Konfigurace výchozí brány pro počítače s více adresami

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 157025 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Poznámka
Tento článek se vztahuje na systém Windows 2000. Podpora pro systém Windows 2000 končí dne 13. července 2010. Na Centrum ukončení odborné pomoci řešení v systému Windows 2000 je výchozí bod pro plánování strategie přenesení ze systému Windows 2000. Další informace naleznete Zásady poskytování technické podpory společnosti Microsoft.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Souhrn

Počítač s více adresami je jeden, který má více síťových rozhraní. Pro pomocí protokolu TCP/IP, tato rozhraní mohou být počítače samostatný síťového rozhraní karty (NIC) nebo více adres IP na jedno rozhraní NIC. Tento článek pojednává o Doporučená metoda konfigurace výchozí brány na více adres počítače.

Další informace

Ve vlastnostech protokolu TCP/IP u všech výše uvedených produktů, máte možnost konfigurace výchozí brány pro každý NIC nebo více výchozích brány pro stejné rozhraní NIC. Přidá každou síťovou KARTU, která má výchozí brány 0.0.0.0 trasa (výchozí trasa) do směrovací tabulky.

V obou případech TCP/IP směrovací tabulky budou mít více výchozích tras uvedené (zobrazení směrovací tabulky, zadejte příkaz "ROUTE PRINT" řádku). S největší pravděpodobností použít trasa je výchozí brána primární NIC, ke kterému je vázán protokol TCP/IP, ale to není vždy případu. Pokud relaci protokolu TCP (Transmission Control Protocol) na výchozí aktivní vyprší časový limit brány, TCP, můžete přepnout na další výchozí brány. To lze představovat problém v závislosti na konfiguraci sítě.

Nedoporučujeme více adaptérů, které jsou konfigurovány na stejný síť (může dokonce vytvořit další režii). Další informace o TCP/IP chování při více adaptérů jsou konfigurovány ve stejné síti, prosím naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
175767 Očekávané chování více adaptérů ve stejné síti.
Pokud oba nic jsou ve stejné síti souvislé, nemělo by to být jako výchozí brány, které jsou platné, dokud problém. Nicméně pokud jsou síťové karty nakonfigurován v nesouvislých sítí nebo sítí, které jsou fyzicky odděleny a nemůže komunikovat s ostatními, nebudete moci komunikovat spolehlivě s cílového hostitele.

Běžné použití více výchozích bran je konfigurace zálohování brány pro případ poruchy primárního brány (směrovače). Tuto zálohu Brána používá mrtvé brány a je spuštěna pouze pomocí protokolu TCP nebo provozu orientovaná na připojení. Nástroje jako nelze vynutit PING Výchozí brána přepínat, protože tyto nástroje používat uživatelské Datagram Protocol (UDP) a Internet Control Message Protocol (ICMP).

Další informace naleznete v následujících článcích Znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
128978 Rozpoznávání mrtvé brány v protokolu TCP/IP systému Windows NT
171564 TCP/IP mrtvé brány algoritmu rozpoznání aktualizace pro systém Windows NT
Pouze jedna výchozí brána by měl být nakonfigurován v libovolném počítači s více adresami. Výchozí brána je globální konfigurace serveru, není nastavení že musí být stanovena pro každý síťový adaptér. Server je informován o všechny sítě je připojen přímo k a přidá do každé trasu síť, pro které má adresu TCP/IP.

Výchozí brána se používá pouze pro přenos, který musí přejít do sítě který server nemá žádná trasa. Je aktivní pouze jedna výchozí brána v počítači současně. Obecně byste měli nastavit výchozí Brána na nejsložitější sítě a pole ponechte prázdné na druhé adaptér. Však potřeby odolnost některou z následující:

 • Pokud jsou k dispozici ve stejné podsíti více směrovačů, konfiguraci jednoho (nebo více) výchozí brány na stejný síťový adaptér. To umožňuje víte, která je ve skutečnosti primární. Ponechat všechny další adaptéry' Konfigurace výchozí brány prázdné. - nebo -

 • Pokud v nesouvislých sítí adaptérů v počítači s více adresami (podsítí, které nejsou propojeny směrovači), nakonfigurujte jednu (nebo více) výchozí brány na stejný síťový adaptér a použití statických tras pro vzdálené sítě, které je dosaženo prostřednictvím síťového adaptéru s č Výchozí brána. - nebo -

 • Protokol silent RIP použít naslouchání Routing Information Protocol (RIP) a vysílání k dispozici výchozí trasy se jedinečné náklady. Na upřednostňovaný výchozí brána může být jeden, inzerovány s nejnižší náklady. Další informace naleznete v následujícím článku Znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
  169161 Parametry registru pro protokol RIP pro IP verze 1
  - nebo -
 • Nejjednodušší způsob, jak řídit pořadí výchozích bran je přidání pouze jednu výchozí bránu prostřednictvím vlastností protokolu TCP/IP v ovládacím prvku Panel a přidat všechny další brány pomocí nástroje příkazového řádku Route.exe. poskytnutím jedinečné nákladů pro každou bránu pořadí brány lze snadno určit.

Vlastnosti

ID článku: 157025 - Poslední aktualizace: 23. dubna 2011 - Revize: 5.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.1
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.5
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.51
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Server 3.51
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows for Workgroups 3.11
 • Protokol Microsoft TCP/IP pro systém Windows for Workgroups 3.11
 • Microsoft Windows 95
Klíčová slova: 
kbinfo kbnetwork kbmt KB157025 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:157025

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com