Spouštěcí oddíl vytvořen během instalace omezit 4 GB

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 119497 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Tento článek byl archivován. Je nabízen v takovém stavu, v jakém je, a nebude již nadále aktualizován.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Velikost spouštěcího oddílu generovaných WINDOWSNT instalace je omezena na 4 gigabajty (GB), protože instalace WINDOWSNT musí nejprve zformátovat oddíl na systém souborů FAT. Ačkoli lze vybrat pro spouštěcí oddíl NTFS během instalace, FAT nejprve naformátovat tento oddíl, dokončení instalace poté oddíl bude převeden na NTFS. Protože systém souborů FAT je omezena velikost oddílu 4 GB, je také spouštěcí oddíl WINDOWSNT efektivně omezena na 4 GB.

Další informace

WINDOWSNT verze 3.1 a 3.5 instalace nenačte úplné WINDOWSNT jádra a souvisejících ovladačů tak není možné pro instalaci číst oddílu NTFS. Během instalace i když se rozhodnete pro spouštěcí oddíl NTFS musí být formátován na FAT (omezena na 4 GB) tak, aby můžete zapisovat instalace. Spouštěcí oddíl WINDOWSNT je tedy omezena na 4 GB.

Jak potíže obejít

Přesunout pevný disk do jiného systému se systémem Windows NT a připojit stejné zkontrolujte řadič modelu v původním systému. Spuštění Správce disku a proveďte větší oddíl NTFS systému formátován až 7,8 gb. Jako přeložen na jednotku položku tabulky oddílu by měl obsahovat platné počáteční válcový, strana a sektor hodnoty použité pro spouštění. Jednotky lze potom přesunout zpět k původní systému a připravený instalace systému Windows NT.


Počáteční a koncové válcový, strana a výseč

Pole počáteční a poslední stranu a válcový sektoru jsou velmi důležité s ohledem na interakci WINDOWSNT se disk.

Maximální počet strany (hlav pro čtení i zápis) lze znázornit s 1 bajt je 256. Maximální počet Cylinders lze znázornit s 10 bitů je 1024. Maximální počet sektorů lze znázornit s bity 6 je 63, protože odvětví spusťte počítání 1 (oproti Cylinders a strany které spusťte počítání 0).

Standardní sektor převádí velikost 512 bajtů (24 bitů použitých k zaznamenání počáteční a koncové adresy sektor do oddílu s maximální možnou velikost 7,8 GB (8,455,716,864 bajtů) které může být popsáno pomocí těchto polí. To je zvláště důležité, protože stejné velikosti polí jsou zaměstnáni rozhraní INT 13 BIOS, které definuje spolupracuje s pevného disku a používá při spouštění systému BIOS.Další informace o omezení systému souborů v systému Windows NT naleznete v následujícím článku databáze Microsoft Knowledge Base:
ČLÁNEK - ID: 114841
TITLE: omezení disku a spouštěcí proces WINDOWSNT

Vlastnosti

ID článku: 119497 - Poslední aktualizace: 28. února 2014 - Revize: 2.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows NT Advanced Server 3.1
  • Microsoft Windows NT Workstation 3.1
  • Microsoft Windows NT Advanced Server 3.1
  • Microsoft Windows NT Workstation 3.5
  • Microsoft Windows NT Workstation 3.51
  • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
  • Microsoft Windows NT Server 3.5
  • Microsoft Windows NT Server 3.51
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
Klíčová slova: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbother KB119497 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:119497

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com