Ako obnoviť, konvertovať, riešenie priečinkov v systéme Windows 95/98/Me

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 119941 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento článok popisuje, ako systém Windows konvertuje existujúce Windows a Windows pre pracovné skupiny skupiny priečinkov systému Windows 95/98 a Windows Millenium Edition, ako k obnove alebo obnovenie priečinkov, ako [obmedzenia] časti z PROGMAN.Súbor INI sa prenesie do systému Windows 95/98/Me a riešenie problémov s zlyhalo konverzie.

DALSIE INFORMACIE

Poznámka: V tomto článku sa pojem "Windows" odkazuje na Windows verzie 3.1 a 3.11 a Windows for Workgroups, verzie 3.1 a 3.11.

Skupiny Versus priečinky

Systém Windows používa skupiny a položky Zoskupiť reprezentované ikonami poskytnúť prístup na programy. Predvolené skupiny pre Windows sú hlavné, príslušenstvo, hry, a pri spustení. Je napríklad položka v Hlavná skupina Ovládací Panel.

Windows 95/98/Me používa priečinky a prepojenia na rovnakú funkciu ako skupiny a položky v predchádzajúcich verziách systému Windows.

Konvertovanie skupín na priečinky

Na uľahčenie inováciu zo systému Windows na Windows 95/98/Me, spustiteľný súbor s názvom GRPCONV.EXE je súčasťou systému Windows 95, 98 a Me. Tento súbor poskytuje preklad skupín a skupiny položiek, priečinky a prepojenia.

Každá skupina je prevedený do priečinka a jeho položky sa skonvertujú na shell odkazy, ktoré sú umiestnené v konkrétnom priečinku.

GRPCONV.EXE používa informácie z databázy registry sledovať zmeny v skupine súbory, ktoré nastali od posledného GRPCONV.EXE bol spustený. Existujú žiadne položky buď systém.INI alebo WIN.Súbor INI, ktorý majú prednosť cez tieto položky systémovej databázy registry.

Naposledy upravené dátum a čas PROGMAN.Súbor INI a všetky súbory skupiny sú uložené v databáze registry systému:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\GrpConv


GRPCONV.EXE automaticky spustí po Inštalátor skopíroval väčšiny súborov potrebné na úplnú montáž a reštartovať počítač. Môžete tiež spustiť GRPCONV.EXE manuálne. GRPCONV.EXE podporuje nasledovné prepínače:
 • /S

  GRPCONV.EXE, ak je spustená s prepínačom / obnoví predvolené Windows 95/98/Me priečinky. Dialógové okno stavu s názvom "Štart Menu skratky" sa zobrazí počas procesu obnovy. Keď je ukončená, ste vrátené na pracovnú plochu.
 • /M

  GRPCONV.EXE, ak je spustená s prepínačom /M vám umožní manuálne previesť existujúce skupiny systému Windows na Windows 95/98/Me priečinky. Môžete skonvertovať len jedna skupina v čase použitím tejto metódy. V prípade skupiny v adresári, v ktorom môžete nainštalovať Windows 95/98/Me, sú automaticky skonvertuje počas inštalácie.
 • -o

  Aktualizuje iba voliteľné súčasti.
 • -t

  Aktualizácie zmenil priečinky.
Nutnému opätovnému vytváraniu predvolené priečinky, dodávané spolu s Windows 95/98/Me:

 1. Kliknite na tlačidlo Štart a potom kliknite na položku Spustiť.
 2. Zadajte nasledovný príkaz:
  GrpConv /s

Použiť nasledovný postup skonvertovať existujúce Windows skupiny na Formát Windows 95/98:

 1. Kliknite na tlačidlo Štart a potom kliknite na položku Spustiť.
 2. Zadajte nasledovný príkaz:
  GrpConv /m

 3. Kliknite na skupinu, ktorú chcete konvertovať.
 4. Vykonajte niektorý z nasledujúcich krokov:
  • Kliknite na tlačidlo Otvoriť a potom kliknite na tlačidlo Áno v "Program skupine Manager Dialógové okno Converter".

   Kliknutím na tlačidlo Áno sa dialógové okno stavu s názvom "Štart Menu skratky" sa zobrazí počas procesu obnovy. Keď je ukončená, ste vrátené na pracovnú plochu.

   -alebo-
  • Konvertovať skupinu dvojitým kliknutím na názov skupiny. Pre napríklad, ak máte skupinu s názvom MYGROUP.GRP, môžete dvakrát kliknite na MYGROUP.GRP prekonvertovať do systému Windows 95/98/Me priečinok formát.

Ostatné GRPCONV.EXE špecifiká

 • Prvýkrát GRPCONV.EXE beží, kritériá vyhľadávania cesta hľadanie existujúce skupiny je nevyhnutne založené na obsah PROGMAN.INI súbor v aktuálnom adresári Windows (ak ho existuje).
 • Skupina názvov a názvov položiek nie sú triedené pred na konverziu. Skupina konverzie začína prvej skupiny v adresári a shell odkazy vytvárajú začiatku sa prvá položka v skupina.
 • Pamäť požadované na konverziu skupín, prideľovaná jednu skupinu položka, ako je potrebné a potom uvoľní všetci naraz na konci spracovanie každej skupiny. Žiadne dočasné súbory vytvorené počas konverzie.
 • Všetky údaje v.GRP súbor, okrem ikonu umiestnenia (x, y súradnice v skupine), sa používa počas konverzie a presunuté do priečinkov v Windows 95/98/Me \Programy priečinok.
 • GRPCONV.EXE vyzýva vytvorenie odkazu shell API priamo a ako také počas konverzie, nevyžaduje žiadne spustiteľné súbory.
 • Program Správca systému Windows bolo známe, že vytvorenie poškodený.GRP súbory ktoré môžu pracovať v ich rodnom prostredí, ale majú potenciál spôsobiť chyby počas konverzie v systéme Windows 95, 98 a Me. GRPCONV.EXE rozpozná poškodený.GRP súbory a správne prevedie.
 • Ak jedna alebo viacero skupín nekonvertujú na priečinky, alebo ak jeden alebo viac položky v skupine nekonvertujú na odkazy, postupujte podľa metód uvedených v sekcii "Troubleshooting Group konverzie" nižšie.

Obmedzenia migrácie pre upgrade

GRPCONV.EXE prenáša sekcie [obmedzenia] PROGMAN.Súbor INI z predchádzajúcich verzií systému Windows do oddielu politík Systémová databáza registry.

Riešenie problémov s skupiny konverzie

Ak skupina prevedú, alebo ak chyba je zobrazené počas konverziu, použite nasledujúce kroky na riešenie problému:
 1. Použitie GRPCONV.EXE konvertovať súbor skupiny, ktorý bol predtým konvertovaný úspešne. Ak to zlyhá, GRPCONV.Poškodený EXE, a vy musí nahradiť tento súbor GRPCONV.Súbor EXE z svoj originál Windows 95/98/Me disky. Ak tento krok úspešný, pokračujte krokom 2.
 2. Spustiť PROGMAN.Súbor EXE, ktorý je dodávaný s Windows 95/98/Me a zobrazenie skupiny, ktorý urobil nesmie previesť. Ak sa zobrazí a správne akty v Program Manager, vytvoriť novú skupinu a kópiu (Nehýbte) položky v pôvodnej skupine na nový.
 3. Zatvorte Program Manager a spustite GRPCONV.EXE v interaktívnom režime (grpconv /m) previesť Novovytvorená skupina. Ak tento krok zlyhá, pokračujte krokom 4.
 4. Spustiť Program Manager, odstrániť položky v skupine novo vytvorené a Kopírovať niekoľko položiek z pôvodnej skupiny do novej skupiny. Ak Toto nepodarí, zopakujte tento krok s rôznych položiek, kým nebudete mať Určuje, ktoré položky spôsobuje zlyhanie.
Poznámka: Je tiež možné pre vírus spôsobiť zlyhanie konverzie.

Vlastnosti

ID článku: 119941 - Posledná kontrola: 10. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows 95
 • Microsoft Windows for Workgroups 3.1
 • Microsoft Windows for Workgroups 3.11
Kľúčové slová: 
kbhowto kbui kbmt KB119941 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:119941

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com