Informácie o použití aplikácie 4GT pamäte RAM

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 171793 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento článok popisuje 4GT RAM ladenie funkciu Windows NT Server Enterprise Edition (Windows NT Server/E) verzia 4.0. S štandardné Windows NT Server, limitom za proces adresu je 2 gigabajty (GB) náhodné pamäť (RAM). 4GT funkcia Windows NT Server/E zvyšuje to obmedziť na 3 GB bez zavedenia nových API. 4GT to znížením potenciálne RAM pridelených Windows NT jadrom z 2 GB na 1 GB.

Veľká časť informácií v tomto článku sa extrahoval z uvoľnenia Poznámky pre výrobok.

DALSIE INFORMACIE

Aplikácie vyvinuté pre platformu Windows NT Server aj naďalej rásť, tak z hľadiska veľkosti a výkon nároky. Pre aplikácie, ktoré sú I / intenzívna, ako napríklad riadiacich systémov databáz (DBMS), používanie väčší priestor procesu môže poskytnúť výrazné výhody vo výkone ako čas- intenzívne I/O prístup k médiám sa znižuje. S aktuálny systém Windows NT Serverový produkt, limitom za proces adresu je 2 GB. 4GT zvyšuje to obmedziť na 3 GB bez zavedenia nových API. 4GT to znížením potenciálne RAM pridelených Windows NT jadrom z 2 GB na 1 GB.

Táto funkcia využíva aplikácie pre výkonné počítače s viac ako 2 GB fyzickej RAM a že môžete využiť väčších adresa priestor. Vplyv na vývojárov a aplikácie sú zhrnuté nižšie.

Windows NT Server/E podporuje 4GT na Intel architektúry serverov iba.

POZNÁMKA: 4GT funguje iba na 32-bitové procesory, takže nezvyšuje Adresovateľná pamäť Windows NT Server mimo jeho súčasný limit 4 GB.

Písomné žiadosti o 4GT

Výber adries používateľského režimu:

Keď 4GT zapnutá, najvyšší bit virtuálna adresa sa nedá použiť na odlíšiť používateľskom režime adries z režimu jadra adries.

Otázky, alokácia pamäte:

Niektoré dynamic link library (DLL) súbory načítať blízkosti hranicu 2 GB; preto neexistuje región 2 GB priestoru, v ktorom súvislej pamäte nemôže byť pridelená pomocou VirtualAlloc.

Účinky viditeľné v režime jadra:

Kód režimu jadra už predpokladať hranicu používateľov alebo jadra je na 0x80000000 alebo na akékoľvek iné číslo. Kód, ktorý používa ProbeForRead alebo ProbeForWrite makrá musí zostaviť použitím nové hlavičky že už obsahovať predpoklady o jadra priestor počnúc 0x80000000.

Umožňujúce podporu 4GT vo vašej žiadosti

Zmeny na podporu 4GT Hotovo na systému a aplikácií úrovne.

Zmeny v systéme:

Po nainštalovaní systému Windows NT Server/E, musíte zmeniť Súbor Boot.ini, aby 4GT. Aby sa umožnilo 4GT, jednoducho pridať parameter 3 GB k riadku pri spustení.

POZNÁMKA: Táto zmena je len účinné, ak používate systém Windows NT Server/E. Na štandardné Windows NT, bude táto vlajka premiestniť jadra, ale žiadosti budú schopní v prístupe viac ako 2 GB.

Napríklad:
[boot loader]
timeout=30
predvolené = multi (0) disk (0) rdisk (0) partition (2) \WINNT
[operating systems] multi (0) disk (0) rdisk (0) partition (2) \WINNT="Windows NT Server verziu 4.00" / 3 GB
multi (0) disk (0) rdisk (0) partition (2) \WINNT="Windows NT Server verzie 4.00 [Režime VGA] "basevideo sos
POZNÁMKA: Niektoré z vyššie uvedených riadkov zabalený pre čitateľnosť.

Uplatnenie zmeny:

Žiadne nové API sú potrebné pre podporu 4GT. Namiesto toho pridelenia pamäte zostávajú rovnaké, výnimiek, ktoré sú uvedené nižšie v "tipy pre Účinné 4GT podpora." Avšak, by boli neúčinné pre každý Aplikácia automaticky poskytne adresu 3 GB priestoru. Vykonaná akcia poskytovať selektívne použitie 4GT, nasledujúce mechanizmus bol realizovať:
  • Spustiteľné súbory, ktoré musia vidieť 3 GB adresný priestor musia mať nastavený bit IMAGE_FILE_LARGE_ADDRESS_AWARE v ich obrazu hlavičku. Toto možno vykonať pomocou Imagecfg nástroj, ktorý je zahrnutý v oblasti podpory priečinok na kompaktnom disku systému Windows NT Server/E. Napríklad upraviť cieľový súbor DBMSApp.exe, zadajte v príkazovom riadku nasledujúce:
    Imagecfg -l DBMSApp.exe
POZNÁMKA: Linker má aj nových prepínač (/ LARGEADDRESSAWARE) na prepojenie spustiteľné súbory s IMAGE_FILE_LARGE_ADDRESS_AWARE trochu. Nastavenie tento bit a následným spustením aplikácie v systéme, ktorý nemá 4GT podpora by nemala ovplyvniť uplatňovanie.

Tipy pre efektívne 4GT podpora

Tieto pokyny sú určené ako súhrn zmeny, ktoré vývojári budú chcieť preskúmať, keď považujú za umožňujúce 4GT podpora v rámci svojich žiadostí:
  • Použite GlobalMemoryStatus na získanie celkovej užívateľské virtuálny priestor. Vyhnite sa používaniu drôtovú konštantný definície ako "# define HIGHEST_USER_ADDRESS 0XC0000000 ". Skúste zistiť skutočnú hodnotu na Runtime.

  • Vyhnite podpísané porovnania s ukazovateľmi. Niektoré aplikácie môžu krach na 4GT-zapnuté systém práve tento dôvod. Podmienku ako "if (ukazovateľ > 40000000) "bude false pre ukazovateľ, ktorý je nad 2 GB.

  • Kód pomocou najvyšší bit značka položky (hodnota údajov verzus adresou hodnota) zlyhá. Napríklad by sa mohli považovať 32-bitové slovo používateľa- adresu v režime Ak pod 0x80000000 a kód chyby ak vyššie. To však nefunguje.

Nastavenie veľkosť stránkovacieho súboru

Ak používate možnosť 4GT a mať systém s vyššou ako 3 GB fyzickej pamäte, budete chcieť zvážiť zmenou predvolenej veľkosti vašej stránkovací súbor. Všimnite si, to zmeniť pomocou nástroja systém v ovládacom prvku Panelu. Predvolená veľkosť stránkovacieho súboru v systéme Windows NT 3.51, je vo všeobecnosti 11 MB väčší ako fyzickej pamäte. V systéme Windows NT 4.0, predvolená veľkosť stránkovacieho súboru sa rovná množstvo fyzickej pamäte v systéme. Na 4 GB počítač, výsledkom by bolo 4.01-GB stránkovací súbor. Za okolností, účinnosť tento stránkovací súbor by mohlo byť minimálne, na základe celkovú veľkosť, ktorá je 4 GB. Preto 256 MB stránkovací súbor by mohli byť účinnejšie využívanie miesta na disku. Však majú menšie veľkosť stránkového ovplyvní celkovú pamäť typu commit veľkosť pre aplikácie. Ste by mala preskúmať tieto nastavenia s nezávislým softvér dodávateľa (ISV) pre vaše aplikácie, ktoré sú prevádzkované s 4GT voľbou.

Vlastnosti

ID článku: 171793 - Posledná kontrola: 18. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition
Kľúčové slová: 
kbhowto kbinfo kbmt KB171793 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:171793

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com