Aké sú kontrolu súborov? Čo je CurrentControlSet?

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 100010 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Upozornenie: Nesprávne pomocou editora databázy Registry môže spôsobiť vážne, systémových problémov, ktoré môžu vyžadovať, aby ste preinštalovať systém Windows NT na ich nápravu. Microsoft nemôže zaručiť, že akékoľvek problémy vznikajúce z používania Editor databázy Registry môžu byť vyriešené. Použite tento nástroj na vlastné riziko.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

SUHRN

Kontrola súbor obsahuje informácie o konfigurácii systému ako zariadenie ovládače a služby. Môžete si všimnúť viacero inštancií kontrolu súborov pri prezeraní databázy Registry. Niektoré sú duplikáty alebo zrkadlové obrazy iní a niektoré sú jedinečné. Tento článok popisuje nájsť kontroly súpravy, tie, ktoré sú dôležité, a prečo.

Kontrola súborov sú uložené v podstrome HKEY_LOCAL_MACHINE pod SYSTÉM kľúč. Môžu existovať sadami kontrolu v závislosti na tom, ako často Zmena nastavenia systému alebo majú problémy s nastavením ste vybrať. Typická inštalácia systému Windows NT bude obsahovať štyri:
\ControlSet001
\ControlSet002
\CurrentControlSet
\Clone
ControlSet001 môže byť poslednú kontrolu sada štartoval, zatiaľ čo ControlSet002 by mohli byť, čo je známe ako posledné známe dobrej ovládanie súbor alebo kontrolu, množina posledný úspešne spustený systém Windows NT. V CurrentControlSet podkľúč je naozaj ukazovateľ myši na jednu z ControlSetXXX klávesy. Klon je klon CurrentControlSet a je vytvorí vždy, keď spustíte počítač prostredníctvom inicializácie jadra systému proces. S cieľom lepšie pochopiť, ako tieto kontroly sú používať, musíte byť vedomí iného podkľúča, vyberte.

Vyberte je tiež pod kľúčom systému. Vyberte obsahuje nasledujúce hodnoty:
Prúd
Predvolená hodnota
Zlyhala
LastKnownGood
Všetky tieto hodnoty obsahujú údajov typu REG_DWORD a označovať osobitne na ovládací prvok nastavte. Napríklad, ak aktuálna hodnota je nastavené 0x1, potom CurrentControlSet smeruje k ControlSet001. Podobne, ak LastKnownGood je nastavená na 0x2, potom poslednej známej dobrej kontrola je ControlSet002. Predvolená hodnota zvyčajne súhlasí s Súčasné a nepodarilo vzťahuje na množinu kontrolu, že nebol schopný boot Windows NT úspešne.

Najcennejšie a spoľahlivé kontroly je CurrentControlSet. Ak chcete upraviť systémové nastavenia v databáze Registry, CurrentControlSet je najlepšie podkľúč vybrať, pretože viete, že je správne kontrolu súboru. Ste tiež vedieť, že ak vaše úpravy poškodiť váš systém Konfigurácia, ste stále budú môcť štartu pomocou poslednej známej dobrú kontrolu súbor.

Ak si nie ste istí, kde hľadať pod kontrolou nastaviť pre určitý parameter, môžete použiť možnosť nájsť kľúč pod zobrazením menu Editor databázy Registry. Každá kontrola sada obsahuje dva podkľúče: Kontrola a služby. Kontrola obsahuje rôzne systém informácie, ako je veľkosť a umiestnenie stránkovacieho súboru. Služby obsahuje informácie o ovládači zariadenia, ako sú ovládače systému súborov jadra jednotky a stavové informácie pre každého.

Vlastnosti

ID článku: 100010 - Posledná kontrola: 10. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Windows NT Workstation 3.1
Kľúčové slová: 
kbother kbmt KB100010 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:100010

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com