Diagnostikovanie a spracovanie smerovačov s čiernymi dierami

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 159211 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Verzia tohto článku pre systém Microsoft Windows XP je dostupná pod číslom 314825.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

SUHRN

Na TCP/IP rozľahlej siete (WAN), komunikáciu cez niektoré trasy môže zlyhať, ak priebežné sieťové segmenty mať veľkostí paketov menší ako oznamujúci hostitelia a smerova?e neposielajte zodpovedajúce reakcie ICMP Táto podmienka. Alternatívne sa brána firewall je na cestu môže klesnúť takéto reakcie. Smerovač, ktorý spôsobí, že táto podmienka je niekedy známa ako "čierna Hole"smerovača. Nástroja Ping, štandardná pomôcka nainštalovaná s Microsoft Protokol TCP/IP systému Windows, možno zistiť smerovače s čiernymi dierami. Niektoré odporúčania sú poskytované obísť alebo opraviť problémy s čiernej diery smerovače.

DALSIE INFORMACIE

Keď sieťový smerovač dostane väčší ako paket Hodnotu Transfer jednotka MTU (maximum) budúci segment siete a že paket IP vrstva "Nechcem fragmentovať" bit nastavený príznak, smerovač posielať ICMP cieľ nedosiahnuteľný správu späť do odosielajúcom hostiteľovi. Keď to nie je náhodou, pakety môžu byť vypustený, spôsobujú rôzne chyby, ktoré sa budú meniť s aplikácia, ktorá komunikuje cez spojenie zlyhalo. Tieto chyby budú nevyskytne, keď aplikácia sa pripája k počítaču v lokálnej podsieti. V problém sa môže zdať intermitentnú, ale pri podrobnejšom prešetrení, môže byť duplikovaný, ako v tom, že klient prečítať veľký súbor zo vzdialeného hostiteľa.

V Ping pomôcku možno zistiť smerovače s čiernymi dierami pomocou -f (nie fragment) a parametrom -l (veľkosť medzipamäte). Nastavenie parametra bude -f spôsobiť nástroja Ping na odoslanie paketu echo protokolu ICMP s IP "nemajú fragment"bitu set. Parameter -l nastaví veľkosť medzipamäte alebo užitočného zaťaženia, z Paketu Echo protokolu ICMP. Rovná sa najväčší medzipamäť, ktorá môže byť odoslaná Nefragmentovaný MTU mínus IP a protokolu ICMP hlavičky (MTU-28) najmenší MTU pozdĺž trasy. Napríklad, pretože Ethernet má MTU 1500 bajtov, pod najlepšie okolností Ping mohol echo Nefragmentovaný paket protokolu ICMP nárazníkových zón 1472 bajtov. Syntax pre príkaz Ping v tomto prípade by bolo:

Ping <computer name="" or="" ip="" address="">-f -l 1472<b00> </b00> </computer>

Toto by mal fungovať na všetkých miestnych adries IP. Ak MTU všetkých segmentov smerovaný pripojenie sa 1500 alebo väčší, paket by rovnako vrátia. Ak tam sú priebežné segmentoch s menšími hodnotami MTU a smerovače vrátiť príslušné Paket protokolu ICMP Nedosiahnuteľný, utility by displej "paket potreby fragmentovaný ale DF nastaviť ". Ak existujú segmenty pozdĺž trasy s menšie hodnotami MTU a vhodné ICMP paketov nevráti, nástroja Ping by mali zobrazovať "Žiadosti uplynul časový limit." Predvolené hodnotami MTU spoločnej sieťového média sú opísané v článku databázy Knowledge Base 314496.

Zmenou parametra -l o následné ping, najväčší Nefragmentovaný paketu, ktorý bude cestovať osobitné trasa je možné nájsť. Najmenšie MTU je vo všeobecnosti použitie 576 bajtov, takže by ste mali môcť bezpečne začať pufrom ICMP 548, potom pracovať až tam. Napríklad, ak Otestuje dostupnosť <host name="" or="" address="">. -f -l 972</host> Vráti pakety a Ping <host name="" or="" address="">-f-l 973</host> zlyhá, najväčší MTU, ktoré môžu byť použité počas Táto cesta je 1000 (972 + 28).

Stanovovať alebo obísť čiernej diery smerovače, existujú štyri možné riešenia:
 1. Zapnúť detekcie čiernych dier PMTU na Windows hostiteľov, ktoré bude komunikujú cez pripojenie široké oblasti tak, ako v programe Microsoft Článok databázy Knowledge Base136970. V tomto prípade Windows NT 3.51 Service Pack 2 alebo novším, alebo Windows NT 4.0 sa použijú.
 2. Konfigurovať smerovačov poslať ICMP kód typu 3 4 (cieľ nedosiahnuteľný nemajú fragmentovať (DF) bit odoslané a fragmentácia správy sa vyžaduje). To si môže vyžadovať modernizáciu smerovač softvér alebo firmvér, konfiguráciu smerovača alebo smerovač nahradenie.
 3. Vypnúť PMTU objav na Windows hostiteľov, ktoré komunikujú nepríjemné trasách. To bude nakonfigurovať predvolenú hodnotu MTU 576 bajtov. Toto výkon siete, by mohol spôsobiť značný rozklad.
 4. Nastaviť MTU hostiteľskej rozhranie ako najväčšia čierna diera smerovač zvládne. Zaručí sa veľkosť najväčšieho možného paketu sa odošle cez toto pripojenie, ale spôsobí miestnej dopravy a prevádzky cez smerovaného pripojenia bez problémov použiť menšie pakety ako oni by inak. Toto riešenie predpokladá, že ste sa určuje hodnotu MTU a stav všetkých možných odkazy, ktoré mohli byť použité môže hostiteľský.
Ďalšie informácie nájdete po kliknutí na nasledovné číslo článku články databázy Microsoft Knowledge Base:
120642Konfigurácia parametre TCP/IP a NBT pre systém Windows 2000 alebo Windows NT
128797 Nedajú sa preniesť súbory cez DEC 250 a DEC 500 smerovačov
136970 PMTU čierna diera detekcie algoritmus zmeniť pre Windows NT 3.51
138575 Oznámenie zlyhá cez Ethernet segmentu medzi FDDI krúžky
314496 Predvolené veľkosti MTU pre rôzne sieťové topologických
Ďalšie informácie nájdete v téme Internet RFC 1191 a RFC 1435. Ak chcete vykonať inštaláciu, navštívte nasledujúcu webovú lokalitu:
http://www.FAQs.org/RFCS/
Pozri tiež kapitolu 6, „TCP/IP realizačné,"v systéme Windows NT Server Resource Kit. Chcete urobiť, navštívte nasledovnú webovú lokalitu spoločnosti Microsoft:
http://www.Microsoft.com/Resources/Documentation/WindowsNT/4/server/RESKIT/en-US/net/sur_tcp2.mspx

Vlastnosti

ID článku: 159211 - Posledná kontrola: 17. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Web Edition
 • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Premium Edition
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Server 3.51
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.51
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.5
Kľúčové slová: 
kbnetwork kbmt KB159211 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:159211

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com