Informace o použití aplikace ladění aplikace 4GT RAM

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 171793 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento článek popisuje funkci 4GT RAM ladění systému Windows NT Server Enterprise Edition (Windows NT Server/E) verze 4.0. Standardní Windows NT Server address proces je 2 gigabajty (GB) náhodné přístup k paměti (RAM). To se zvyšuje 4GT funkce systému Windows NT Server/E omezit na 3 GB bez zavedení nových rozhraní API. Nemá to 4GT snížením potenciální paměť RAM přidělená pro jádro systému Windows NT z 2 GB, 1 GB.

Mnoho informací v tomto článku byl extrahován z uvolnění Poznámky pro daný produkt.

Další informace

Aplikace vyvinuté pro platformu Windows NT Server nadále růst. jak z hlediska velikosti a výkonu požadavky. Pro aplikace, které jsou Náročné I/O, jako jsou například systémy správy databáze (DBMS), použití větší prostor procesu lze poskytnout významnými výhodami ve výkonu čas- náročné I/O přístup k médiím je snížena. Aktuální systému Windows NT Serverový produkt, adresa proces limit je 2 GB. Tím se zvyšuje 4GT omezit na 3 GB bez zavedení nových rozhraní API. Nemá to 4GT snížením potenciální paměť RAM přidělená pro jádro systému Windows NT z 2 GB, 1 GB.

Tato funkce dávky aplikace spuštěné ve výkonných počítačích s více než 2 GB fyzické paměti RAM, a že mohou využívat větší adresa místa. Dopad na vývojáře a aplikace jsou shrnuty níže.

Windows NT Server/E podporuje 4GT pouze servery architekturu Intel.

POZNÁMKA:: Na 4GT pracuje pouze 32bitové procesory, tak nezvýší adresovatelná paměť systému Windows NT Server mimo jeho aktuální limit 4 GB.

Písemné žádosti o 4GT

Výběr adresy uživatelského režimu:

Pokud je povoleno 4GT, nejvyšší bit virtuální adresy nelze Rozlišovat adresy uživatelského režimu z adres v režimu jádra.

Problémy, přidělení paměti:

Načíst některé soubory dynamické knihovny (DLL) poblíž hranice 2 GB; Proto je oblast, ve které souvislé paměti místo 2 GB Nelze přidělit pomocí VirtualAlloc.

Efekty, které jsou zobrazeny v režimu jádra:

Kód režimu jádra již může převzít, že je uživatel/jádro hranice 0x80000000 nebo na jakékoli jiné číslo. Kód, který používá ProbeForRead nebo ProbeForWrite makra musí být znovu sestaven pomocí nové záhlaví, již předpoklady o prostoru jádra od 0x80000000 obsahovat.

Povolení podpory 4GT v aplikacích

Změny požadované pro podporu 4GT dokončení systému a aplikací úrovně.

Změny systému:

Po instalaci systému Windows NT Server/E, je třeba upravit Soubor Boot.ini povolit 4GT. Chcete-li povolit 4GT, jednoduše přidejte parametr/3 GB do spouštěcího řádku.

POZNÁMKA:: Tato změna je pouze účinné, pokud používáte systém Windows NT Server/E. V systému Windows NT je standardní, bude tento příznak přemístit jádra, ale aplikace budou moci získat přístup k více než 2 GB.

Například:
[boot loader]
timeout = 30
Výchozí = multi (0) disk (0) rdisk (0) partition (2) \WINNT
[operating systems] multi (0) disk (0) rdisk (0) partition (2) \WINNT="Windows NT Server verze 4.00" / 3 GB
multi (0) disk (0) rdisk (0) partition (2) \WINNT="Windows NT Server verze 4.00 [Režim VGA] "/ basevideo sos
POZNÁMKA:: Některé výše uvedené řádky mají byly zalomeny.

Aplikace změn:

Žádná nová rozhraní API jsou nutné pro podporu 4GT. Místo toho přidělení paměti zůstanou stejné, s výjimkami, které jsou uvedeny níže v "tipy pro Podpora účinného 4GT." Však by bylo neúčinným pro každého aplikace automaticky poskytnuty 3 GB adresního prostoru. K poskytují výběrové využívání 4GT, byla následující mechanismus implementována:
  • Je vyžadováno spustitelné soubory, které musí vidět 3 GB adresního prostoru v záhlaví své bitové kopie nastavit bit IMAGE_FILE_LARGE_ADDRESS_AWARE. To lze provést pomocí nástroje Imagecfg, která je součástí podpory složky na disku CD-ROM systému Windows NT Server/E. Například změna cílový soubor DBMSApp.exe, zadejte na příkazovém řádku následující příkaz:
    Imagecfg -l DBMSApp.exe
POZNÁMKA:: Vytvořeném propojovacím má také nový přepínač (/ LARGEADDRESSAWARE) k propojení spustitelné soubory s IMAGE_FILE_LARGE_ADDRESS_AWARE, bit. Nastavení tohoto bitu a potom spuštění aplikace v systému, který nemá podporu 4GT aplikace by měla vliv.

Tipy pro efektivní 4GT podpory

Následující pokyny jsou určeny jako souhrn změn, které Vývojáři budou chtít zkontrolovat při považují povolení podpory 4GT v rámci svých aplikací:
  • GlobalMemoryStatus slouží k získání výše celkové uživatele virtuální prostor. Nepoužívejte například "# define pevně definic konstant HIGHEST_USER_ADDRESS 0XC0000000 ". Pokuste se zjistit skutečnou hodnotu Runtime.

  • Vyhněte se podepsané porovnávání ukazatelů. Některé aplikace mohou selhat v systém s podporou 4GT právě z tohoto důvodu. Podmínku jako například" (ukazatel > 40000000) "bude mít hodnotu false pro ukazatel, který je větší než 2 GB.

  • Nejvyšší bit k označení položek (hodnota dat oproti adresu pomocí kódu hodnota) se nezdaří. Například mohou být považovány za slovo 32bitové uživatelské- adresa režimu, pokud pod 0x80000000 a kód chyby Pokud výše. To nemá není funkční.

Nastavení velikosti stránkovacího souboru

Pokud používáte možnost 4GT a máte systém s větší než 3 GB fyzické paměti, můžete změnit výchozí velikost vaší stránkovací soubor. To změnit pomocí nástroje systému v ovládacím prvku Panel. V systému Windows NT 3.51 je výchozí velikost stránkovacího souboru je obecně 11 MB větší než fyzické paměti. Výchozí velikost stránkovacího souboru systému Windows NT 4.0 se rovná množství fyzické paměti v systému. Na 4 GB počítač, výsledkem by bylo 4.01 GB stránkovacího souboru. Ve skupinovém rámečku, například okolnosti, může být účinnost tento stránkovací soubor minimální, na základě celkové velikosti 4 GB. Proto stránkovacího souboru 256 MB mohou být účinnější využívání místa na disku. Ale s menší velikost stránkovacího ovlivní potvrzená velikost celkové paměti pro aplikace. Jste pročíst tato nastavení se nezávislého dodavatele softwaru (ISV) pro vaše aplikace spuštěné s možností 4GT.

Vlastnosti

ID článku: 171793 - Poslední aktualizace: 23. dubna 2011 - Revize: 3.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition
Klíčová slova: 
kbhowto kbinfo kbmt KB171793 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:171793

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com