OL97: Ako nájsť a spustiť nástroj na opravu doručenej pošty

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 168648 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

SUHRN

Nástroj na opravu doručenej pošty je nástroj určený na pomoc pri oprave správanie súvisiacich so súbormi osobných priečinkov (.pst). Tiež opravy Offline ukladať súbory (.ost) a správu súborov pošty (.mmf). Nástroj na opravu doručenej pošty lode s Microsoft Windows 95 a na disku CD-ROM s programom Microsoft Office 97.

DALSIE INFORMACIE

Ak nástroj na opravu doručenej pošty bola nainštalovaná so systémom Windows 95, postupujte nasledovne Ak chcete použiť nástroj:
  1. Kliknite na položku Štart, ukážte na Programs, ukážte na Príslušenstvo, a potom ukážte na Systémové nástroje.
  2. Kliknite na položku Nástroj na opravu doručenej pošty.
Ak nástroj na opravu doručenej pošty nenachádza pod systémové nástroje, nemusí mať bol nainštalovaný ako súčasť systému Windows 95. Ak ide o prípad, možno budete chcieť spustiť z disku CD-ROM balíka Office 97. Nie je potrebné skopírovať na váš pevný disk, pretože je nástroj používaný v zriedkavých prípadoch.

Ak chcete spustiť nástroj na opravu doručenej pošty z disku CD-ROM balíka Office 97, postupujte nasledovne:
  1. Vložte váš Microsoft Office 97 kompaktný disk v jednotke CD-ROM. Ak obsah CD-ROMu automaticky nezobrazí, kliknite pravým tlačidlom myši Štart, kliknite na tlačidlo Preskúmať, a potom kliknite na jednotku CD-ROM.
  2. Dvakrát kliknite na priečinok Office a potom dvakrát kliknite na priečinok služby WMS.
  3. Ak používate systém Windows 95 alebo Windows NT 4.0, dvakrát kliknite na priečinok Win95. Ak ste so systémom Windows NT 3.51, dvakrát kliknite na priečinok Winnt.
  4. Dvakrát kliknite na Scanpst.exe spustiť nástroj na opravu doručenej pošty.

Vlastnosti

ID článku: 168648 - Posledná kontrola: 17. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Outlook 97 Standard Edition
Kľúčové slová: 
kbhowto kbmt KB168648 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:168648
Upozornenie na neaktuálny obsah článku databázy KB
Tento článok obsahuje informácie o produktoch, pre ktoré spoločnosť Microsoft už neposkytuje technickú podporu. Z tohto dôvodu je tento článok publikovaný ako nezmenený a už nebude aktualizovaný.

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com