microsoft tento prístup neodporúča, môžete zmeniť nastavenie predvoleného časového limitu pre program Internet Explorer.

Ak chcete, aby sme zmenili predvolené nastavenie časového limitu pre program Internet Explorer na 5 minút, prejdite do časti Opravte to za mňa. Ak chcete tento problém vyriešiť sami, prejdite do časti Vyriešim problém sám.

Opravte to za mňaAk chcete tento problém vyriešiť automaticky, kliknite na tlačidlo alebo prepojenie Fix it. Kliknite na položku Spustiť v dialógovom okne Prevzatie súboru a postupujte podľa pokynov Sprievodcu nástroja Fix it.


Opraviť tento problém
Microsoft Fix it 50600

Poznámky
 • Táto automatická oprava zmení nastavenie predvoleného časového limitu pre program Internet Explorer na 5 minút.
 • Tento sprievodca môže byť dostupný iba v angličtine. Automatickú opravu je však možné použiť aj pre ostatné jazykové verzie systému Windows.
 • Ak nepracujete s počítačom, v ktorom sa vyskytol problém, môžete riešenie Fix it uložiť na jednotku flash alebo na disk CD a potom ho môžete spustiť v problémovom počítači.

Potom prejdite do časti Vyriešil sa problém?Vyriešim problém sám

Ak chcete zmeniť nastavenie predvoleného časového limitu pre program Internet Explorer 4.0 Service Pack 1 (SP1) alebo pre jeho novšiu verziu, postupujte podľa nasledujúcich krokov:
 1. Spustite Editor databázy Registry.
 2. Vyhľadajte nasledujúci podkľúč:
  HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings
 3. V tomto podkľúči pridajte položku DWORD s názvom ReceiveTimeout, ktorá má hodnotu (<počet sekúnd>) x 1 000. Ak napríklad chcete, aby sa časový limit nastavil na 8 minút, nastavte položku ReceiveTimeout na hodnotu 480 000 (<480> x 1 000).
 4. Reštartujte počítač.
Poznámka: Toto nastavenie sa stane novým globálnym časovými limitom, ktorý sa bude používať v programe Internet Explorer aj vo všetkých aplikáciách rozhrania WinInet.

Vyriešil sa problém?

 • Skontrolujte, či sa problém vyriešil. Ak sa problém vyriešil, úspešne ste dokončili postupy v tejto časti. Ak sa problém nepodarilo vyriešiť, môžete sa obrátiť na oddelenie technickej podpory.
 • Oceníme vaše pripomienky. Ak chcete poskytnúť pripomienky alebo nahlásiť ľubovoľný problém súvisiaci s týmto riešením, pridajte komentár na blog Fix it for me alebo nám pošlite e-mail.

ODKAZY

Ďalšie informácie o vývoji webových riešení pre program Internet Explorer získate na nasledujúcich webových lokalitách spoločnosti Microsoft:
http://msdn.microsoft.com/sk-sk/ie/

http://support.microsoft.com/iep
Note This is a "FAST PUBLISH" article created directly from within the Microsoft support organization. The information contained herein is provided as-is in response to emerging issues. As a result of the speed in making it available, the materials may include typographical errors and may be revised at any time without notice. See Terms of Use for other considerations.

Vlastnosti

ID článku: 181050 - Posledná kontrola: 27. februára 2012 - Revízia: 1.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Internet Explorer 6.0
 • Windows Internet Explorer 7
 • Windows Internet Explorer 8
Kľúčové slová: 
kbenv kberrmsg kbnavigation kbprb kbmsifixme kbfixme KB181050

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com