SOUBOR: Msvbvm50.exe nainstaluje soubory Run-Time aplikace Visual Basic 5.0

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 180071 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Msvbvm50.exe je samorozbalovací soubor, který nainstaluje nejnovější verze souborů jazyka Microsoft Visual Basic run-time, potřebné ke spuštění všech aplikací vytvořených pomocí aplikace Visual Basic 5.0.

Další informace

Následující soubor je k dispozici ke stažení z centra pro stahování Microsoft Download Center:
Msvbvm50.exe
Další informace o tom, jak stahovat soubory podpory společnosti Microsoft, získáte v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
119591 Jak získat soubory podpory společnosti Microsoft ze serverů služeb online
Soubor neobsahuje viry. Společnost Microsoft použila aktuální antivirový software, který byl k dispozici k datu zveřejnění souborů. Soubor je uložen na zabezpečených serverech neumožňujících neoprávněné změny souborů.

Msvbvm50.exe nainstaluje následující soubory, které jsou dodávány s Visual Basic 5.0 Service Pack 2 a Service Pack 3:
  FILE      VERSION
  --------------------------
  Msvbvm50.dll  05.00.8244
  Oleaut32.dll  2.20.4118
  Olepro32.dll  5.0.4118
  Stdole2.tlb   2.20.4118
  Asycfilt.dll  2.20.4118
  Comcat.dll   4.71
				
Tyto soubory jsou základní závislosti pro všechny součásti nebo aplikace vytvořené v jazyce Visual Basic 5.0.

Potřebuji Msvbvm50.exe?

Msvbvm50.exe není určen k nahrazení Průvodce instalací pro distribuci aplikace Visual Basic. Například pokud vaše aplikace obsahuje součásti, například ovládací prvky ActiveX nebo knihovny DLL, používejte Průvodce instalací aplikace nebo třetí strany instalačního balíčku pro distribuci. Pokud aplikace Visual Basic závisí pouze na soubory zahrnuté v Msvbvm50.exe, je ve spustitelném souboru (.exe) a Msvbvm50.exe poskytuje koncovému uživateli můžete distribuovat aplikace.

Chcete-li zjistit, že zda aplikace vyžaduje další soubory pro distribuci, můžete pomocí Průvodce instalací k vytvoření sady instalačních souborů jako test. Oddílu [Files] výsledného souboru Setup.lst jsou uvedeny pouze soubor .exe, koncoví uživatelé měli by mohl ke spuštění aplikace po spuštění Msvbvm50.exe nainstalovat základní soubory run-time. Však pokud oddílu [Files] obsahuje více souborů, zvažte místo toho použití Průvodce instalací nebo výrobců instalačního balíčku pro distribuci.

Kromě distribuce jednoduchých spustitelných souborů, můžete použít také Msvbvm50.exe pro následující:
 • Chcete-li minimalizovat velikost souborů stahovaných z Internetu z Visual Basicapplications. Spuštěním Msvbvm50.exe dopředu, mohou uživatelé rychleji downloadyour aplikace z webu.
 • V rámci řešení potíží, pokud se nezdaří instalace Visual Basicor aplikace Visual Basic.

  Pokud se instalace nezdaří s errormessage, který uvádí jeden ze základních souborů nebo registrace componentfails při instalaci základních souborů na cílovém počítači může být nesprávné. Ifthe verze souborů v Msvbvm50.exe jsou novější než verze v thetarget systému, Msvbvm50.exe před spuštěním instalačního programu může vyřešit theproblem.

Odkazy

Konkrétní příklad problému, který je vyřešen spuštěním Msvbvm50.exe naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
185992 : PRB: "Nesprávné verze DLL Run-Time" při spouštění aplikace
Uživatelé aplikace Microsoft Internet Explorer můžete stáhnout některé další ovládací prvky ActiveX a soubory DLL, které jsou často vyžadované aplikací vytvořené pomocí aplikace Visual Basic 5.0. Další informace naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
172991 : INFO: soubory CAB distribuované s Visual Basic 5.0
Informace o extrahování souboru, který obsahuje soubory run-time jazyka Visual Basic 6.0 naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
192461 SOUBOR: VBRUN60.EXE nainstaluje soubory Run-Time jazyka Visual Basic 6.0

Vlastnosti

ID článku: 180071 - Poslední aktualizace: 22. května 2014 - Revize: 14.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Visual Basic Control Creation Edition
 • Microsoft Visual Basic 5.0 Learning Edition
 • Microsoft Visual Basic 5.0 Professional Edition
 • Microsoft Visual Basic 5.0 Enterprise Edition
Klíčová slova: 
kbproductlink kbappsetup kbfile kbinfo kbtophit kbwizard kbmt KB180071 KbMtcs
Strojově přeložený článek
DŮLEŽITÉ: Tento článek je přeložen pomocí softwaru na strojový překlad Microsoft. Nepřesný či chybný překlad lze opravit prostřednictvím technologie Community Translation Framework (CTF). Microsoft nabízí strojově přeložené, komunitou dodatečně upravované články, a články přeložené lidmi s cílem zajistit přístup ke všem článkům v naší znalostní bázi ve více jazycích. Strojově přeložené a dodatečně upravované články mohou obsahovat chyby ve slovníku, syntaxi a gramatice. Společnost Microsoft není odpovědná za jakékoliv nepřesnosti, chyby nebo škody způsobené nesprávným překladem obsahu nebo jeho použitím našimi zákazníky. Více o CTF naleznete na http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/cs.
Projděte si také anglickou verzi článku: 180071

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com