Informace o přiřazení portů TCP/IP

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 174904 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento článek obsahuje informace o přiřazení portů TCP/IP v různých porty. To byla dříve zdokumentována v dokumentu RFC 1700.

Přiřazení jsou nyní uvedeny jako živých, pravidelně aktualizované dokumenty a revidován, když je k dispozici nové informace a jsou provedeny nové přiřazení. Na konkrétní umístění seznamu čísel portů je nyní k dispozici na následujícím webu:
http://www.IANA.org/assignments/port-numbers

Další informace

ČÍSLA PORTŮ

Čísla portů jsou rozděleny do tří oblastí: dobře známé porty, Registrované porty a dynamický nebo privátní porty.

 • Dobře známé porty jsou od 0 do 1023.
 • Registrované porty jsou z 1024 až 49151.
 • Dynamický nebo privátní porty jsou od 49152 až 65535.

DOBŘE ZNÁMÝCH PORTŮ

Dobře známé porty jsou přiřazeny úřadu IANA a na většině systémů can pouze používat systém (nebo root) procesy nebo programy, které uživatelům. Porty slouží k pojmenování konce v protokolu TCP [dokumentu RFC793] logická připojení, které provádět dlouhodobé konverzace. K tomuto účelu poskytování služeb pro Neznámý volající je kontaktní portu služby definice.

Port kontaktu se někdy nazývá "známý port".V rozsahu možné tyto stejné přiřazení portů se používají s UDP [RFC768]. Na přiřazené porty použití malou část čísla portů možné. Pro mnoho let přiřazených portech byly v rozsahu 0-255. Nedávno rozsah přiřazené porty, které jsou spravovány úřadu IANA byla rozšířena na rozsah 0-1023.

REGISTROVANÉ ČÍSLA PORTŮ

Registrované porty jsou uvedeny podle úřadu IANA a může být u většiny systémů použití běžného uživatele procesy nebo programy, které spouští běžní uživatelé. Porty slouží v protokolu TCP [dokumentu RFC793] název zakončení logické připojení které provádět dlouhodobé konverzace. Pro účely poskytování služeb Neznámé volání je definována kontaktní port služby.

Úřadu IANA registruje používá tyto porty potřebu do Společenství. Možné míře se používají tyto stejné přiřazení portů s port UDP [RFC768]. Registrované porty jsou v rozsahu 1024-49151.

Informace o určitých přiřazení portu TCP/IP naleznete v dokumentu RFC 1700 na Information Sciences Institute webu na následující adrese:
FTP://FTP.isi.edu/in-Notes/rfc1700.txt
Společnost Microsoft poskytuje informací o technické podpory. Tyto kontaktní informace mohou změnit bez předchozího upozornění. Společnost Microsoft nezaručuje přesnost kontaktních informací jiných výrobců.

Vlastnosti

ID článku: 174904 - Poslední aktualizace: 23. dubna 2011 - Revize: 5.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows NT Server 3.51
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.1
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.5
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.51
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows for Workgroups 3.11
 • Microsoft Windows 95
Klíčová slova: 
kburl kbinfo kbmt KB174904 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:174904

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com