INFO: systém Windows NT/2000/XP položka databázy Registry KnownDLLs použitia nájsť DLL

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 164501 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
DÔLEŽITÉ: Tento článok obsahuje informácie o úprave databázy registry. Pred úpravou databázy registry, uistite sa, že sa späť hore a uistite sa, že ste pochopiť, ako obnoviť databázu registry, ak sa vyskytne problém. Informácie o zálohovaní, obnovení a úprave databázy registry získate po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
256986 Popis databázy Registry systému Microsoft Windows
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Systém Microsoft Windows NT, Windows 2000 a Windows XP používa položky databázy registry KnownDLLs na vyhľadávanie 32-bitové alebo 16-bitové knižnice DLL pri načítaní knižnice DLL. Pre 32-bit DLL KnownDLLs položka databázy registry ovplyvní iba hľadanie implicitne naložené DLL. Pre 16-bitové knižnice DLL KnownDLLs položka databázy registry ovplyvňuje hľadanie oboch implicitne a explicitne načítané DLL. Ak nesprávne zadáte názov knižnice DLL v položke databázy registry KnownDLLs, funkcia LoadLibrary v systéme Windows NT/2000/XP WOW nepodarí načítať knižnicu DLL nachádza v aktuálnom adresári aplikácie.

DALSIE INFORMACIE

Windows NT/2000/XP používa položka databázy registry KnownDLLs určiť, ktoré DLL aplikácia bude používať. Existujú dva rôzne položky databázy registry KnownDLLs: jeden, ktorý ovplyvňuje nakládky 32-bit dll, a ktorá ovplyvňuje nakládky 16-bitové knižnice DLL. Knižnica DLL uvedené v položke databázy registry KnownDLLs je Niekedy sa nazýva "KnownDLL" v tomto článku.

DLL: 16-bitové

16-Bitové dll, hodnotu databázy registry KnownDLLs zistí v nasledujúcich kľúč:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\WOW
				
Hodnota databázy registry KnownDLLs je REG_SZ reťazec s názvami DLL v bode 8.3 formát, oddelené medzerou. KnownDLLs hodnota ovplyvňuje obidve implicitne a explicitne načítané DLL.

Bez hodnotu databázy registry KnownDLLs použije takto Windows NT WOW poradie vyhľadávania nájsť knižnicu DLL:
 1. Aktuálny adresár úloha, ktorá je pomocou knižnice DLL.
 2. \WINNT adresár.
 3. \WINNT\SYSTEM adresár.
 4. Otvorte adresár \Windows\System32.
 5. Adresár spustiteľný súbor pre úlohu, ktorá používa knižnicu DLL.
 6. Adresár uvedené v systémovej premennej PATH.
S hodnotu databázy registry KnownDLLs Windows NT WOW len vyzerá Adresár \Windows\System32 vyhľadajte DLL. Ak KnownDLLs zahŕňa položku pre knižnice DLL, ktorý nie je umiestnený v adresári \Windows\System32 Funkcia LoadLibrary nedokáže načítať knižnicu DLL, aj keď DLL je umiestnený na každom 5 iných miestach vyššie.

Ak Windows NT/2000/XP WOW vyhľadajte DLL, funkcia LoadLibrary vráti chybový kód 2 (súbor nebol nájdený), alebo implicitne spájajú spôsobuje materského modul sa nenačíta.

Ďalšie informácie o systéme Windows 95 zaregistruje 16-Bit DLL ako KnownDLLs pozri článok v databáze Microsoft Knowledge Base:
141969Windows 95 použitia Known16DLLs kľúč databázy Registry na vyhľadanie 16-bitové DLL

DLL: 32-bitové

Pre 32-bit DLL kľúč databázy registry KnownDLLs je nájsť na adrese:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Session Manager
				
Názov hodnoty databázy registry REG_SZ je názov knižnice DLL bez rozšírenie. Údaj hodnoty databázy registry je názov knižnice DLL s rozšírenie. Táto položka ovplyvňuje len implicitne naložené dll, nie DLL načítané pomocou LoadLibrary() API.

Bez tejto položky Windows NT používa nasledujúce poradie vyhľadávania na Vyhľadajte DLL:
 1. Adresár spustiteľný súbor pre proces, ktorý sa načítava DLL.
 2. Aktuálny adresár procesu, ktorý sa načítava DLL.
 3. Otvorte adresár \Windows\System32.
 4. \WINNT adresár.
 5. Adresár uvedené v systémovej premennej path.
S KnownDLLs záznam v databáze registry systému Windows NT používa nasledujúce vyhľadávania poradie vyhľadajte DLL:
 1. Otvorte adresár \Windows\System32.
 2. Adresár spustiteľný súbor pre proces, ktorý sa načítava DLL.
 3. Aktuálny adresár procesu, ktorý sa načítava DLL.
 4. \WINNT adresár.
 5. Adresár uvedené v systémovej premennej PATH.
Ak knižnica DLL nenachádza v žiadnej z vyššie uvedených miestach implicitné spájajúcej spôsobuje materskej modul nenačíta.

Knižnicu DLL sa považuje za KnownDLL, ak KnownDLL implicitne odkazy na to. Pre napríklad hlavné.DLL používa funkcie z dieťaťa.DLL. Ak hlavné.DLL je uvedené v kľúč KnownDLLs databázy registry, potom systém Windows NT tiež spracováva dieťaťa.DLL ako KnownDLL. Iná aplikácia alebo DLL, ktorý používa dieťaťa.DLL použije DLL ktorý bol spojený na hlavné.KNIŽNICA DLL.

Windows NT mapy 32-bitového KnownDLLs v čase zavádzania. Premenovanie alebo presun DLL nemá žiadny vplyv na ktorých bude zaťaženie DLL žiadosť; je stále používa ten, ktorý bol v \Windows\System32 v čase zavádzania.

Zmeniť, ako Windows NT načíta KnownDLLs použiť ExcludeFromKnownDlls hodnota v databáze Registry nachádza na:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Session Manager
				
Poznámka: Použitie RegEdt32 namiesto z RegEdit upraviť túto hodnotu databázy registry.

Hodnota databázy registry REG_MULTI_SZ obsahuje názvy DLL v bode 8.3 formátovať, jeden DLL pletenci. Ak knižnica DLL je uvedené v ExcludeFromKnownDlls, potom systém Windows NT nezaobchádza DLL ako KnownDLL, dokonca aj vtedy, ak je uvedené v Kľúč KnownDLLs databázy registry. Je to užitočné, keď budete rozvíjať DLL, ktorý sa používa veľa iných KnownDLLs, a to je dôležité nahradiť a testu nové stavia bez reštartovania systému Windows NT.

Zmien vyššie uvedených registračných kľúčov vyžaduje administratívne oprávnenia na lokálnom počítači. Použitie KnownDLLs zabezpečuje systém od niekoho lákadiel nahradenie API umiestnením rogue DLL v adresár aplikácií.

Ďalšie informácie o systéme Windows 95 zaregistruje 32-Bit DLL ako KnownDLLs pozri článok v databáze Microsoft Knowledge Base:
151646Windows 95 použitia KnownDLLs kľúč databázy Registry na vyhľadanie 32-bit DLL
Upozornenie: Nesprávne pomocou editora databázy Registry môže spôsobiť vážne problémy môžu vyžadovať preinštalovanie operačného systému. Microsoft nemôže zaručiť, že problémy vyplývajúce z nesprávneho použitia editora databázy Registry môžu byť vyriešené. Použite Editor databázy Registry na vlastné riziko.

Informácie o tom, ako upraviť databázu registry, zobrazenie "zmena kľúče a Hodnoty"témy pomocníka Editora databázy Registry (Regedit.exe) alebo"pridať a odstrániť Informácie v databáze Registry"a tém Pomocníka"Upravovať údaje databázy Registry" Program Regedt32.exe. Poznámka, že ste mali zálohovať register pred úpravou. Ak používate systém Windows NT, mali by ste tiež aktualizovať vaše núdzové Repair Disk (ERD).

Vlastnosti

ID článku: 164501 - Posledná kontrola: 17. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Win32 Application Programming Interface
Kľúčové slová: 
kbdll kbinfo kbkernbase kbregistry kbmt KB164501 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:164501

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com