XL: Ako používať názvy súborových DSN-menej pripojenia a

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 165866 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Keď používate pripojenie reťazec, ktorý nepoužíva názvu zdroja údajov ( Reťazec DSN-less pripojenia) na pripojenie k externému zdroju údajov v Program Microsoft Excel, informácie, ktoré je potrebné na pripojenie na vonkajších Zdroj údajov je uložená v štruktúru súboru zošita namiesto v názov zdroja údajov. Program Microsoft Query 97 a novších, a Microsoft Excel 97 a neskoršie použitie tento druh DSN-menej spojenie; staršie verzie programu Microsoft Query a Microsoft Excel nezahŕňajú.

DALSIE INFORMACIE

Prečo sú pripojenia DSN-menej dôležité?

V starších verziách programu Microsoft Excel, načítanie externých údajov vyžaduje vytvoriť zdroj údajov. Názov zdroja údajov a iných informácií ktorý je potrebný na pripojenie na údaje uložené v skryté názvy v Funkcia pracovného hárka. Preto keď zošit, ktorý obsahuje odkazy na externé údaje zdieľané viacerými používateľmi, názov zdroja údajov, ktorý je uvádzaný v pripojenie reťazec musí existovať na každého používateľa počítača. Inak, môže sa zobraziť chybové hlásenie Keď aktualizujete alebo upraviť externé údaje.

V programe Microsoft Excel 97 a neskôr, akonáhle je vrátené údaje na pracovný hárok, Structured Query Language (SQL) vyhlásenie a ovládač informácie vygenerovaný z počiatočných údajov zdroj údajov (nie názov zdroja údajov) sa uložia s hárka štruktúry súboru zošita. Tieto pripojenia DSN-menej vyriešiť problém zachovania zdrojov údajov na viacerých počítačoch. Všetky potrebné informácie sú uložené v samotnom zošite. Kópia príslušný ovládač Open Database Connectivity (ODBC) však musí byť nainštalovaný na každom počítači pre dotazy na funkciu.

Čo robí DSN-menej reťazec pripojenia vyzerať?

Nasleduje príklad DSN-menej spojenie reťazec:
  DBQ=C:\TEST\QUERY FILES;DefaultDir=C:\TEST\QUERY FILES; _
  Deleted=1;Driver={Microsoft dBase Driver (*.dbf)}; _
  DriverId=277;FIL=dBase IV;PageTimeout=600;Statistics=0
				
Všimnite si, že neexistujú žiadne odkazy na kľúčové slovo DSN v texte.

Viac o súbory zdroja údajov

Program Microsoft Query verzia 2.0 ukladá informácie o zdroji údajov v databáze registry. Program Microsoft Query 97 a novších nepoužívajte databázy registry na uloženie zdroj údajov information. Namiesto toho, keď vytvoríte nový zdroj údajov, pripojenie informácie sú uložené v textovom súbore s príponou súboru s príponou .dsn. Toto súbor je tiež známy ako súborový DSN.

Každý súbor DSN obsahuje sekciu ODBC a voliteľné Microsoft Office časti, ktoré môžu obsahovať informácie, ako napríklad tabuľky predvolené heslo, a identifikácia používateľa pre zdroj údajov. Toto je predvolený priečinok ktoré sa používajú pri ukladaní súboru DSNX
  C:\Program Files\Common Files\ODBC\Data Sources
				
Toto je predvolený priečinok, ktorý sa používa pri ukladaní dotazu:
  C:\Program Files\Microsoft Office\Queries
				
Môžete zadať, ktoré priečinky sú zahrnuté v vyhľadať názvy DSN súboru, vrátane sieťové umiestnenia.

Nasleduje príklad súborový DSN, ktorý používa Microsoft Access 7.0 Databázový ovládač (ovládač ODBC zahrnuté s Microsoft Office 97):
  [ODBC]
  DSN=MS Access 7.0 Database
				
Keď vytvoríte súbor DSN že odkazy súbor, ktorý sa nachádza na siete a môžete namapovať sieťovú jednotku na určité písmeno jednotky, ktoré písmeno jednotky je špecifikovaná v súborový DSN. Toto správanie môže spôsobiť problémy Ak chcete zdieľať súborový DSN s viacerými používateľmi v sieti a chcete zachovať súborový DSN na serveri, kde môžete všetkým používateľom prístup k nemu. Obísť tento problém, použite buď metódy.

Postup č. 1

Kedykoľvek je to možné, používať univerzálnu pomenovanie konvencie UNC odkaz namiesto z mapovanej jednotke.

Metóda 2

Otvoriť súbor DSN v programe Poznámkový blok a upraviť odkazy na písmeno jednotky Ak chcete použiť UNC odkaz. Zvážte nasledovný príklad:
  [ODBC]
  DRIVER=Microsoft Excel Driver (*.xls)
  UID=admin
  UserCommitSync=Yes
  Threads=3
  SafeTransactions=0
  ReadOnly=1
  PageTimeout=5
  MaxScanRows=8
  MaxBufferSize=512
  ImplicitCommitSync=Yes
  FIL=excel 5.0
  DriverId=790
  DefaultDir=<drive letter>:\ 
  DBQ=<drive letter>:\<source filename>
				
V tomto príklade <drive letter="">je namapovanej jednotky a <source filename="">je zdrojový súbor s údajmi. </source></drive>

Zmeniť posledné dva riadky na nasledujúce
  DefaultDir=\\<server name>\<share>
  DBQ=\\<server name>\<share>\<source filename>
				
Kde <server name="">je sieťový server, <share>je podiel na sieťovom serveri a <source filename="">je zdrojový súbor s údajmi. </source></share></server>

Po úprave súboru všetkých používateľov úspešne použiť súborový DSN.

Ďalšie informácie o informácie ovládača v súborový DSN, prosím nájdete v súbore Pomocníka, ktorá je špecifická pre ODBC ovládač, ktorý používate.

Môžete použiť aj na 32-bitové ODBC ovládacom paneli ikonu vytvoriť súbor DSN. Použite tento postup:

 1. Na Štart ponuku, ukážte na Nastavenie, a kliknite na tlačidlo Ovládací Panel. Dvakrát kliknite, 32-bitový ODBC.
 2. Kliknite na Súbor DSN kartu.
 3. Kliknite na položku Pridať.
 4. V Vytvorte nový zdroj údajov dialógové okno, kliknite na ovládač, pre ktoré chcete vytvoriť zdroj údajov. Kliknite na položku Next.
 5. Zadajte úplnú cestu a názov súboru pre váš nový zdroj údajov (pre napríklad C:\Program Files\Common Files\ODBC\Data Sources\Test.dsn). Kliknite na tlačidlo Next.
 6. Kliknite na položku Dokončiť.

  Dialógovom okne Nastavenie ODBC pre ovládač ODBC, ktoré ste vybrali v kroku 4 zobrazí sa.
 7. V dialógovom okne zadajte príslušné informácie.

  POZNÁMKA: Ak nechcete, aby sa určité písmeno jednotky zahrnú v súborový DSN, zadať cestu UNC vo Názov databázy pole v Vyberte databázu dialógové okno.
 8. Kliknite na položku ok.
 9. Kliknite na položku ok Zatvorte Administrátor zdrojov údajov ODBC dialógové okno.
Súborový DSN je k dispozícii na použitie programu Microsoft Query.

Program Microsoft Query informácie v databáze Registry

Program Microsoft Query automaticky zaregistruje, samotný ak cestu hodnotu pre Dotaz v kľúči databázy registry chýba, alebo ak cesta hodnota určuje priečinok že neobsahuje súbor. Môžete obnoviť umiestnenie pre Program Microsoft Query v databáze registry spustením programu Microsoft Query. V Microsoft Windows 95 a novší, program Microsoft Query môžete nájsť v nasledovnom kľúči databázy registry:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Shared Tools\MSQuery
				
Ak nainštalujete Microsoft Office 97 alebo neskôr, inštalačný program vytvorí kľúč databázy registry, poukazuje na predvolené umiestnenie pre súbory DSN. Toto umiestnenie je uložená v nasledujúcom kľúči databázy registry:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\ODBC\odbc.ini\ODBC File DSN\DefaultDSNDir
				
Alternatívne umiestnenie pre DSN súbory môžete určiť pridaním nasledujúci kľúč databázy registry.
  HKEY_CURRENT_USER\Software\ODBC\odbc.ini\ODBC File DSN\DefaultDSNDir
				
Po vytvorení tento kľúč, sa ignoruje kľúč v položke HKEY_LOCAL_MACHINE.

ODKAZY

Ďalšie informácie o získavanie údajov, kliknite na Asistenta programu Office, typu zdroje údajov, kliknite na tlačidlo Vyhľadávanie, a potom kliknite na položku Zobraziť "Spôsoby na načítanie údajov z externej databázy."

POZNÁMKA: Ak Asistent je práve skrytý, kliknite na tlačidlo Asistent programu Office tlačidlo na Štandardný panel s nástrojmi. Ak Pomocníka Microsoft nie je nainštalovaný v počítači, kliknite na nasledujúce číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
120802 Balíka Office: Ako pridať alebo odstrániť jednotného balíka Office Program alebo súčasť

Ďalšie informácie získate kliknutím na nasledujúce číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
159557 Xl97: Pomocou systému, používateľ a súborové zdroje údajov
Note This is a "FAST PUBLISH" article created directly from within the Microsoft support organization. The information contained herein is provided as-is in response to emerging issues. As a result of the speed in making it available, the materials may include typographical errors and may be revised at any time without notice. See Terms of Use for other considerations.

Vlastnosti

ID článku: 165866 - Posledná kontrola: 17. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Excel 2000 Standard Edition
 • Microsoft Excel 97 Standard Edition
Kľúčové slová: 
kbhowto kbprogramming kbualink97 kbmt KB165866 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:165866

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com