Logické Block Addressing (LBA) definovaný

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 122052 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Logické Addressing bloků (LBA) je metoda přístupu k jednotky pevného disku. To umožňuje disky IDE větší než 504 MB (1024 válců) v velikost plně rozdělen na pomocí příkazu fdisk systému MS-DOS. Před tuto technologii omezení ROM BIOS zabránila příkaz fdisk z pomocí celý pevný disk, který byl větší než 504 megabajtů (MB), velikost, s výjimkou pomocí jiných řadič CD-ROM rutin, které efektivně přeložit nativní geometrie pevného disku.

Další informace

LBA je run-time funkcí systému BIOS. BIOS používá LBA následující příkazy: číst čtení (s a bez opakování), ověřte, dlouhý číst, zapisovat (s a bez opakování), zapisovat ověřte, zápis více dlouhých a čtení, zápis více, číst DMA, zapsat DMA, seek a formátovat stopu.

Jako s-LBA systémy informací o geometrii true pevného disku je uložen v systému CMOS. Při vykazování informace o pevný disk, MS-DOS, však systém využívající LBA podstatě znázorňuje pevného disku s méně než 1024 válců a LBA BIOS provádí překlad z MS-DOS stopu, hlava a sektor na použité jednotce čísla logických bloků povolení celý disk použit bez zvláštních ovladačů nebo nástroje třetí strany disku.

Standardní LBA určuje následující dva typy tabulek parametr jednotky:
  • Automaticky (doporučeno pro Novell NetWare a UNIX).
  • Překlad (doporučeno pro MS-DOS, Windows, 2.x OS/2 a Windows NT).
Informace o použití LBA pomocí různých sad čip BIOS, včetně určité verze těchto sad čip BIOS, které podporují LBA naleznete v následujících oddílech.

Americká Megatrends Inc.

Americká Megatrends, Inc. potvrdila, že verze jeho BIOS datem 4-25-94 a později nejsou kompatibilní s LBA. Další informace požádejte American Megatrends.

Phoenix

Micro firmware jediným zprostředkovatele BIOS inovací pro Phoenix BIOS čipové sady potvrzuje, že jsou kompatibilní s LBA BIOS verze 4.03 a vyšší. Však různé počítače a výrobcům vývěsky mohou používat konkrétní revize systému BIOS verze 4.03, které nepodporují LBA. V těchto případech výrobce hardwaru kontaktován pro příslušné BIOS upgradu. Další informace obraťte se na Micro Firmware.

Tento článek se týká produktů vyráběných dodavatelů nezávislé na společnosti Microsoft; neposkytujeme žádnou záruku (implicitně předpokládanou ani jinou) týkající se výkonu nebo spolehlivosti těchto produktů.

Vlastnosti

ID článku: 122052 - Poslední aktualizace: 17. prosince 2000 - Revize: 1.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft MS-DOS 6.0 Standard Edition
  • Microsoft MS-DOS 6.2 Standard Edition
  • Microsoft MS-DOS 6.21 Standard Edition
  • Microsoft MS-DOS 6.22 Standard Edition
  • Microsoft Windows 95
Klíčová slova: 
kbmt KB122052 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:122052
Právní omezení pro obsah znalostní báze týkající se produktů, jejichž podpora byla ukončena
Tento článek byl napsán o produktech, pro které společnost Microsoft již neposkytuje nadále podporu. Článek je tedy nabízen v takovém stavu, v jakém je, a nebude již nadále aktualizován.

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com