Riešenie problémov s konfliktami zariadení pomocou programu Správca zariadení

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 133240 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento článok obsahuje kroky, ktoré môžete použiť na riešenie problémov hardvéru problémy s konfiguráciou pomocou Správcu zariadení. Preskúmať a zmeniť konfigurovateľné softvér zariadenia môžete použiť správcu zariadení. Všimnite si, že ak vaše hardvérovom zariadení používajú prepojky kolíkov alebo dip prepínače, musíte nakonfigurovať zariadenie manuálne.

DALSIE INFORMACIE

Ak chcete spustiť Správcu zariadení:
 1. Kliknite na položku Štart, ukážte na Nastavenie, a potom kliknite na tlačidlo Ovládací Panel.
 2. Dvakrát kliknite na Systém, a potom kliknite na tlačidlo Správca zariadení kartu.

Informácie o odstraňovaní problémov

 • Ak sa vyskytne problém so zariadením, je uvedený v stromovej štruktúre hardvéru podľa Počítač. Problém zariadenie má tiež, symbol, ktorý označuje typ problému:
  • Čierny výkričník (!) v žltom poli označuje, zariadenie je v stave problém. Poznámka fungovanie zariadenie, ktoré je v stave problém.
  • Zobrazí sa kód problém vysvetľujúcu problém pre zariadenie.
  • Červené "X" označuje zariadením so zdravotným postihnutím. Zdravotne postihnutých zariadenie je zariadenie, ktoré fyzicky prítomný v počítači a je náročné zdrojov, ale nemá načítať ovládač pre chránený režim.
  • Modrého "i" biely pole na zariadenie prostriedku v počítači vlastnosti naznačuje, že funkciu použiť automatické nastavenie nie je vybratá pre zariadenie a manuálne bol vybratý zdroj. Všimnite si, že toto nenaznačuje problém alebo v deaktivovanom stave.
  • Zelená otáznik "?" v Správcovi zariadení znamená, že je nainštalovaný kompatibilný ovládač pre toto zariadenie, naznačujúce možnosť, že všetky funkcie nemusia byť dostupné. Všimnite si, že sa to vzťahuje iba na Windows Millenium Edition.
  POZNÁMKA: Niektoré zvukové karty a videoadaptéry nesmú hlásiť všetky zdroje sú s využitím systému Windows. To môže spôsobiť Správcovi zariadení zobraziť len jedno zariadenie v konfliktu alebo žiadne konflikty vôbec. To overiť vypnutie zvukovej karty alebo pomocou štandardných ovládača videa VGA či konflikt je vyriešený. Všimnite si, že toto je známy problém s S3 zobrazovacie adaptéry a 16-bitové Sound Blaster zvukové karty alebo zvukové karty, že pomocou Sound Blaster emulácie Sound Blaster kompatibilitu.

 • Keď vyberiete konkrétneho zariadenia v Správcovi zariadení a kliknite na Vlastnosti tlačidlo, zobrazí hárok vlastností. Hárok vlastností má Všeobecné kartu.

  POZNÁMKA: Niektoré zariadenia môžu mať iné karty okrem Všeobecné kartu. Nie všetky hárky vlastností mať rovnaké kariet; Niektoré zariadenia môžu mať Zdroj na karte Ovládač na karte a Nastavenie kartu, alebo niektorých ich kombinácia.

  V hornej časti hárka vlastností neexistuje popis zariadenia. Po kliknutí na tlačidlo Zdroj na karte okno v strede karte označuje, typy zdrojov, ktoré sú k dispozícii pre vybraté zariadenie.

  Obsahuje zoznam Schránka v spodnej Konfliktného zariadenia zoznam. Tento zoznam uvádza konflikt s kódom chyby.
 • Poznámka Použiť automatické nastavenie začiarkavacie políčko. Ak systém Windows úspešne zistí zariadenie, toto políčko je začiarknuté a zariadenie by malo pracovať správne. Ak nastavenia prostriedkov sú založené na základnú konfiguráciu <n>(kde <n>je ľubovoľné číslo od 0 do 9), môže byť potrebné zmeniť konfiguráciu výberom rôznych základnú konfiguráciu zo zoznamu. Ak nie je uvedený najmä konfigurácie chcete pre toto zariadenie ako základnú konfiguráciu, je možné kliknúť na<b00> </b00> </n> </n>Zmena nastavenia tlačidlo manuálne Adjustácia zdrojov. Napríklad, ak chcete upraviť nastavenie vstupno-výstupný rozsah:

  1. Kliknite na Použiť automatické nastavenie zrušte začiarknutie políčka.
  2. Kliknite na položku Zmeniť nastavenie.
  3. Kliknite na vhodné vstupno-výstupný rozsah pre zariadenie.

Poznámky

 • Ak kliknete na tlačidlo Tento počítač a potom kliknite na tlačidlo Vlastnosti, vidíte hárok vlastností s Zobrazenie prostriedkov a Vyhradenie prostriedkov kartu.

  V Vyhradenie prostriedkov kartu vylučuje prostriedok z používa systém Windows.

  V Zobrazenie prostriedkov karta zobrazuje zdroje, ktoré sú pridelené systémom Windows alebo zdedené z Plug a Play systému BIOS alebo PCI bus počítača.
 • Vypnutie zariadenia Správca zariadení, v Vlastnosti, na Všeobecné kartu jasné zvo?te Vypnúť v tomto hardvérovom profile začiarkavacie políčko.

Dodatočná podpora

Explaination kódov chýb, ktoré sú generovaných Správcom zariadení nájdete v nasledovnom článku databázy Microsoft Knowledge Base:
125174 Vysvetlenie kódov chýb generovaných Správcom zariadení
Ak ste boli schopní vyriešiť váš problém pomocou krokov, ktoré sú ustanovené v tomto článku, ďalšie riešenie problémov Pomocníka nájdete na nasledujúcej webovej lokalite spoločnosti Microsoft:
http://support.Microsoft.com/default.aspx?

Webové vysielania technickej podpory

Webové vysielania technickej podpory sú informácie služby technickej podpory ponúka všetky Online podpora odberateľom. Zobraziť webové vysielanie na riešenie problémov hardvérové problémy v systéme Windows Me, navštívte nasledovnú webovú lokalitu spoločnosti Microsoft:

325058 Podpory WebCast: Riešenie problémov hardvéru konfliktov v Microsoft Windows 98 a Microsoft Windows Millennium Edition


Pomocné informácie venované problémom so zariadeniami v systéme Windows Vista sú k dispozícii na nasledujúcej webovej stránke spoločnosti Microsoft:
Oprava problémov s nefunkčnými alebo nezistenými zariadeniami v systéme Windows

Vlastnosti

ID článku: 133240 - Posledná kontrola: 10. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows 95
Kľúčové slová: 
kbhowto kbsetup kbtshoot kbmt KB133240 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:133240

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com