תיאור של הטקסט "Lorem ipsum dolor sit amet" שמופיע בעזרה של Word.

תרגומי מאמרים תרגומי מאמרים
Article ID: 114222 - View products that this article applies to.
הרחב הכל | כווץ הכל

תקציר

הביטוי "Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer" מופיע בעזרה המקוונת של Microsoft Word. ביטוי זה נראה כמו ניב לטיני אינטליגנטי. למעשה, הוא חסר משמעות.

מידע נוסף

למרות שהביטוי חסר משמעות, יש לו היסטוריה ארוכה. ביטוי זה משמש טיפוגרפים (סדרי דפוס) מזה מאות שנים להצגת התכונות המיוחדות של הגופנים שלהם. משתמשים בו מכיוון שהאותיות והריווח ביניהן שבהם משתמשים בצירופים אלה מגלים, במקרה המיטבי, את הגובה, העיצוב, ותכונות חשובות אחרות של צורת הגופן.

מהדורה משנת 1994 של כתב העת ""Before & After" (לפני ואחרי) מייחסת את מקור הביטוי "Lorem ipsum ..." בגרסה לטינית מבולגנת של פסקה מתוך de Finibus Bonorum et Malorum, מסה על תיאוריית האתיקה שנכתבה על-ידי קיקרו בשנת 45 לפנה"ס. הפסקה "Lorem ipsum ..." לקוחה מתוך טקסט שבו רשום "Neque porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit ...," שאותו ניתן לתרגם ל"אין אף אחד שאוהב את הכאב עצמו, שמחפש אותו ורוצה בו, רק משום שזה כאב..."

במהלך המאה ה16-, אימץ מדפיס את הטקסט של קיקרו כדי לפתח עמוד של דוגמאות אותיות. מאז משמש הטקסט דמוי הלטינית את ענף הדפוס כסטנדרט לטקסט דמה, או מזויף. לפני עידן ההוצאה לאור האלקטרונית, מעצבים גרפיים נטו ליצור תבניות על ידי שרבוט קווים לציון טקסט. המצאת הגליונות הדביקים שעליהם מודפס מראש "Lorem ipsum" אפשרה דרך ריאלית יותר לציין את מיקום הטקסט על הדף.

מידע נוסף

"Before & After" (לפני ואחרי), כרך 4, מהדורה 1.
""MicroNews", כרך 13, מהדורה 19.

מאפיינים

Article ID: 114222 - Last Review: יום שלישי 29 ינואר 2008 - Revision: 4.0
המידע במאמר זה חל על:
  • Microsoft Office Word 2007
  • Microsoft Office Word 2003
  • Microsoft Word 2002 Standard Edition
מילות מפתח 
kbinfo kbhelp kbinterop KB114222

ספק משוב

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com