Jak Multitask 16bitový a 32bitový programy v systému Windows 95

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 117567 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

V systému Windows 95 všechny 32bitové aplikace naplánovány preemptively. Preemptivní multitasking umožňuje přepnutí mezi 32bitové aplikace, zda tyto aplikace jsou připraveny ke ztrátě řízení PROCESORU nebo není Windows 95. Je vyžadován pro 32bitové multitasking žádné spolupráci mezi aplikací a operačního systému.

Další informace

32Bitové aplikace

Funkce rozhraní API program 32bitová aplikace a aplikace volat tyto funkce jsou navrženy zpracovávat požadavky souběhu dodávaných s preemptivní multitasking. Všechny interních datových strukturách jsou přiděleny na základě podproces nebo chráněn proti poškození semafory (nebo částí kódu kritické). Tím zajistíte jeden 32bitová aplikace není zničit data požadovaná 32bitových aplikací voláním stejné API současně. 32bitový systém Windows a jeho API povolit protože jsou reentrant (to znamená, kód může sdílet několik programů současně).

Windows 95 dále chrání 32bitových aplikací před ztrátou dat neúmyslné spuštěním každý program ve vlastním prostoru adres. To znamená data pro jednu aplikaci není přístupný do jiné aplikace. Nevýhodou této ochrany je, že aplikace nelze sdílet data mezi uzly samotné jako volně jako kdyby byly spuštěny ve stejném prostoru adres a měl úplný přístup ke kódu ostatních uživatelů a dat.

16Bitové aplikace

V části Windows 3.x a Windows for Workgroups 3.x 16bitové aplikace multitask cooperatively podle často jehož výsledkem řízení PROCESORU do jiných programů. Tento druh cooperative multitasking znamená, že aplikace obsahuje ovládací prvek PROCESORU, dokud jej relinquishes. Poškození struktury dat uplatněny přepínání úloh cooperative.

V části Windows 3.x, Windows for Workgroups 3.x a Windows 95 spustit všechny 16bitové aplikace ve stejném prostoru adres. Spuštěním ve stejném prostoru adres aplikací mohou sdílet prostředky mezi sebou a jsou, bohužel větší riziku přepsání dat z jiné aplikace.

Některé 16bitové aplikace závisí na funkcích nabízených cooperative multitasking. Tyto aplikace mohou provádět následující předpoklady:
  • Řízení PROCESORU, zobrazení a další zdroje není relinquished, dokud aplikace samotné vede ovládací prvek.
  • Prostředky jako například per a štětce mohou být vytvořena jedna aplikace a předány.
  • Sdílení dat mezi aplikacemi lze provést zápis do oblasti data jiné aplikace.
Z důvodu závislost na spolupráci přepínat mezi aplikacemi, pokud 16bitové aplikace přestane reagovat (zablokuje se) před má yielded do jiné aplikace jej může způsobit, že systém Windows také přestat reagovat. Funkce restartovat místní aplikace zavedena v systému Windows 3.1 pomáhá tento problém zmírnit zavřením odpovídat aplikace a povolení Windows a ostatní spuštěné programy pokračovat. Je důležité si uvědomit, že funkce restartovat místní vždy nefunguje; jeho úspěch závisí na závažnost problému, které způsobily určité aplikace přestat reagovat.

Poznámka: Funkce restartovat místní umožňuje používat kombinace kláves CTRL + ALT + DEL zavřete aplikaci, který přestal reagovat.

Windows 95 zůstatky požadavky na zpětné kompatibility v počítači 4 megabajt (MB) a poskytnutím preemptivní multitasking uchování mnohem jeho základní funkce předchozí 16bitový kód a přidání nové funkce 32bitové kód.

To znamená, že některé 32bitové volání jsou mapovány na 16bitový kód a naopak. Při 32bitové aplikace volá 16bitový kód, je možnost nekvalitně navržených 16bitového programu může způsobit 32bitová aplikace k přestat reagovat.

Tento problém může dojít, pokud obě následující podmínky:
  • 16Bitové aplikace reagovat před jehož výsledkem ovládací prvek.
  • 32Bitová aplikace volání API, které je přesměrován 16bitový kód.
Tento problém vyřešit pomocí funkce místní restartovat zavřete 16bitové aplikace, který přestal reagovat. Byla vylepšena k funkci místní restartovat Windows 95 provést robustnější 16bitových aplikací.

Vlastnosti

ID článku: 117567 - Poslední aktualizace: 15. listopadu 2006 - Revize: 1.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows 95
Klíčová slova: 
kbmt KB117567 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:117567
Právní omezení pro obsah znalostní báze týkající se produktů, jejichž podpora byla ukončena
Tento článek byl napsán o produktech, pro které společnost Microsoft již neposkytuje nadále podporu. Článek je tedy nabízen v takovém stavu, v jakém je, a nebude již nadále aktualizován.

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com