POSTUPY: Poradce "Člen nebyl nalezen" 0x80020003 chyba

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 172108 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento článek popisuje některé běžné příčiny Chyba automatizace OLE - 2147352573 (80020003 šestnáctkově) a navrhované potíží.

Došlo k chybě pravděpodobně zobrazí jako DISP_E_MEMBERNOTFOUND.

Další informace

Příčina 1

Při volání IDispatch::Invoke() s wFlags nastavit pouze na DISPATCH_METHOD a dispid označuje vlastnost.

Rozlišení 1

V dokumentaci Win32 SDK pro IDispatch::Invoke() uvedeno, že pokud dispid představuje vlastnost, je nutné také nastavit příznak DISPATCH_PROPERTYGET. K tomuto problému dochází obvykle při generování třídy obalů z knihoven typů Microsoft Office 95 pomocí jazyka Microsoft Visual C++. Je nutné explicitně upravit soubor generovaný cpp pro volání jakékoli InvokeHelper(), které načte vlastnost, kterou chcete použít příznak DISPATCH_PROPERTGET. Používáte-li knihoven typů sady Microsoft Office 97, toto provádí automaticky průvodce Microsoft Visual C++ třídy.

Příčina 2

Používáte nesprávný ukazatel rozhraní IDispatch.

Rozlišení 2

K tomu obvykle dochází při použití automatizace OLE s aplikací Microsoft Office 97 nebo jakékoli aplikace, která má hierarchickou objektového modelu. Vám může mít inicializovat třídu COleDispatchDriver reprezentující objekt X, s ukazatelem rozhraní IDispatch pro objekt A. Tato chyba může nebo pravděpodobně nenastane s aplikaci Microsoft Office 95 nebo jiných aplikací pomocí pouze jedna implementace IDispatch. Důvodem je, že objektu X a Y objektu může obě být implementována prostřednictvím jednoho rozhraní IDispatch a tím dojde ke konfliktu.

Příčina 3

Používáte dispid neplatný.

Rozlišení 3

Server nerozpoznal dispid, které jste určili v volání IDispatch::Invoke(). Ověřte, zda se jedná o správný dispid, případně prostřednictvím IDispatch::GetIDsOfNames().

Odkazy

Další informace na IDispatch nebo automatizace OLE naleznete Technická poznámka TN039 "Implementaci MFC/OLE Automation."

Další informace o typu knihovny a pomocí aplikace Microsoft Visual C++ naleznete v tématu:

Nápověda Microsoft Win32 Software Development Kit, hledání na: "Zadejte knihoven, Import s ClassWizard".

Další informace naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:

165273Chyba: XL97 chyby pomocí automatizace OLE

Vlastnosti

ID článku: 172108 - Poslední aktualizace: 11. července 2005 - Revize: 1.3
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Platform Software Development Kit-January 2000 Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbfaq kbhowto KB172108 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:172108

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com