OL97: Nasıl alma ve Outlook ile metin verilerini verme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 167337 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, Outlook verilerini bir metin dosyasına verme metin verilerini Outlook'a almak için Microsoft Outlook 97 alma ve Verme Sihirbazı nasıl kullanabileceğinizi açıklar.

Outlook ile sağlanan dönüştürücüler biçimi, diğer program doğrudan eşleşmiyorsa bir metin dosyası kullanımını yararlıdır. Çoğu program verebilir ve çoğunlukla bir metin dosyası ortak bir dosya biçimi verme ve Outlook ile veri almak için kullanabilirsiniz; böylece, metin dosyaları, alma.

Daha fazla bilgi

Outlook'ın alma ve Verme Sihirbazı'nı, alabilir ve aşağıdaki metin verisi türlerini verebilirsiniz:
Virgülle ayrılmış değerler (MS-DOS) virgülle ayrılmış değerler (Windows) sekmesi ayrılmış değerler (MS-DOS) sekmesi ayrılmış değerler (Windows)

MS-DOS, Windows ile

MS-DOS veya Windows dönüştürücüsü kullanma kararını, verilerinizde kullanılan metin karakter kümesine bağlı olarak almalısınız. ASCII, birçok MS-DOS programı tarafından kullanılan bir karakter kümesiyken ANSI de birçok Windows programı tarafından kullanılan bir karakter kümesidir. ASCII ile ANSI arasındaki en büyük farkı üst 128 karaktere; alt 128 karakter aynıdır. Üst 128 karaktere genelde dile özgü karakterler adı verilir. ASCII dile özgü karakterleri çizgi çizme karakterleridir, ANSI dile özgü karakterleri ise uluslararası karakterleri ve yayımcılık simgelerini içerir.

Virgül, sekme ile

Ayırmak için kullanılan karakteri (sınırlandırmak), virgül kullanın veya ayrı bir dönüştürücü sekmesinde, verilerinizdeki her alanı belirler. Verilerinizi Microsoft Word 97'de açın ve her alanın arasında virgüller görmek, verileriniz virgülle ayrılmış demektir. Virgülle ayrılmış değerler bazen bir CSV dosyası olarak adlandırılır. Alanları arasında boşluk gördüğünüz yerine virgül ve verilerinizi ayrılmış olan iki sekme veya sabit genişlikli bir alan kullanır. Outlook'ın sekmesindeki alanlar arasında bir sekme karakteri dönüştürücü arar ayrılmış. Word 97'de Göster/Gizle</a1> seçeneğini seçebilirsiniz; sağa işaret eden oklar gibi sekmeler görüntülenir ve boşluk karakterleri küçük noktalar gibi görünür.

Not: Word, farklı bir dosya biçimi kullandığından dosyanızın bir Word belgesi olarak kaydetme.

Metin verilerini alma

Bir metin dosyasından veri almak için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Dosya menüsünde "Al ve alma ve Verme Sihirbazı'nı açmak için ver"'i tıklatın.
 2. "Gerçekleştirilecek bir eylemi seçin,", "Schedule+ veya başka bir programdan veya dosyadan al"'ı tıklatın ve sonra Next'i (ileri) tıklatın.
 3. "Almak için seçim dosya türü," verilerinizi eşleşen dosya türünü seçin ve ileri'yi tıklatın.
 4. Içinde "alma dosyası", alma veya dosyaya ula?mak için Gözat'ı ve ileri'ı tıklatın, istediğiniz dosyanın yolunu ve dosya adını yazın.
 5. "Select hedef klasörü," alın ve ileri'yi tıklatın, istediğiniz klasörü tıklatın.
 6. Isterseniz nasıl metin veri hedef klasör alanlarına alanları eşleştirin denetlemek için aksi halde, Son'u tıklatın, "Özel alanları eşleştir"'i tıklatın.

Metin verilerini verme

 1. Dosya menüsünden alma ve verme alma ve Verme Sihirbazı'nı açmak için tıklatın.
 2. "Gerçekleştirilecek bir eylemi seçin,", "dosyaya ver"'i tıklatın ve sonra Next'i (ileri) tıklatın.
 3. "Verilecek seçim klasöründe,", Next'i (ileri) tıklatın ve vermek istediğiniz klasörü tıklatın.
 4. "Oluştur, dosya türü," verme istediğiniz ve ileri'yi tıklatın dosya için bir biçim seçmek için tıklatın.
 5. Içinde "Kaydet dosyası olarak verilen", vermek istediğiniz ve ileri'yi tıklatın, dosyanın yolunu ve dosya adını yazın.
 6. Istediğiniz alanları klasörünüzden metin dosyasına nasıl eşleme denetlemek için aksi halde, Son'u tıklatın bağlantıları özel alanı tıklatın.

Referanslar

Alma ve verme, alma verme, Office Yardımcısı içinde yazın dosya türleri hakkında daha fazla bilgi için Ara'yı tıklatın ve sonra "alabilir veya Outlook'tan vermek türleri dosya" görüntülemek için tıklatın.

Özellikler

Makale numarası: 167337 - Last Review: 9 Şubat 2014 Pazar - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Outlook 97 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbexport kbfaq kbhowto kbimport kbmigrate KB167337 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:167337

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com