Antivírusový softvér môže spôsobiť chybu s ID udalosti 2011

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 177078 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

PRIZNAKY

Po nainštalovaní programu Norton AntiVirus for Windows alebo IBM AntiVirus 3.01N (zostava 301.590) sa zobrazia nasledovné chybové hlásenia:
Na vykonanie tohto príkazu nie je na serveri dostatok miesta na ukladanie.
a
Na dokončenie transakcie nie je dostatok pamäte. Zatvorte niektoré aplikácie a skúste znova.
Klienti nemôžu získať prístup k zdieľaným sieťovým prostriedkom. Zobrazovač udalostí na serveri so systémom Windows okrem toho môže do systémového denníka zaznamenať jednu alebo viacero nasledovných udalostí:
  Event ID  : 2011
  Source   : Srv
  Description: The Server's configuration parameter "IRPStackSize" is too
        small for the server to use a local device. Please
        increase the value of this parameter.
				

RIESENIE

Dôležité upozornenie: Táto sekcia, metóda alebo úloha obsahuje kroky, ktoré vás informujú o tom, ako upraviť databázu Registry. Ak však databázu Registry upravíte nesprávne, môžu nastať vážne problémy. Preto dávajte pozor a postupujte presne podľa týchto krokov. Na dosiahnutie lepšej ochrany je pred úpravou databázu Registry vhodné zálohovať. To vám umožní obnoviť databázu Registry, ak sa vyskytnú problémy. Ďalšie informácie o zálohovaní a obnovení databázy Registry nájdete v nasledovnom článku databázy Microsoft Knowledge Base:
322756 Zálohovanie a obnovenie databázy Registry v systéme Windows (Toto prepojenie môže smerovať na obsah, ktorý je z časti alebo celý v angličtine)
Toto správanie môžete vyriešiť zvýšením hodnoty IRPStackSize v databáze Registry:
 1. Kliknite na tlačidlo Štart a potom na príkaz Spustiť.
 2. Zadajte text regedit a potom kliknite na tlačidlo OK.
 3. Vyhľadajte nasledovný kľúč:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\LanmanServer\Parameters
 4. V pravej časti okna dvakrát kliknite na hodnotu IRPStackSize.

  POZNÁMKA: Ak hodnota IRPStackSize neexistuje, vytvorte ju nasledovne:
  1. V priečinku Parameters databázy Registry kliknite pravým tlačidlom myši v pravej časti okna.
  2. Ukážte na položku Nové a potom kliknite na položku Hodnota DWord.
  3. Zadajte reťazec IRPStackSize.

   DÔLEŽITÉ: Hodnotu IRPStackSize musíte zadať presne tak, ako je uvedené, pretože v názve hodnoty sa rozlišujú malé a veľké písmená.
 5. Číselnú sústavu zmeňte na desiatkovú.
 6. Do poľa Údaj hodnoty zadajte hodnotu, ktorá je väčšia než uvedená hodnota.

  Ak ste hodnotu IRPStackSize vytvorili pomocou postupu popísaného v kroku 4, predvolená hodnota je 15. Túto hodnotu sa odporúča zvýšiť o 3. To znamená, že ak bola predchádzajúca hodnota 11, zadajte hodnotu 14 a kliknite na tlačidlo OK.
 7. Zatvorte editor databázy Registry.
 8. Reštartujte počítač.
Ak problém pretrváva aj po vykonané predchádzajúceho postupu, skúste hodnotu IRPStackSize zvýšiť ešte viac. Maximálna hodnota pre systém Windows 2000 je 50 (0x32 v šesťnástkovej sústave).

Ak používate systém Windows NT 4.0 a problém po vykonaní predchádzajúceho postupu pretrváva, pravdepodobne bude potrebné nainštalovať balík Service Pack 4 alebo Service Pack 5 pre systém Windows NT.

DALSIE INFORMACIE

Predvolená hodnota parametra IRPStackSize v systéme Windows NT 4.0 je 0x4 a rozsah hodnôt je 0x4 až 0xC (4-12). Systém Windows NT 4.0 s balíkom Service Pack 5 alebo novší ignoruje hodnoty menšie než 0x7.

V systéme Windows 2000 je predvolená hodnota parametra IRPStackSize 15 a rozsah hodnôt je 11 až 50. V systéme Windows XP je predvolená hodnota parametra IRPStackSize 15 a rozsah hodnôt je 11 až 50.

POZNÁMKA: Predvolená hodnota a rozsah hodnôt sú v systéme Microsoft Windows Server 2003 rovnaké ako v systéme Windows XP. Ďalšie informácie získate po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
106167 Chybové hlásenie: Nedostatok miesta na ukladanie na serveri (Toto prepojenie môže smerovať na obsah, ktorý je z časti alebo celý v angličtine)
POZNÁMKA: V predchádzajúcom článku sa odporúča zvýšiť hodnotu parametra IrpStackSize. Ak však túto hodnotu zvýšite na maximum (napríklad v počítači so systémom Windows NT 4.0 ju nastavíte na hodnotu 12 a v počítači so systémom Windows 2000 na hodnotu 50), môže sa toto správanie naďalej vyskytovať.

Ďalšie informácie o hodnote IRPStackSize získate po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base, ktorý sa týka hodnoty IRPStackSize:
198386 Zmeny veľkosti zásobníka IRP na serveri Lanman (Toto prepojenie môže smerovať na obsah, ktorý je z časti alebo celý v angličtine)
Ďalšie informácie nájdete na nasledujúcich webových lokalitách spoločnosti Symantec:
http://service1.symantec.com/SUPPORT/ent-security.nsf/552ba2f7636bedf088256818006f78bf/b169373034dbfd1588256a2200272574?OpenDocument&src=bar_sch_nam
http://service1.symantec.com/SUPPORT/ent-security.nsf/9d94c8571a91ba4788256bf3007f62b5/1b2df18cc3f5dedd88256ddd0082f2ea?OpenDocument&src=bar_sch_nam
POZNÁMKA: Umiestnenie týchto dokumentov sa môže zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia. Spoločnosť Symantec poskytuje tieto prepojenia iba pre praktickú potrebu zákazníka. Zahrnutie týchto prepojení neznamená, že spoločnosť Symantec potvrdzuje, odporúča alebo prijíma akúkoľvek zodpovednosť za obsah týchto lokalít.

Na uľahčenie vyhľadania technickej podpory poskytuje spoločnosť Microsoft kontaktné informácie na iných výrobcov. Tieto kontaktné informácie sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia. Spoločnosť Microsoft neručí za správnosť týchto kontaktných informácií iných výrobcov.

Produkty nezávislých výrobcov, o ktorých tento článok pojednáva, vyrábajú spoločnosti, ktoré sú nezávislé od spoločnosti Microsoft. Spoločnosť Microsoft neposkytuje implicitné a ani žiadne iné záruky v súvislosti s výkonom alebo spoľahlivosťou týchto produktov.

Vlastnosti

ID článku: 177078 - Posledná kontrola: 28. apríla 2008 - Revízia: 6.5
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
 • Microsoft Windows XP Media Center Edition
 • Microsoft Windows XP Tablet PC Edition
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
Kľúčové slová: 
kb3rdparty kberrmsg kbnetwork kbprb KB177078

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com