TCP/IP istemcileri için Windows NT 4.0 üzerinde SNA Server bağlanamıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 161778 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

SNA Server istemci kullanıcıları, SNA Server TCP/IP yuvaları üzerinden Windows NT Server 4.0 çalıştıran bir çok bağlantılı bilgisayar üzerinde çalışırken bağlanamıyor olabilir. Bu sorun, ilk SNA Server'ı yükledikten sonra veya SNA Server sistemi çalışan bir Windows NT Server 4. 0'a Windows NT Server 3.51 ' yükselttikten sonra oluşabilir.

SNA Server istemci bilgisayarları Windows 3.x veya Windows 95 çalıştıran oturum açılmaya çalışılırken aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
 • Kullanıcıları 3270 "Yok SNA Sunucusu yapılandırmada bulunamadı." gözlemek SNA Server 3270 ileti izlemesinde aşağıdaki hata kodlarından Open(SSCP) istek başarısız olur: err1: <a1>0</a1> bulunan hiçbir (Sunucular) ve err2: 0 (bulunan yok sunucu).
 • APPC kullanıcılar aşağıdaki hata ALLOCATE gözlemek:
  primary_rc = 0xF004 (AP_COMM_SUBSYSTEM_NOT_LOADED)
  secondary_rc 0xF0000001 veya 0xF0000002 =
Windows NT Workstation çalıştıran BIR istemci bilgisayara 45 saniye veya daha önce bir oturumu sunucu alma gecikme gözlemek. Adlandırılmış Yöneltmeler üzerinden bağlanmak üzere yapılan başarılı bir girişimi ardından, TCP/IP sockets ile bağlanmaya bu tarafından bir zaman aşımı ortaya çıkar.

Not: birden çok ağ bağdaştırıcısına bağlı <a1>TCP/IP</a1> protokolü olan BIR sunucu için "birden çok bağlantılı." adı verilir Her <a0>TCP/IP</a0> bağdaştırıcısının bağlamada mantıksal farklı bir alt ağa bağlı olan benzersiz bir IP adresi ile yapılandırılır.

Neden

SNA Server'ı başlatır, Windows sockets tarafından döndürülen ilk TCP/IP adresi, kendi "sponsor" bağlantısı üzerinden SNA Server TCP/IP istemci bilgisayarlarına bildirilir. Bu, TCP/IP adresi istemci bilgisayardan farklı bir ağ üzerindeki bir adres olması veya istemci bilgisayarın varsayılan ağ geçidini yönlendirmekte nasıl bildiğiniz bir adresine sahip olabilir.

TCP/IP adreslerini sırasını, TCP/IP iletişim kuralı bağlama sırasını Bindings iletişim kutusundaki (Denetim Masası'ndaki Ağ'ı erişilebilir) tarafından denetlenebilecek nedeniyle bu sorun Windows NT Server 3.51 altında değildi.

Windows NT Server 4.0 altında TCP/IP ağlarının iç sırasını, ağ bağdaştırıcısı TCP/IP başlatma oluştuğunu sıraya göre belirlenir. Bu nedenle, doğrudan TCP/IP adreslerini SNA sunucuda kayıtlı sırasını denetlemek için bir yol yoktur.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, aşağıda belirtilen düzeltmeyi edinin. Bu güncelleştirmenin hangi IP adresi SNA istemci bilgisayarlara aşağıdaki kayıt defteri girdisinde duyurulan belirtmek yöneticinin:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\SnaBase
  \Parameters\SnaTcp\ 

  Network:REG_DWORD:<network number>
				
burada varsayılan değer sıfırdır. Bu sunucu için yapılandırılmış iki farklı TCP/IP adresi varsa, "1" için Ağ'ı ayarlamayı deneyin.

Bu kayıt defteri girdisi, SNA Server 3.0 tarafından zaten destekleniyor unutmayın.

Durum

Microsoft SNA Server sürüm 2.0, 2.1, 2.11 ve 3. 0'da bir sorun için onaylamıştır. Bu sorun en son SNA Sunucusu sürüm 2.11 giderilmiştir ABD hizmet paketi. Bu hizmet paketi (boşluksuz) Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki sözcük sorgudan elde etme hakkında daha fazla bilgi için:
s e r <a1>v</a1> BİR c p k

Özellikler

Makale numarası: 161778 - Last Review: 9 Şubat 2014 Pazar - Gözden geçirme: 3.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SNA Server 2.0
 • Microsoft SNA Server 2.1
 • Microsoft SNA Server 3.0
 • Microsoft SNA Server 3.0 Service Pack 4
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbnetwork KB161778 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:161778

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com