Zvětšení konvenční paměti pro programy založené na systému MS-DOS

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 134399 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento článek popisuje, jak zvětšit množství konvenční paměti. k dispozici pro programy založené na systému MS-DOS v systému Windows. Následující témata jsou popsány:
 • Stanovení podmínek aktuální paměti.
 • Zpřístupnění konvenční paměť.

Další informace

Programy založené na systému MS-DOS vyžaduje určité množství konvenční paměti spustíte, i když je spustit v systému Windows. Při pokusu o spuštění Založené na systému MS-DOS program, který vyžaduje konvenční paměti, než je v počítači aktuálně k dispozici, program nemusí pracovat správně nebo vůbec a chybová zpráva oznamující, že je nedostatečná může být zobrazen paměti ke spuštění programu. V takovém případě je nutné Překonfigurujte počítač tak, aby je dostupná konvenční paměť.

Stanovení podmínek aktuální paměti

Určit množství konvenční paměti je nyní k dispozici Programy založené na systému MS-DOS zadejte následující příkaz na příkazovém řádku, stiskněte ENTER a zobrazit hodnotu na největší spustitelný soubor programu Velikost řádku:
mem /c
Pokud je menší než hodnota na řádku maximální velikost spustitelného programu množství konvenční paměti vyžadované programem založené na systému MS-DOS jsou při pokusu o spuštění, program nemusí pracovat správně nebo vůbec dokud Změňte konfiguraci počítače. Určit množství konvenční paměti vyžaduje konkrétní aplikace založené na systému MS-DOS naleznete v dokumentaci součástí programu nebo se obraťte na výrobce programu.

Zpřístupnění konvenční paměť

Ovladače zařízení a z Config.sys načíst rezidentní programy a soubory Autoexec.bat, můžete snížit množství konvenční paměti k dispozici pro programy založené na systému MS-DOS. Zvýšení množství konvenční paměť, která je k dispozici pro programy založené na systému MS-DOS obvykle zahrnuje odebrání nepotřebných ovladačů a programů z Config.sys nebo Soubory Autoexec.bat, nahrazení v souboru Config.sys ovladače pro reálný režim verze pro chráněný režim, nebo načtení ovladačů a programů do horní paměti namísto konvenční paměti.

Odebrání nepotřebných ovladačů a programů:

Zjistěte, zda určitý ovladač nebo rezidentní program v Je vyžadováno pro počítače funkci souboru Config.sys nebo Autoexec.bat správně naleznete v dokumentaci k programu nebo zařízení který byl nainstalován ovladač nebo rezidentní program nebo se obraťte program nebo výrobce zařízení.

Pokud si nejste jisti kterých program nebo zařízení nainstalované ovladače nebo rezidentního programu, můžete se pokusit zjistit, zda ovladač nebo Program je nezbytné dočasným zakázáním odpovídající řádek v souboru Config.sys nebo Autoexec.bat. Pokud váš počítač, zařízení nainstalované v počítači a programech spuštěných v počítači všechny zdánlivě fungovat správně po zakázání řádku, ovladač nebo rezidentní program nemusí být nezbytné.

POZNÁMKA:: Před upravíte soubory Config.sys nebo Autoexec.bat, měli byste záložní kopie souborů. V době, kdy se snažíte zjistit, zda jsou nezbytné ovladače a programy v souborech Config.sys nebo Autoexec.bat, neodebírejte žádné ovladače pevného disku, ovladače pro vytváření oddílů disku nebo ovladače pro kompresi disku. Informace o specifické ovladače že by neměla být odebrána, získáte v kapitole 35 systému Microsoft Windows 95 Resource Kit.

Nahrazení chráněného režimu verze ovladače pro reálný režim:

Systém Windows obsahuje ovladače pro chráněný režim pro mnoho zařízení. Kromě toho Mnoho výrobců hardwaru poskytují ovladače pro chráněný režim pro jejich zařízení. Pokus o instalaci ovladače pro chráněný režim systému Windows pro zařízení nainstalované v počítači, postupujte takto:
 1. V Ovládací panely, poklepejte na položku Přidat nový Hardware.
 2. Klepněte na tlačítko Další, ověřte, zda Ano (Doporučeno) je vybrána, klepněte na tlačítko Dalšía klepněte na tlačítko Další znovu.
Pokud není zařízení rozpoznat a nainstalovat Průvodce přidáním nového hardwaru ovladač pro chráněný režim pro něj, můžete se pokusit nainstalovat Windows ovladač pro chráněný režim zařízení ručně. Chcete-li to provést, postupujte kroky:
 1. V Ovládací panely, poklepejte na položku Přidat nový Hardware.
 2. Klepněte na tlačítko Další, klepněte na tlačítko Nea klepněte na tlačítko Další.
 3. Klepněte na typ zařízení, pro kterou se pokoušíte nainstalovat ovladač pro chráněný režim v Typy hardwaru pole a pak klepněte na tlačítko Další.
 4. Klepněte na výrobce zařízení v Výrobci pole. Pokud se zobrazí konkrétní zařízení Modely Klepněte na zařízení a klepněte na tlačítko OK Nainstalujte ovladač pro chráněný režim. Pokud výrobce zařízení nezobrazí v Výrobci konkrétní zařízení nebo pole se nezobrazí v Modely pole Windows neobsahuje ovladač pro chráněný režim zařízení.
K určení, pokud výrobce hardwaru poskytuje chráněný režim ovladač zařízení, obraťte se na výrobce zařízení.

Načtení ovladačů a programů do horní paměti:

Pokus o načtení ovladače nebo paměti rezidentní programy z soubory Config.sys a Autoexec.bat do horní paměti, zkontrolujte, zda Soubor Config.sys obsahuje řádky, které jsou podobné následující řádky (v následující pořadí):
  device=c:\windows\himem.sys
  device=c:\windows\emm386.exe noems
  dos=high,umb
  devicehigh=c:\windows\command\drvspace.sys /move
				

Zkuste načtení ovladačů zařízení pomocí souboru Config.sys Příkaz DEVICEHIGH namísto příkazu DEVICE. Kromě toho akci. načtení rezidentních programů pomocí souboru Autoexec.bat Příkaz LOADHIGH.

Poznámka: Je-li počítač nakonfigurován tak, aby rozšířené paměti je k dispozici a při načítání souboru programu Mscdex.exe ze souboru Autoexec.bat, je Můžete se pokusit načíst část souboru programu Mscdex.exe do použití expandované paměti přepínač /E na příkazovém řádku programu Mscdex.exe.

Odkazy

Další informace o zvýšení množství konvenční paměť, která je k dispozici pro programy založené na systému MS-DOS v systému Windows, prosím naleznete v následujících článcích znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
ID ČLÁNKU: 37242
Název: Obecné kurz na různé formy paměti

ID ČLÁNKU: 77083
Název: Optimalizace využití bloky horní paměti

ID ČLÁNKU: 87165
Název: Přepínače příkazového řádku pro MSCDEX.EXE

Vlastnosti

ID článku: 134399 - Poslední aktualizace: 23. dubna 2011 - Revize: 4.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows 95
Klíčová slova: 
kbenv kbhowto kbmt KB134399 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:134399

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com