Na konverziu zväzku zo systému súborov FAT na NTFS je potrebné voľné miesto (Toto prepojenie môže smerovať na obsah, ktorý je čiastočne alebo celý v angličtine.)

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 156560 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

SUHRN

Konverziu oblasti disku zo systému súborov FAT na NTFS vyžaduje určité množstvo voľného miesta na disku k dispozícii s cieľom vybudovať štruktúry disku NTFS. Tento článok poskytuje popis proces Convert.exe na konverziu FAT na NTFS používa a rozoberá priestor požadované na konverziu.

DALSIE INFORMACIE

FAT a NTFS použitie veľmi odlišné disku štruktúry zastupovať Alokácia priestoru pre súbory. Tieto štruktúry sú často uvádzaná ako meta-údajov alebo súbor systému nadzemného.

Systém súborov FAT meta-údajov pozostáva z boot sektor, jeden alebo viac súborov Tabuľka FAT, pevnej-size koreňový adresár štruktúry a premennej veľkosť miesta pre každý sub-directory súvisiace s počtom súborov v sub-directory.

Iný druh režijné náklady spojené s FAT a NTFS súvisí s skutočnosť, že oba súborové systémy Vyhradenie miesta na disku v zoskupeniach o fixnej sume veľkosť. Presná veľkosť týchto alokačné jednotky alebo zoskupení ur?ujte pri formát času a predvolené nastavenia sú závislé na veľkosti zväzku. V predvolenú veľkosť klastra NTFS je menší ako predvolené pre TUK na Podobne veľké objemy.

Pretože priestor pre súbor údajov môžu byť pridelené len v celý cluster sumy, ešte jeden bajt súbor skončí, použitím klastra stojí miesta na disku na Zväzku FAT. NTFS je podobné, ale trochu zložitejšie a bude sa netýkali podrobne v tomto článku.

Rovnako ako FAT, NTFS má určité množstvo pevnú veľkosť režijné a určité suma za súbor réžie. Na podporu pokročilých funkcií NTFS, ako napríklad obnoviteľnosť, bezpečnosť, podporu pre veľmi veľké objemy, a Podobne, meta-údajov režijné NTFS je trocha väčší ako tuku meta- údaje réžii. Na strane druhej, pretože NTFS nadzemného klastra je menšia ako tuku klastra réžii, často je možné uložiť ako moc, ak nie viac údajov o zväzku NTFS ako na zväzku FAT, dokonca aj bez použitia NTFS Kompresia súborov.

S cieľom chrániť pred možnosť poškodenia spôsobeného poruchou počas konverzie, Convert.exe musí stavať NTFS meta-údajov iba pomocou priestoru, ktorý je považovaný za voľné miesto systému súborov FAT. V tomto spôsobom, ak prepočet zlyhá dokončiť, tuku zastúpenie užívateľské súbory je stále platný. Komplikuje tejto stratégie je jeden sektor NTFS údajov musí byť vyznačené špecifické miesto na disku a veľmi obmedzené počet ostatných konštrukcií musia zaberať súvislých sektorov.

Všeobecný prehľad procesu konverzie je nasledovná:
 1. Vytvoriť otvory (t. j. presťahovať tuku klastre) pre pevné umiestnenie NTFS štruktúry a iných súvislých údajov (podľa potreby) a uložte nový TUK. Ak potrebné sektory nemôže byť k dispozícii kvôli sa nečitateľné, napríklad proces konverzie zlyhá a tuku objem zostanú v tom istom štáte, bolo pred pokusom o konverzie.
 2. Vytvoriť NTFS elementárny dátových štruktúr v tuku voľného miesta. Tieto sú -veľkosť tabuľky a štruktúr, ktoré sú spoločné pre všetky zväzku NTFS. Veľkosť Tieto tabuľky môžu líšiť v závislosti na veľkosti zväzku, ale nie závisia od počtu súborov na zväzku.
 3. Vytvorenie nadradeného súboru NTFS tabuľky a adresár výpisy v tuku zdarma priestor. Miesto požadované pre tento krok je rôzny a závisí od celkový počet súborov na zväzku FAT.
 4. Známky ako voľný v bitovej mape NTFS týchto NTFS zoskupení, používaný FAT- špecifické štruktúr. Po dokončení prevodu, tuku meta-údajov režijné náklady môžete prehlásil ako voľné miesto na systém súborov NTFS.
 5. Napísať NTFS boot sektora. Toto je konečná akciu, ktorá spôsobí objem aby boli uznané ako NTFS skôr ako TUK. Ak zlyhá konverzie na ktoromkoľvek krok pred na to objem stále bude platné zväzku FAT a bude byť uznaný ako taký.
Pretože krach sa môže vyskytnúť kedykoľvek opísaného procesu minimalizuje šancu na poškodenie disku.

POZNÁMKA: Takmer všetky píše sú na tuku voľné miesto, takže zlyhanie zachovajú TUK neporušené.

Len časy, pri ktorej sme písať-voľný priestor, napríklad times na ktorých zlyhanie môže spôsobiť problémy sú:
 • Na konci krok 1, ak konverzia prepíše TUK. Algoritmus premiestnenie stálych zoskupení zaručuje, že ak zlyhanie uskutočniť počas tejto etape CHKDSK bude môcť stanoviť disku bez strát údaje.
 • V kroku 5, pri písaní boot sektora. Ak nastane porucha počas Tento krok a objem prevedie je systémovou oblasťou ( aktívny, primárna oblasť používa na zavedenie systému) existuje šanca že systém by mohol byť ponechané v štáte, kde by nie začať. V nepravdepodobnom prípade že to uskutočňuje, by mal byť ešte možné spustenie systému pomocou spúšťacej diskety.
Convert.exe vykonáva výpočet založený na počet predošlé súborov na zväzku FAT a veľkosti zväzku zistiť, koľko voľného miesta je potrebné pred začatím procesu konverzie. Pre štandardné hardvérové (pevné disky s 512 bajtov na sektor) rovnica scvrkává na po:
 1. Začať berúc veľkosti zväzku v bajtoch a vydelením 100. Ak táto hodnota je menej ako 1 048 576, použite 1 048 576. Ak je väčšia ako 4,194,304, pomocou 4,194,304.
 2. Pridať vyššie veľkosti zväzku v bajtoch vydelí 803.
 3. Pridať k vyššie uvedenému počet súborov a adresárov na objem vynásobí 1280.
 4. Pridať vyššie 196,096.
Popri vyššie, ak je rozšírený atribút informácií o Zväzku FAT Convert.exe bude brať do úvahy dodatočné priestor bude vyžadovať. Rozšíreného atribútu informácie bežne nie je prítomný a len by odplatu, ak bol spustený systém OS/2 a rozšírené atribúty sa používali.

Vyššie uvedeného výpočtu úzko zrkadlá výpočtu vykonávané Convert.exe. presný výsledok získaný v danom systéme môže líšiť mierne.

POZNÁMKA: Toto je voľný priestor vyžaduje Convert.exe pred pokúsi konverziu. Výpočet zahŕňa príspevok pre možnosť že chybné sektory sa môžu vyskytnúť pri tuku voľného miesta. Avšak v prípadoch, keď objem len dostatok voľného miesta na začať konverziu, a významná časť z disku je objavil budú nepoužiteľné, konverzia môže zlyhať. Ako je uvedené vyššie, to by nemalo viesť k akékoľvek poškodenie disku. Objem by automaticky klesnúť späť na pričom uznané ako TUK.

Vlastnosti

ID článku: 156560 - Posledná kontrola: 17. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
Kľúčové slová: 
kbenv kbmt KB156560 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:156560

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com