Ako zvýšiť konvenčnej pamäte pre MS-DOS-založené programy

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 134399 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento článok popisuje zvýšiť veľkosť konvenčnej pamäte dostupné pre MS-DOS-založené programy v systéme Windows. Tieto témy sú diskutované:
 • Určenie súčasných podmienok pamäte.
 • Sprístupnenie viac konvenčnej pamäte.

DALSIE INFORMACIE

MS-DOS-založené programy vyžadujú určité množstvo konvenčnej pamäte na spustiť, dokonca aj pri ich spustení v systéme Windows. Ak sa pokúsite spustiť MS-DOS-založený program, ktorý vyžaduje viac konvenčnej pamäte, ako je v súčasnosti k dispozícii vo vašom počítači, program nemusí fungovať správne alebo vôbec, a chybové hlásenie upozorňujúce, že existuje nedostatočná môžu byť zobrazené pamäte na spustenie programu. V takom prípade musíte nakonfigurovať počítač tak, aby viac konvenčnej pamäte je k dispozícii.

Určenie súčasných podmienok pamäte

Určiť, koľko konvenčnej pamäte je aktuálne k dispozícii pre MS-DOS-založené programy, zadajte nasledovný príkaz príkazového riadka stlačte kláves ENTER a potom zobraziť hodnotu na najväčší spustiteľný Program Veľkosť riadok:
/c príkaz MEM
Ak je hodnota v riadku najväčšia spustiteľný Program veľkosť menšia ako veľkosť konvenčnej pamäte, na ktoré sa požadujú MS-DOS-založený program vám sa pokúšate spustiť, program nemusí spustiť správne alebo vôbec, kým ste prekonfigurujte vašom počítači. Určiť, koľko konvenčnej pamäte najmä MS-DOS-založený program vyžaduje, v dokumentácii súčasťou programu, alebo sa obráťte na výrobcu programu.

Sprístupnenie viac konvenčnej pamäte

Ovládače a rezidentné programy, ktoré načítať z Config.sys a súbory Autoexec.bat môže znížiť veľkosť konvenčnej pamäte dostupné pre MS-DOS-založené programy. Narastajúcemu množstvu konvenčných pamäť, ktorá je k dispozícii pre MS-DOS-založené programy zvyčajne zahŕňa odstránením nepotrebných ovládačov a programov z Config.sys alebo Súbory Autoexec.bat, nahradenie ovládače pre reálny režim v súbore Config.sys chránený režim verzie, alebo nakládky ovládače a programoch do horného pamäte namiesto časti konvenčnej pamäte.

Odstránením nepotrebných ovládačov a programov:

Na stanovenie ak konkrétneho vodiča alebo rezidentného programu v Súbor Autoexec.bat alebo Config.sys sa vyžaduje pre váš počítač na funkciu správne, skontrolujte dokumentáciu dodanú s program alebo zariadenie že nainštalovaný ovládač alebo rezidentný program, alebo sa obráťte na program alebo výrobcu zariadenia.

Ak si nie ste istí, ktoré program alebo zariadenie inštalované konkrétneho vodiča alebo rezidentný program, pokúste sa zistiť, či vodič alebo Program je potrebné vyriešiť dočasným vypnutím zodpovedajúci riadok v súboru Config.sys alebo Autoexec.bat. Ak váš počítač, zariadenia nainštalovaný na vašom počítači a programy spustiť na počítači Zdá sa, že všetky správne fungovať po zakážete čiary, vodič alebo Rezidentný program možno nie je potrebné.

POZNÁMKA: Pred upravíte súbory Config.sys alebo Autoexec.bat, ste mali urobiť záložné kópie súborov. Všetky ovládače pevných diskov, diskov oddeľovacích ovládače alebo ovládačov kompresie disku neodstraňujte, kým sa pokúšate určiť, ak sú potrebné ovládače a programy v súboroch Config.sys alebo Autoexec.bat. Informácie o špecifické ovládače ktoré by nemali byť odstránené, nájdete v kapitole 35 Microsoft Windows 95 Resource Kit.

Nahradenie chráneného režimu verzie ovládače pre reálny režim:

Systém Windows obsahuje ovládače v chránenom režime pre mnoho zariadení. okrem toho Mnoho výrobcov hardvéru poskytujú ovládače v chránenom režime pre ich zariadenia. Pokúste sa nainštalovať ovládač pre chránený režim Windows zariadenie nainštalované v počítači, postupujte nasledovne:
 1. V Ovládací Panel, dvakrát kliknite na Pridať nový hardvér.
 2. Kliknite na položku Next, skontrolujte Yes (Odporúča sa) je vybratá, kliknite na tlačidlo Next, a potom kliknite na tlačidlo Next znova.
Ak Sprievodcu pridaním nového hardvéru nezahŕňa rozpozná zariadenie a nainštalovať ovládač pre chránený režim pre to, pokúste sa nainštalovať Windows ovládač pre chránený režim pre zariadenie manuálne. Tak chcete urobiť, postupujte podľa týchto kroky:
 1. V Ovládací Panel, dvakrát kliknite na Pridať nový hardvér.
 2. Kliknite na položku Next, kliknite na tlačidlo Nie, a potom kliknite na tlačidlo Next.
 3. Kliknite na typ zariadenia, pre ktoré sa pokúšate nainštalovať ovládač pre chránený režim v Typy hardvéru a potom kliknite na Next.
 4. Kliknite na položku výrobcu prístroja v Výrobcovia rámček. Ak sa zariadenie zobrazí Modely rámček, kliknite na zariadenie a potom kliknite na tlačidlo ok Ak chcete nainštalovať ovládač pre chránený režim. Ak výrobca zariadenia sa nezobrazí v Výrobcovia políčko alebo zariadenie sa nezobrazí v Modely rámček, Windows neobsahuje chránený režim ovládač pre zariadenie.
Na určenie, ak poskytuje výrobca hardvéru chránený režim ovládač pre toto zariadenie, obráťte sa na výrobcu zariadenia.

Načítanie ovládačov a programov do hornej pamäte:

Pokúsi načítať jeden alebo viac ovládačov alebo pamäte pobytom programy z súbory Config.sys alebo Autoexec.bat do hornej pamäte, skontrolujte, či Súbor Config.sys obsahuje riadky podobné nasledovné riadky (v po poradí):
  device=c:\windows\himem.sys
  device=c:\windows\emm386.exe noems
  dos=high,umb
  devicehigh=c:\windows\command\drvspace.sys /move
				

Potom skúste nakládky ovládače v súbore Config.sys pomocou Príkazu DEVICEHIGH namiesto z príkazom DEVICE. Okrem toho, skúste načítanie rezidentných programov v pomocou súboru Autoexec.bat Príkaz LOADHIGH.

Poznámka: Ak váš počítač je nakonfigurovaný tak, aby rozšíril pamäte je k dispozícii a sú načítaní súboru Mscdex.exe zo súboru Autoexec.bat, budete môžete sa pokúsi načítať časť súboru Mscdex.exe do expandovanej pamäte pomocou prepínača /E v príkazovom riadku Mscdex.exe.

ODKAZY

Ďalšie informácie o narastajúcemu množstvu konvenčných pamäť, ktorá je k dispozícii pre MS-DOS-založené programy v systéme Windows, prosím nájdete v nasledujúcich článkoch databázy Microsoft Knowledge Base:
ID ČLÁNKU: 37242
Názov: Všeobecné Tutorial o rôznych formách pamäte

ID ČLÁNKU: 77083
Názov: Optimalizácia vášho používania blokov hornej pamäte

ID ČLÁNKU: 87165
Názov: Prepínače príkazového riadka pre MSCDEX.EXE

Vlastnosti

ID článku: 134399 - Posledná kontrola: 10. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows 95
Kľúčové slová: 
kbenv kbhowto kbmt KB134399 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:134399

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com