Nahrazování systémových souborů pomocí změny Záchranná opravná disketa

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 164471 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Souhrn

Program Instalační program systému Windows NT a záchrannou opravnou disketu (ERD) lze použít k nahrazení souborů operačního systému, nelze kopírovat jednodušší prostředky. Tento postup je nejvíce užitečná v případě instalace sady Windows NT na oddílu NTFS, které byly vykreslen má spustit. Tento postup lze také nahradit soubory na zrcadlený oddíl bez porušení první zrcátka.

Další informace

Tento postup lze nahradit všechny soubor systému Windows NT. V tomto příkladu jsme nahradit soubor \WINNT\system32\drivers\beep.sys. Všimněte si, že soubor Beep.sys je pouze příklad. Všechny ostatní soubory systému Windows NT lze nahradit Pokud správná cesta a název souboru. Záchranné opravné diskety z instalace systému Windows NT, které jsme nahrazujete soubor je vyžadován pro tuto operaci. Je možné použití záchranné opravné DISKETY z identické instalace systému Windows NT v jiném počítači, ale to vyzývá nepředvídaných potíží, pokud je sudé dílčí rozdíl mezi instalací.

Poznámka: Chcete-li použít nástroj NT V4.0 záchrannou opravnou disketu, musíte mít aktualizovanou verzi setupdd.sys. Aktualizovaná verze je obsažených v NT v4.0 s aktualizací Service Pack 2 nebo novější. Chcete-li aktualizovat svou verzi setupdd.sys, musíte zkopírovat setupdd.sys z aktualizace Service Pack na NT v4.0 instalační disk 2. To nahradí předchozí verzi setupdd.sys aktualizovanou verzi.

Další informace naleznete v následujícím article(s) znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
ID článku: 168015
TITLE: Soubory nelze nahradit při záchrannou.
 1. Záchranná opravná disketa je vytvořen během počáteční instalace systému Windows NT nebo spuštěním programu systému Windows NT RDISK.EXE. Zkopírujte obsah původního záchrannou opravnou disketu na jinou disketu nebo podadresář v jiném počítači jako záloha. Původní diskety ERD uložit informace o by měla být obnovena na původní diskety ERD nezměněna, v případě, že tento postup úspěšná nebo je někdy třeba vrátit k konfiguraci, který byl původně uložen.
 2. Čtení atribut pouze pro soubor Setup.log odebrat. Toto je skrytý, systémový soubor na záchrannou opravnou disketu, které lze upravovat pomocí textového editoru. Změnit soubor Setup.log jako v vzorku pod, nahraďte položku jako poslední řádek v příkladu celý oddíl [Files.WinNt]. Pokud více než jeden soubor musí být zkopírovány je možné zahrnout další řádky. V části [Files.WinNt] Setup.log obsahuje položku pro každý soubor operačního systému Windows NT. Při vytváření nebo úpravách položky zkontrolujte, zda cílové složky pro soubor je stejný jako TargetDirectory hodnotu v řádku jedna z oddílu [cesty]. Cílové složky odpovídá kořenové složky systému Windows NT.

  To lze snadno provést vyhledání a úpravy řádku původní cílového souboru v oddílu [Files.WinNT].

  Původní řádek v Setup.log bude podobná:
  \WINNT\system32\drivers\beep.sys = "beep.sys","f7fb"

  Upravené pro nahrazení souboru z diskety ERD namísto vypadá jako disk CD (Tento řádek je zabalen pouze vzhled):
  \WINNT\system32\drivers\beep.sys = "beep.sys","99999","\","ERD disk","beep.sys"
  Položka 99999 nahradí kontrolního součtu f7fb, použitý původní diskety ERD. To zajistí, že proces opravy vás vyzve k nahradit tento soubor. "\" Označuje, že proces opravy by mělo vypadat na kořenový adresář disku zkopírujte soubor. "Disku ERD" se používá k výzvu pro záchrannou opravnou disketu, pokud není v jednotce Pokud instalační program potřebuje jej zkopírujte. Poslední položky v řádku je název souboru tak, jak se zobrazí na záchrannou opravnou disketu a slouží jako značku souboru zajistit že řádné disk je vložen zkopírovat soubory.

  Zde je příklad obsahu celý soubor Setup.log poté, co byl změněn:
     [Paths]
     TargetDirectory = "\WINNT"
     TargetDevice = "\Device\Harddisk1\partition1"
     SystemPartitionDirectory = "\"
     SystemPartition = "\Device\Harddisk0\partition1"
     [Signature]
     Version = "WinNt4.0"
     [Files.SystemPartition]
     NTBOOTDD.SYS = "sparrow.sys","b4a3"
     ntldr = "ntldr","2a36b"
     NTDETECT.COM = "NTDETECT.COM","b69e"
     [Files.WinNt]
     \WINNT\system32\drivers\tcpip.sys = "beep.sys","99999","\","ERD
       disk","beep.sys"
  						
 3. Zkopírujte soubor (v Beep.sys tohoto případu) do kořenového adresáře záchrannou opravnou disketu. Pokud není dostatek místa na záchrannou opravnou disketu pro soubor, který nahrazujete, žádné jiné soubory než Setup.log lze odstranit z diskety ERD a uvolnit tak místo. Díky záchrannou opravnou disketu nelze použít pro jiné funkce opravy, tak uložit původní diskety ERD bezpečném místě. Také můžete na druhém disku se souborem nahrazuje a vložte ho po zobrazení výzvy pro "Disku ERD."

  Poznámka: Řádek nad nahradí Tcpip.sys souboru Beep.sys, tedy přepsání původní soubor Tcpip.sys. Tento příklad ukazuje, byla přidána možnost záchrannou opravnou disketu jakýkoli soubor nahradit libovolný jiný soubor.
 4. Spusťte instalační program systému Windows NT a vyberte možnost opravy Chcete-li nahradit soubor. Toto je standardní postup zde; zbylé kroky jsou recenzi procesu opravy.
 5. Spusťte instalační program systému Windows NT. Pravděpodobně to bude provedeno ze spouštěcí diskety. Vyberte R pro opravu na první obrazovce "Úvodní k instalace". Odznačte všechny ale "Ověřit systémové soubory systému Windows NT" v další obrazovce a pak vyberte pokračovat. Všimněte si, že proces opravy v systému Windows NT 4.0 vyžaduje jednotky CD-ROM v cílovém počítači a kopii disku CD-ROM systému Windows NT 4.0. Pokud jsou tyto údaje nejsou k dispozici, naleznete následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
  ID článku: 158423
  TITLE: WinNT 4.0 záchrannou opravnou disketu nelze povolit opravu w/out Compact Disc nainstalována
 6. Po zobrazení výzvy pro záchranné opravné diskety upravené kopie záchrannou opravnou disketu do jednotky A: a stiskněte klávesu ENTER.
 7. Nastavení sestavy, které nahrazujete soubor není z původní instalace systému Windows NT. Chcete-li nahradit soubor stiskněte ENTER. Instalační program hlásí, že dokončil opravy. Stisknutím klávesy ENTER restartujte počítač.
Pokud postup nezdaří vyhledat tyto běžné chyby:
 • Je-li úplnou cestu k souboru správně? To se stane, pokud změníte název souboru v příkladu, ale ne jeho cestu.
 • Cílový adresář souboru shoda na hodnotu TargetDirectory v horní části Setup.log provede?
 • Jsou všechny položky ve správném pořadí, v položce upravené Setup.log?
 • Existují nějaké typografické chyby? Jako v příkladu, jsou všechny položky v nabídkách?
 • Jsou všechny čárky zadané jako v příkladu?
 • Ukončit instalační program (f3) po výměně požadované soubory z diskety. Pokud není, může mít znovu další soubory seznamu není odeberete je popsaný v kroku 2.

Vlastnosti

ID článku: 164471 - Poslední aktualizace: 1. listopadu 2006 - Revize: 1.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.51
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Server 3.51
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbhowto kbsetup KB164471 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:164471

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com