Ako chrániť zavádzacieho sektoru pred vírusmi v systéme Windows

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 122221 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

SUHRN

Keď spustíte počítač s disketu, ktorá je infikovaná vírus, systém Windows nie je schopné detekcie, ktorá platí s mnohými operačné systémy. Niektoré vírusy, ako formy vírus, môžu nakaziť zavádzací sektor jednotky pevného disku. Tento článok popisuje niektoré metódy zavádzací sektor pevného disku ochrany pred vírusmi.

DALSIE INFORMACIE

Existuje nesprávna predstava, že ak oblasť pevného disku je NTFS, informácie v oblasť je bezpečné. NTFS ako iný súbor systémy ako súbor rozdelenie tabuľky FAT a vysoký výkon súboru Systém (HPFS), nie je rozpoznaná, kým sa systém Windows spustí službu pre systém súborov. Zavádzací sektor je oddelené od systému súborov v tomto je uznaná systému BIOS pri spúšťaní počítača.

S cieľom poskytnúť C2 úrovni vlády bezpečnosť, životné prostredie okolité systém musí spĺňať rovnakú úroveň zabezpečenia Windows poskytuje. C2 štandard vyžaduje fyzickej bezpečnosti, ako napríklad blokovanie počítač.

Chrániť váš systém od akéhokoľvek typu vírusovej infekcie v Windows a prípadne obnoviť zavádzací sektor pevného disku, použite jednu z nasledujúcich metód:
 • Odstráňte všetky diskety v jednotke a po vypínaní systému Windows.
 • Konfigurácia systému BIOS vypnúť disketu bootování (žiadna disketa hľadať) alebo zmeniť poradie zavádzací proces najprv na pevný disk.
 • Konfigurácia systému BIOS na umožnenie ochrana hesla systému.
 • Chcete opraviť oblasť spustenia, spustite počítač s disketu systému MS-DOS a spustite nasledovný príkaz:
  Fdisk/MBR
  UPOZORNENIE: Ak pevný disk bol pripravený tretím disku manager program, ako napríklad Disk Manager spoločnosti Ontrack potom Fdisk/MBR príkaz odstráni prekrytie program tejto tretej strany disk manager, ako napríklad manažér prekrytie a jednotka už začína. Preto musíte Uistite sa, že disk bol rozdelený nie s program manager tretej strany disku skôr, ako použijete tento príkaz.
 • Spustiť pomôcku na overenie a obnoviť spúšťacie súbory systému Windows.
V Fdisk/MBR príkaz funguje iba na pevné disky, ktoré sú v rámci obmedzení DOS. Ak pristupujete zariadeniami, ktoré presahujú limit 1024 valca, nemôžete spustiť Fdisk/MBR a zobrazí sa kód chyby 1762.

Master Boot Record (MBR) infikovaný vírusom, nedá spustiť disketu núdzovej opravy, kým vírusu sa očistí. Väčšina vírusu programov majú rovnaké obmedzenie ako DOS, takže nemôže spustiť proti pevný disk; Avšak, DOS 6.22 Msav.exe bude čisté MBR a RAM počítača.
Note This is a "FAST PUBLISH" article created directly from within the Microsoft support organization. The information contained herein is provided as-is in response to emerging issues. As a result of the speed in making it available, the materials may include typographical errors and may be revised at any time without notice. See Terms of Use for other considerations.

Vlastnosti

ID článku: 122221 - Posledná kontrola: 10. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows NT Server 3.51
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.1
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.5
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.51
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Advanced Server 3.1
Kľúčové slová: 
kbusage kbmt KB122221 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:122221

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com