Internet Control Message Protocol (ICMP) základy

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 170292 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Správy protokolu ICMP (Internet Control) je chyba podávania správ a diagnostickej pomôcky a považuje sa vyžaduje súčasťou akejkoľvek IP implementácia. Pochopenie ICMP a vedel, čo môže prípadne generovať konkrétny typ protokolu ICMP je užitočné pri diagnostike sieťových problémov.

DALSIE INFORMACIE

ICMP používajú smerovače, sprostredkujúce zariadenia alebo hostiteľov komunikovať aktualizácie alebo chybové informácie ostatným smerovačom, sprostredkujúce zariadenia, alebo hostiteľov.

Každá správa ICMP obsahuje tri polia, ktoré definujú svoj účel a poskytujú kontrolný súčet. Sú to polia typu, kód a kontrolný súčet. TYP pole identifikuje správy protokolu ICMP, pole Kód poskytuje ďalšie poskytuje informácie o poli priradený typ a kontrolný súčet metóda určovania celistvosti správy.

Definované typy sú:
TYPE  Description
----  -----------
0   Echo Reply
3   Destination Unreachable
4   Source Quench
5   Redirect Message
8   Echo Request
11   Time Exceeded
12   Parameter Problem
13   Timestamp Request
14   Timestamp Reply
15   Information Request (No Longer Used)
16   Information Reply (No Longer Used)
17   Address Mask Request
18   Address Mask Reply
				

ECHO žiadosť & Echo odpoveď

Toto je ICMP najčastejšie používaných otestovať pripojenie pomocou protokolu IP, bežne známy ako PING. Požiadať ICMP Echo bude mať pole Typ 8 a pole Kód 0. ECHO odpovede majú pole Typ 0 a pole Kód 0.

Cieľ nedosiahnuteľný

Keď paket je nedoručiteľný graficky, je nedosiahnuteľný, typu 3, ICMP generované. Typu 3 ICMP môžete mať kód hodnotu 0 až 15:
Type 3
Code
Value  Description
-----  -----------
0    Network Unreachable
1    Host Unreachable
2    Protocol Unreachable
3    Port Unreachable
4    Fragmentation needed and DF (Don't Fragment) set
5    Source route failed
6    Destination Network unknown
7    Destination Host unknown
8    Source Host isolated
9    Communication with Destination Network Administratively Prohibited
10   Communication with Destination Host Administratively Prohibited
11   Network Unreachable for Type Of Service
12   Host Unreachable for Type Of Service
13   Communication Administratively Prohibited by Filtering
14   Host Precedence Violation
15   Precedence Cutoff in Effect
				

Spomalenie zdroja

Hlásenie protokolu ICMP zdroj uhasenia má pole typ 4 a kód 0. Zdroj Kontrola krížovej citlivosti správy sa odosielajú, ak miesto určenia nie je schopný spracovať prevádzky tak rýchlo, ako zdroj je zaslanie. Zdroj uhasenia ICMP hovorí Zdroj skrátiť sadzba, akou je posielanie dát. Miesto určenia bude naďalej generovať zdroj uhasenia ICMP, kým zdroj je zaslanie prijateľne rýchlo.

Presmerovanie správy

Sprostredkujúceho zariadenia bude generovať správa ICMP Redirect keď to Určuje, že smerovanie nežiadala možno dosiahnuť buď lokálne, alebo lepšie cestou. Presmerovanie správy ICMP sú typu 5 a ďalšie definovať tieto hodnoty poľa kód:
Type 5
Code
Value  Description
-----  -----------
0    Redirect datagrams for the Network
1    Redirect datagrams for the Host
2    Redirect datagrams for the Type of Service and Network
3    Redirect datagrams for the Type of Service and Host
				

Prekročenie času

Ak smerovač alebo hostiteľskej zahodí paketov kvôli časový limit, bude vytvárať Prekročenie času zadajte 11 protokolu ICMP. Čas prekročené ICMP bude mať kód hodnota 0 alebo 1. Kód 0 sa vytvára keď hop počítať s datagram je prekročený a paket sa vyradí. Vygenerovaný kód 1 keď reassemble fragmentovaných paketového presahuje hodnotu časového limitu.

Problém s parametrami

Keď sprostredkujúceho zariadenia alebo hostiteľa zbavuje datagram kvôli neschopnosť spracovať, je generovaný ICMP 12. Bežné príčiny tohto protokolu ICMP sú skorumpovanej informácie hlavičky alebo chýba možnosti. Ak dôvod na protokolu ICMP je potrebné chýbajúce možnosť, ICMP bude mať kód hodnotu 1. Ak Kód hodnotu 0, ukazovateľ myši pole bude obsahovať oktet vyradené Datagram to hlavička, ak bola zistená chyba.

TimeStamp žiadosť & Timestamp odpoveď

Žiadosť o časovú známku a časovú pečiatku odpoveď predstavuje metódu primitívne Synchronizácia času udržiava na rôznych zariadení. Žiadosť má Pole Typ 13 a odpoveď je typ 14. Táto metóda čas synchronizácia je surové a nespoľahlivé. Preto nie je silne použiť.

Informácie žiadosť & informácie odpoveď

Tieto typy ICMP boli pôvodne vytvorené na umožnenie zavádzaním hostiteľa na Objavte adresu IP. Táto metóda je zastaralý a sa už nepoužíva. Najbežnejšie metódy pre zisťovanie adresu IP sú BOOTP (zavádzací protokol) a DHCP (dynamic host configuration protocol). BOOTP definovaných Autor: RFC1542, a DHCP je definovaný v RFC1541. Informácie o Microsoftu vykonávanie protokolu DHCP, pozrite si prosím nasledujúce Microsoft Článok databázy Knowledge Base:
169289 Základy DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol)

Adresa masky žiadosť & adresa maska odpoveď

Zavádzaním počítača určiť maska podsiete sa používa na miestnej sieť používa adresa maska požiadať ICMP typu 17. Sprostredkujúceho zariadenia alebo počítača splnomocnení sprostredkujúceho zariadenia odpovedia s typu 18 ICMP adresa maska odpoveď protokolu ICMP.

ODKAZY

Ďalšie informácie o protokole ICMP nájdete v téme RFC950, RFC792 a RFC1122.

RFC môžu získať cez Internet:

Papierové kópie všetkých dokumentov RFC sú k dispozícii z NIC, buď jednotlivo alebo na základe predplatné (pre viac informácií, kontaktNIC@NIC.DDN.MIL). Online kópie sú k dispozícii cez FTP alebo Kermit z NIC.DDN.MIL ako rfc/rfc #### .txt alebo rfc / rfc ####.PS (#### je číslo dokumentu RFC bez núl).

Vlastnosti

ID článku: 170292 - Posledná kontrola: 18. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Host Integration Server 2000 Standard Edition
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows NT Server 3.51
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.1
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.5
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.51
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Advanced Server 3.1
 • Microsoft SNA Server 1.0
 • Microsoft Windows 95
Kľúčové slová: 
kbnetwork kbmt KB170292 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:170292

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com