Mac için Excel yanlış zaman girişte uygulanan genel sayı biçimi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 178460 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft Excel for Mac, zaman zaman hücreyi bir hücreye girin, genel sayı biçimini değiştirmek ve görüntü ondalık bir sayı.

Neden

Büyük veya eşit 60 dakika olduğu bir saati yanlış değeri girdiğinizde, bu davranış oluşur. Örneğin hücre "0.25138889" görüntüler "5:62" (tırnak işaretleri olmadan) yazarsanız,

Pratik Çözüm

Bu sorunu gidermek için hücre için zaman sayı biçimini değiştirmek . Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Seçmek için tıklatın hücre.
  2. Üzerinde Biçim menüsünde tıklatın hücreler.
  3. , Sayı sekmesinde, saat Kategori listesinde tıklatın ve tür listesinden, istediğiniz saat biçimini tıklatın. Tamam'ı tıklatın..
Not: sayılar uygun zaman değerine dönüştürülür. Örneğin, 5:62 yazılan ve daha sonra sayı biçimini; değişen değeri 6: 02 hücreyi gösterir.

Durum

Microsoft, bu, "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde. listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun onaylamıştır

Referanslar

Excel X ve üstü

Biçimlendirme hakkında daha fazla bilgi için tıklatınExcel Yardımı,Yardımmenü, türüsayı biçimleri' ı tıklatınArama, it. görüntülemek için bir konuyu tıklatın ve

Excel 2001

Biçimlendirme hakkında daha fazla bilgi içinOffice YardımcısıtürüExcel, sayıları görüntüler' ı tıklatınArama, it. görüntülemek için bir konuyu tıklatın ve

NotOffice Yardımcısı'nı gizli, tıklatınOffice YardımcısıStandart araç çubuğu.

Excel 98

Biçimlendirme hakkında daha fazla bilgi içinOffice YardımcısıtürüExcel, sayıları görüntüler' ı tıklatınArama[NULL]'iMicrosoft Excel biçimini değiştirme, sayıların görüntülergörüntüleme konusunda.

Not,Office Yardımcısıise, gizli tıklatınOffice YardımcısıStandart araç çubuğu.
Not Bu, doğrudan Microsoft destek kuruluşu tarafından oluşturulan bir “FAST PUBLISH” makalesidir. Buradaki bilgiler, ortaya çıkan sorunları gidermek üzere olduğu gibi sağlanmaktadır. Mümkün olduğu kadar hızlı sunulmasının bir sonucu olarak malzemelerde yazım hataları bulunabilir ve bunlar bildirimde bulunulmadan daha sonra düzeltilebilir. Diğer hususlar için Kullanım Koşulları’na bakın.

Özellikler

Makale numarası: 178460 - Last Review: 11 Ocak 2015 Pazar - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Excel 2004 for Mac
  • Microsoft Excel X for Mac
  • Microsoft Excel 2001 for Macintosh
  • Microsoft Excel 98 for Macintosh
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbbug kbmt KB178460 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 178460

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com