Maximální velikost oddílu se systémem souborů FAT16

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 118335 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Souhrn

Microsoft MS-DOS verze 4.0 a novější povolit FDISK oddíl pevného disky až 4 gigabajty (GB) velikost. Však souborů systému MS-DOS, přidělení tabulka (souborů FAT), systém souborů podporuje pouze 2 GB na oddíl. Z důvodu Tato skutečnost mezi 2 a 4 GB velikost pevného disku se člení do více oddílů které není větší než 2 GB.

Poznámka: Systém Windows 95 OEM Service Release verze 2 a novější podporují disky větší než 2 GB se systémem souborů FAT32. Další informace o FAT32 systému souborů, naleznete v následujícím článku Microsoft Znalostní báze Knowledge Base:
ID ČLÁNKU: 154997
Název: Popis systému souborů FAT32

Další informace

Oddílu 2 GB omezení je dáno maximálním počtem clusterů a největší velikostí clusteru podporovanou systémem souborů FAT. Souborů FAT systém je omezena na 65,525 clusterů. Velikost clusteru musí být napájení 2 a nižší než 65 536 bajtů--tento výsledky v maximální clusteru velikost 32 768 bajty (32 kB). Vynásobením maximálního počtu clusterů (65,525) v clusteru maximální velikost (32 768), rovná se 2 GB.

Všimněte si, že pevný disk musí podporovat systém ROM BIOS Rozhraní API, které mají omezení 1024 válce, aby příkaz FDISK oddíl pevného disku.

Protože je 32 kB clustery mohou odpad pevném disku hodnotné místo souborů FAT systém není vždy nejlepší správy schématu pevného disku. Microsoft Používá systém Windows NT soubor systému NT (NTFS), která používá jinou soubor/clusterové schéma. Microsoft OS/2 verze 1.3 nabízené HPFS, který také používá více konzervativní způsob rozdělování prostředků disku.

Poznámka: Systém Microsoft Windows NT také podporuje disky FAT. Systém Windows NT 3.51 podporuje FAT jednotek v velikost 4 GB. FAT jednotky z 2 GB do 4 GB velikost není podporován pro systém MS-DOS nebo Windows. Jinými slovy Pokud chcete na jednotce FAT přístupné ze systému MS-DOS nebo Windows 95/98 a Windows NT FAT jednotka by měla být větší než 2 GB. Pokud vám bude přístup jednotce FAT z pouze systém Windows NT a potom jednotky může být 2 GB a 4 GB velikost.

Další informace o systému MS-DOS a Windows jednotka velikosti a oddíl limity, naleznete v následujících článcích Microsoft Znalostní báze Knowledge Base:
ID ČLÁNKU: 67321
Název: FAT typ a velikost clusteru závisí na velikost logické jednotky

ID ČLÁNKU: 69912
Název: MS-DOS rozdělení souhrn

Vlastnosti

ID článku: 118335 - Poslední aktualizace: 23. dubna 2011 - Revize: 5.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows 95
Klíčová slova: 
kbhardware kbinfo kbsetup kbmt KB118335 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:118335

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com